WWE Monday Night RAW 19 września 2022: Raport

Na samym początku wrócimy do wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Podczas najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW odbędzie się starcie z udziałem WWE United States Championa Bobby’ego Lashleya oraz Setha Rollinsa

W ubiegłym tygodniu były członek The Shield twierdził, że zakończył już sprawę z Mattem Riddlem i chce zrobić kolejny krok naprzód, aby odzyskać mistrzostwo. Następnie stanął twarzą twarz z Bobbym Lashleyem wyzywając mistrza do walki na czerwonej tygodniówce w San Jose.

Kevin Owens zmierzy się w singles matchu z Austinem Theorym. Ta dwójka rywalizowała ze sobą kilka tygodni temu, a zwycięsko z tej potyczki wyszedł były WWE Universal Champion po wykonaniu Pop-Up Powerbombu i Stunnerze. Tydzień temu byliśmy świadkami intensywnej wymiany słów pomiędzy wrestlerami, a następnie otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź walki.

Gościem w programie Miz TV będzie Dexter Lumis nawiedzający gospodarza od kilku tygodni. The Miz chce dowiedzieć się, co stoi za atakami oraz prześladowaniem jego rodziny ze strony Dextera.

Program w San Jose rozpoczynamy od walki o mistrzostwo US.

Bobby Lashley (c) vs. Seth Freakin Rollins for the United States Championship

Zwycięstwo: Bobby Lashley

W trakcie walki pojawił się Matt Riddle rozpraszając uwagę Setha Rollinsa. Sytuację wykorzystał mistrz wyprowadzając speara.

Następnie widzimy, w jaki sposób Damage CTRL zdobyło Women’s Tag Team Titles.

W ringu obecne są członkinie Damage CTRL. Bayley powiedziała, że są w San Jose gdyż uważa, iż jest to idealne miejsce do świętowania zwycięstwa Dakoty Kai i IYO SKY oraz zdobycia Women’s Tag Team Championships. Sky podziękowała Bayley twierdząc, że mają teraz kontrolę. Kai dodała, że kobieca dywizja ich potrzebowała, a Damage CTRL nie potrzebuje Bianki Belair, Alexy Bliss i Asuki. Dakota zaznaczyła, że w przeszłości wcześniej wspomniane zawodniczki coś znaczyły, ale obecnie nie mają kontroli i nie pozostaje im nic innego, jak tylko spakować się oraz wrócić do domu.

Na arenie rozbrzmiał theme song Bianki Belair, która wraz z Alexą Bliss i Asuką udała się do ringu. Mistrzyni powiedziała, że nie ma zamiaru rozbijać imprezy, ale cały czas gadały, więc nauczy je szacunku. Bayley zapytała Alexę i Asukę o to, dlaczego współpracują z Belair. Bliss odpowiedziała, że chce pobić Bayley po czym wyzwała liderkę Damage CTRL do rywalizacji.

Tuż przed następną walkę Austin Theory zaatakował Kevina Owensa.

Kevin Owens vs. Austin Theory

Zwycięzca: Kevin Owens

W trakcie walki Austrin Theory chciał zaatakować swojego rywala walizką Money in the Bank, ale pojawił się Johnny Gargano odciągając go od wspomnianego pomysłu. Sytuację wykorzystał Kevin wykonując Pop-Up Powerbomb.

Po walce Johnny zaatakował Theory’ego walizką Money in the Bank.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem Judgment Day, Matta Riddle’a i Setha Rollinsa. Na zapleczu były RAW Tag Team Champion powiedział, że odwzajemnił przysługę Rollinsowi pojawiając się w pojedynku o United States Championship. Następnie dodał, że chce pomóc Rey’owi Mysterio w dokonaniu słodkiej zemsty na Judgment Day.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy podsumowanie wydarzeń z udziałem Logana Paula i Romana Reignsa. Ta dwójka zmierzy się ze sobą w listopadzie na Crown Jewel.

