Poniedziałkowy odcinek WWE Monday Night RAW rozpoczęliśmy od zaprezentowania skrótów z wydarzeń, które miały miejsce na Money in the Bank.

Na zapleczu widzimy The Judgment Day’s WWE World Heavyweight Championa “El Campeon” Damiana Priesta. Natomiast Michael Cole oraz Pat McAfee zaprosili na na pierwszy odcinek RAW po MITB.

CM Punk przybył na Monday Night RAW.

Były AEW World Heavyweight Champion stwierdził, że przybył do Ottawy, aby spędzić tu wspaniałą noc, ale ma wiele do powiedzenia. Punk podziękował Johnowi Cenie, który na Money in the Bank potwierdził informację o przejściu na emeryturę, co jak wiemy nastąpi na WrestleManii 41. Były wrestler AEW dodał, że chciałby jeszcze raz dzielić ring z Liderem Cenation. Po chwili zaprezentowano materiał wideo z udziałem Drew McIntyre’a, który brutalnie zaatakował sędziów oraz GM RAW Adama Pearce na Money in the Bank. Best in the World nadmienił, że Szkot nie dotrzymał słowa i nie opuścił MITB z tytułem mistrzowskim. Punk nadmienił, że w przeciwieństwie do Drew, on dotrzymał słowa i nie pozwolił, aby Szkocki psychopata zgarnął tytuł mistrzowski.

CM Punk poprosił Adama Pearce’a, aby ten zorganizował mu pojedynek z Drew McIntyrem, niezależnie od miejsca, czy to będzie parking, ring czy wśród fanów.

Po tych słowach do ringu przybył Seth „Freakin” Rollins pytając, Punka o konsekwencje jego działań oraz dlaczego wsadza nos w nie swoje sprawy. CM Punk odpowiedział, iż zajmuje się swoimi sprawami, a Seth powinien go zrozumieć, jako mąż oraz ojciec widzący McIntyre’a spacerującego po okolicy z bransoletką, na której wygrawerowane są imiona jego żony oraz psa. Seth stwierdził, że Punk zawsze znajdzie wymówkę i nigdy w życiu za nic nie przepraszał, co sprawia iż jest jednocześnie najgłupszym i najsprytniejszym gościem, jakie spotkał w swoim życiu. Seth zauważył, że bycie mistrzem wagi ciężkiej jest dla niego najważniejszą rzeczą i nie pozwoli Punkowi odebrać kolejnej szansy, kiedy taka nastąpi. Po tych słowach odwrócił się i po raz kolejny powiedział, że działania mają swoje konsekwencje.

Następnie widzimy, jak The Judgment Day’s “Dirty” Dominik Mysterio próbuje przekonać Adama Pearce do usunięcia go z mixed tag team matchu. GM RAW stwierdził, że syn Hall of Famera wielokrotnie wtykał nos w nie swoje sprawy, więc nie zmieni pojedynku. Po chwili zjawiła się WWE Women’s World Champion Liv Morgan. Mistrzyni powiedziała, że źle się czuje po tym, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu, więc zamierza wynagrodzić to Dominikowi.

Singles Match: “Main Event” Jey Uso vs. Alpha Academy’s Chad Gable

Zwycięzca: “Main Event” Jey Uso

Po walce Jey udał się na zaplecze, a na arenie zgasły światła. Wokół ringu pojawił się dym, z którego wyłoniła się Nikki Cross przekazująca w ręce komentatorów, drewniane pudełko zawierające kolejną taśmę VHS.

Jackie Redmond i wywiad z Sheamusem, który obchodzi 15-lecie pracy w WWE. Segment został przerwany przez Bronsona Reeda, który stwierdził, że wszyscy powinni rozmawiać o nim, gdyż jest przyszłością. Sheamus stwierdził, że jeśli Reed obserwował jego karierę przez ostatnie 15 lat to wie, co się dzieje, kiedy ktoś mu przeszkadza. Na zakończenie Bronson chciał, aby Sheamus oglądał jego starcie z Petem Dunnem oraz to, co się z nim stanie.

Pat McAfee otworzył drewniane pudełko, które zawiera kasetę VHS. Została ona przekazana do ekipy produkcyjnej, aby mogli wyemitować materiał.

Singles Match: “Big” Bronson Reed vs. New Catch Republic’s “The Bruiserweight” Pete Dunne

Zwycięzca: “Big” Bronson Reed

Po walce Reed chciał wykonać kolejne Tsunami na swoim przeciwniku, ale przeszkodził mu Sheamus. Pomiędzy wrestlerami doszło do brawlu, który zakończył się po przez wyprowadzenie Brogue Kick na Bronsonie.

Następnie widzimy, jak WWE Intercontinental Champion Sami Zayn wpadł na The Miza, R’Trutha oraz “The Monster Of All Monsters” Brauna Strowmana.

Michael Cole zapowiedział, że Premium Live Event SummerSlam odbędzie się 3 sierpnia w Cleveland.

WWE World Heavyweight Champion “El Campeon” Damian Priest rozmawia z WWE World Tag Team Champions Finn Bálor & JD McDonagh oraz Carlito. Przeszkodził im, Seth „Freakin” Rollins chcąc porozmawiać z Priestem na, co lider Judgment Day się zgodził. Rollins stwierdził, że Priest miał wiele szczęścia podczas Money in the Bank, ale docenia go za dotrzymanie słowa. Seth dodał, że nie zamierza walczyć o World Heavyweight Title, dopóki Damian będzie mistrzem, który musi być lepszy na SummerSlam. Priest odpowiedział, że dotrzymał słowa i to samo zrobi Rollins, ale ma jeszcze wiele do udowodnienia. Damian zaznaczył, że kiedy skończy z GUNTHEREM będzie gotowy na wojnę z Rollinsem, ale ten musi podać mu nazwę i miejsce wydarzenia. Panowie uścisnęli sobie dłoń i ruszyli każdy w inną stronę.

Do ringu przybył WWE Intercontinental Champion Sami Zayn. Mistrz stwierdził, że Bron Breakker zrobił wszystko w sobotnim meczu, ale popełnił jeden zasadniczy błąd. Bron sądził, że to Sami jest słabszym zawodnikiem, jako mistrz, ale na Money in the Bank dowiedział się, że istnieje różnica pomiędzy powaleniem go, a utrzymaniem pozycji leżącej.

Na arenie rozbrzmiał theme song Brona Breakkera. Były pretendent do IC Title spojrzał w stronę Samiego Zayna twierdząc, że nie spodziewał się iż to on będzie pierwszą osobą, która zatrzyma go w main rosterze. Po tych słowach Breakker zaatakował Samiego Zayna wyprowadzając dwa speary. Tuż przed końcem segmentu zjawił się Ilja Dragunov spoglądając w stronę Breakkera.

Michael Cole zaprezentował materiał wideo z udziałem Johna Ceny, który ogłosił, że na WrestleManii 41 stoczy swój ostatni pojedynek.

6-Man Tag Team Match: The Judgment Day (WWE World Tag Team Champions Finn Bálor & JD McDonagh & Carlito) vs. “The Monster Of All Monsters” Braun Strowman & Awesome Truth (The Miz i R-Truth)

Zwycięzcy: The Judgment Day

Na zapleczu widzimy CM Punka rozmawiającego z GM RAW Adamem Pearcem, który stwierdził, że były AEW World Heavyweight Champion nie przeszedł testów medycznych. Pearce dodał, że zamierza skontaktować się z Drew i umówić z nim na spotkanie, aby sprawdzić, czy jest w stanie robić interesy. Adam nadmienił, że Punk będzie musiał zostać w domu, ponieważ Drew lubi wszczynać bójki, a The Best in the World nie należy do osób, które odpuszczają. Na zakończenie GM RAW oznajmił, że jeśli podobna sytuacja się powtórzy to jego mistrzowskie aspiracje przepadną. Pearce kazał Punkowi wrócić do domu, aby pogłaskać Larry’ego.