Do ringu przybyli The Brawling Brutes. Butch powiedział, że jest to noc walki, więc zniszczą The Usos, zdobędą mistrzostwa tag teamowe i poprowadzą dywizję tag teamową.

The Street Profits pogratulowali The Brawling Brutes zwycięstwa w miniony piątek na SmackDown. Montez Ford dodał, że rywalizowali z innymi drużynami, ale ich nie pokonali. Holland stwierdził, że z Butchem są zawsze gotowi do walki, po czym wyzwał Street Profits. Rywale zaakceptowali wyzwanie.

The Street Profits vs. The Brawling Brutes

Zwycięzcy: The Brawling Brutes

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z rywalizacji Edge’a i Dominika Mysterio. Na zapleczu Rey Mysterio powiedział, że gdyby wiedział czym kieruje się Dominik, to na pewno mógłby mu pomóc. Doświadczony wrestler dodał, że Edge jest tymczasowo odsunięty na bok, więc ma nadzieję, że jego syn znajdzie drogę powrotną do rodziny. Na zakończenie zwrócił się do Dominika mówiąc, że chciał zapewnić mu dobre życie oraz spuściznę, którą mógłby kontynuować.

Na zapleczu widzimy Alpha Academy i Johnny’ego Gargano. Chad Gable powiedział, że Johnny popełnił największy błąd w swojej karierze, ingerując w starcie Austina Theory’ego. Chad dodał, że jeśli ma z nim problem to dotyczy on również członków Alpha Academy. Kevin Owens zjawił się i stwierdził, że jeżeli Alpha Academy mają problem z Johnnym to również z nim. Gable wyzwał rywali do walki, która została zaakceptowana, więc za tydzień otrzymamy mocny tag team match.

Do ringu zmierzają Judgment Day. Rhea Ripley powiedziała, że po raz kolejny udowodnili, iż prowadzą Monday Night RAW. Balor dodał, że wiele trzeba, aby przeciwstawić się swoim wrogom, ale jeszcze więcej, aby przeciwstawić się swojemu ojcu. Priest dodał, że Dominik udowodnił, iż może toczyć własne bitwy. Mysterio podziękował Ripley, która powiedziała, iż jest dumna z tego czego dokonał Dominik.

Rey Mysterio & Matt Riddle vs. Judgment Day (Finn Balor & Damian Priest)

Zwycięzcy: The Judgment Day

Następnie dowiedzieliśmy się, że na Extreme Rules odbędzie się starcie z udziałem Riddle’a i Setha Rollinsa.

W ringu obecni są Ciampa oraz Miz zapraszający na Miz TV. Mike powiedział, że Dexter Lumis przekroczył granicę w momencie, kiedy wszedł do jego domu. Były WWE Champion dodał, że nikt nie przekroczy progu jego domu, gdy nie jest zaproszony. Następnie dodał, że podczas celebrowania trzecich urodzin swojej córki uderzył Minionka, ponieważ myślał, że to Lumis.

Po chwili widzimy, jak w ringu powstaje dziura i wyłania się Lumis. Ciampa uratował Miza przed atakiem Dextera, co doprowadziło do wycofania się byłych mistrzów.

Dominik z Judgment Day na zapleczu stwierdził, że powinien sprawdzić co u taty, ale roześmiał się mówiąc, iż żartuje. W drodze do celebracji przeszkodził im AJ Styles. Finn Balor powiedział, że nie rozmawiali przez jakiś czas, ale nigdy nie odwrócił się od swojego przyjaciela. Styles zgodził się ze stwierdzeniem Finna dodając, iż nigdy nie odwróciłby się od swojej rodziny.

Bayley vs. Alexa Bliss

Zwyciężczyni: Bayley

Po walce Damage CTRL zaatakowało Alexę Bliss i Asukę. Na ratunek przybyła im Belair, ale ona również została pobita przez stajnię. Następnie Bayley wzięła mikrofon i powiedziała, że zawsze dostaje to, czego chce, ponieważ ma wszystko pod kontrolą. Na zakończenie RAW stwierdziła, że na Extreme Rules chce zdobyć RAW Women’s Title z rąk Belair.