W dalszej części programu otrzymaliśmy segment z udziałem Dominika Mysterio oraz Liv Morgan. Wspomniana dwójka zmierzy się z Reyem Mysterio oraz Zeliną Vega w mixed tag team matchu. Członkowie The Judgment Day spotkali Doma i Liv w niejednoznacznej sytuacji zastanawiając się nad pewnymi kwestiami. Damian stwierdził, że Mysterio już dawno powinien zakończyć to. Carlito dodał, że patrząc na pachwinę Dominika, może być to dość trudne. Balor nadmienił, że Priest miał im coś do przekazania, ale mistrz postanowił zachować tę informację dla siebie.

W nagraniu możemy dostrzec Uncle Howdy’ego rozmawiającego z Bo Dallasem. W nagraniu przedstawiono wszystkich członków Wyatt Sicks i zakończyło się słowami “then sick is what we’ll be.”.

Singles Match: “The Mad Dragon” Ilja Dragunov vs. Bron Breakker

Zwycięzca przez dyskwalifikację: Ilja Dragunov

Po walce Breakker zaatakował Dragunova, ale na ratunek przybył mu Sami Zayn.

“El Campeon” Damian Priest mówi, że nie prosił Drew McIntyre’a o realizację walizki Money in the Bank oraz angaż CM Punka. Mistrz dodał, że poszedł na wojnę z Sethem Rollinsem i opuścił ją z tytułem. Priest zauważył, że nie może doczekać się wyzwania rzuconego przez GUNTHERA, wejścia oraz wyjścia z SummerSlam jako mistrz.

W ubiegłym tygodniu Karrion Kross zaatakował Kofiego Kingstona doprowadzając do kontuzji członka The New Day. Michael Cole potwierdził, że Kofi nabawił się kontuzji barku, która wyeliminuje go na kilka tygodni. Następnie Kross wygłosił promo, a towarzyszyli mu przy tym Scarlett, Akam, Rezar oraz Paul Ellering. Kross dodał, że stara gwardia ustąpi miejsce nowemu i to dotyczy nawet Johna Ceny. Lider frakcji powiedział, że Xavier Woods jest wielkim talentem i w końcu może stać się samodzielny.

6-Woman Tag Team Match: Damage CTRL (IYO SKY, Dakota Kai and Kairi Sane) vs. Lyra Valkyria, Kayden Carter and Katana Chance

Zwyciężczynie: Damage CTRL (IYO SKY, Dakota Kai and Kairi Sane)

Po walce na arenie pojawiły się Shayna Baszler, Zoey Stark oraz Sonya Deville atakując członkinie Damage CTRL. Nowa kobieca stajnia dała jasno do zrozumienia, że trzeba się z nią liczyć.

Shayna Baszler, Zoey Stark i Sonya Deville udzieliły wywiadu. Sonya stwierdziła, że wysłały jasne oświadczenie w kierunku szatni WWE. To co się stało było ostrzeżeniem dla całej dywizji. Po tych słowach pojawiły się WWE Women’s Tag Team Champions Alba Fyre oraz Isla Dawn. Fyre stwierdziła, że będą zarządzać kobiecą dywizją, tak długo jak będą mistrzyniami tag teamowymi.

Następnie “The Ring General” GUNTHER zastanawiał się, jak stał się człowiekiem, którego imię budzi strach. Doświadczony wrestler stwierdził, że nie był fanboyem, a jako dziecko nauczył się bardzo ważnej rzeczy, iż liczy się zwycięstwo. GUNTHER dodał, że w tym sporcie brakowało potężnej postaci, więc WWE nie miało innego wyjścia, jak nazwać go w taki sposób. Były mistrz IC nadmienił, że przywrócił honor oraz prestiż całej rozrywce sportowej i o to właśnie będzie chodziło na SummerSlam.

Mixed Tag Team Match: WWE Women’s World Champion Liv Morgan & The Judgment Day’s “Dirty” Dominik Mysterio vs. LWO’s Zelina Vega and WWE Hall of Famer Rey Mysterio

Zwycięzcy: WWE Women’s World Champion Liv Morgan & The Judgment Day’s “Dirty” Dominik Mysterio

Po walce pomiędzy Liv, a Dominikiem prawie doszło do intymnej sytuacji, ale na arenie pojawiła się Rhea Ripley. Była mistrzyni wściekle ruszyła w stronę ringu, a Liv natychmiast udała się na zaplecze. Dominik próbował się wytłumaczyć, ale Ripley go zignorowała.