WWE Fastlane 2018 – Zapowiedź

Ostatnia duża gala przed WrestleManią 34 już dzisiaj w nocy. Mowa tu oczywiście o WWE FastlLane. Pamiętajcie, że Kick-Off startuje równo o północy, a to w związku ze zmianą czasową w USA. Pytanie tylko, czy jest ktoś na tyle odważny, bo obejrzeć te PPV na żywo w nocy? No cóż, pewnie ktoś tam się znajdzie. Osobiście wstaję tylko na walkę wieczoru, reszta w środę na ESC… ale ok, do rzeczy. Przyjrzyjmy się karcie walk!

Tag Team Match
Becky Lynch & Naomi vs. Natalya & Carmella

Czy jest jakiś fan lub fanka wrestlingu, którego interesuje te starcie? Muszę przyznać, że o tej walce dowiedziałem się dopiero dzisiaj a to ze względu na to, że ostatniego SmackDown nie obejrzałem w całości i pewnie pominąłem kilka faktów. Pytanie tylko, czy nie lepszym pomysłem byłoby aby przeciwniczkami Becky Lynch i Naomi były członkinie The Riott Squad, tj. Sarah Logan i Liv Morgan? Moim zdaniem byłoby to rozsądniejsze, bowiem para “tych dobrych” wspomagała ostatnio w dużej mierze Charlotte w jej konflikcie z Ruby Riott. No ale nie zapominajmy, że w dywizji kobiet SmackDown jest jeszcze posiadaczka walizki MitB, Carmella. Myślę, że stworzono tę walkę głównie z jej powodu. Pomimo, że wygrają Becky i Naomi.

Mój typ: Becky Lynch & Naomi

Singles Match
Shinsuke Nakamura vs. Rusev

Ten pojedynek też mi gdzieś umknął i dowiedziałem się o nim dzisiaj… ale ze mnie fan 🙁 Słyszałem, że ich walka wywiązała się z jakiejś jednej sprzeczki na backstage’u. Jeśli to prawda, to widać jak bardzo WWE ceni sobie zwycięzcę tegorocznego Royal Rumble Matchu… Nie tak to powinno wyglądać. A, druga sprawa – kompletnie nie podoba mi się to zestawienie. Dlaczego? Już wyjaśniam. Otóż Rusev jest w ostatnim czasie bardzo over z publiką, a z drugiej strony chyba nie chcemy robić heela z Nakamury. Ciekaw jestem więc jak będzie reagowała na te starcie publika. Być może jeden z nich, w tym przypadku chyba bardziej Rusev, dołoży bardziej heelowe zagrania i być może skończy się wreszcie trend z “Rusev Day”.

Mój typ: Shinsuke Nakamura (inaczej być nie może)

United States Championship Match
Bobby Roode vs. Randy Orton

Wreszcie coś porządnego. W sumie to od początku liczyłem, że na Fastlane zobaczymy Triple Threat Match, a do obu panów dołączy Jinder Mahal. Wszystko wskazuje jednak na to, że taką walkę WWE zaserwuje nam dopiero na WrestleManii. Nie wykluczone zatem, że dzisiaj w nocy dojdzie do interwencji Mahala i starcie zakończy się jakąś dyskwalifikacją albo coś w tym rodzaju. W każdym bądź razie, Bobby Roode obroni tytuł, a na WrestleManii nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych zostanie Randy Orton.

Mój typ: Bobby Roode (lub Randy Orton przez DQ)

SmackDown Women’s Championship Match
Charlotte Flair (c) vs. Ruby Riott

Obrona tytułu przez Charlotte jest pewna. W ogóle to niemal wszystkie wyniki z karty Fastlane są pewne, ta gala to taki mały bullshit. Mam nadzieję, że chociaż poziom walk będzie odpowiedni. Nie ma co się rozpisywać. Charlotte Flair broni tytuł i jedzie z nim na WrestleManię by spotkać się z Asuką.

Mój typ: Charlotte Flair

SmackDown Tag Team Championship Match
The Usos (c) vs. The New Day

Dobre zestawienie, ale kurde, ile razy można oglądać ich w ringu? Naprawdę nie ma innych pretendentów niż The New Day? Bracia Uso zrobili w ostatnim czasie bardzo duży progres i jestem przekonany, że zrobią z Nowym Dniem po raz kolejny dobrą walkę, ale czas już na coś nowego. Swego czasu promowali Bludgeon Brothers. Pytanie po co, skoro i tak teraz główną rolę w dywizji tag team ponownie grają The Usos i The New Day? Być może na WrestleManii zobaczymy Triple Threat Tag Team Match, albo też Luke Harper i Erick Rowan zainterweniują już podczas dzisiejszego Fastlane. To akurat byłoby dość ciekawe, aczkolwiek trzeba wziąć też pod uwagę wcześniejszy aspekt, tzn. ewentualną możliwość interwencji Jindera Mahala w walce o tytuł Stanów Zjednoczonych. A, co za dużo, to nie zdrowo. Przynajmniej tak mówią.

Mój typ: The Usos

Six-Pack Challenge Match for WWE Championship
AJ Styles (c) vs. John Cena vs. Kevin Owens vs. Sami Zayn vs. Baron Corbin vs. Dolph Ziggler

Odpowiedź niebieskich na Elimination Chamber Match. Początkowo Triple Threat Match, następnie Fatal 5 Way i ostatecznie Six-Pack Challenge. Who knows, może na Fastlane dowiemy się, że do walki zostanie wprowadzony ktoś jeszcze? A, mówiąc bardziej poważnie, to nawet ciekawa walka, na pewno najciekawsza z całej karty, co chyba zresztą żadnym zaskoczeniem nie jest. Wyróżnijmy najpierw tych, którzy na pewno nie mają szans na zwycięstwo. Kto to taki? Hmm… Baron Corbin, Sami Zayn, Kevin Owens. Ta ostatnia dwójka mogłaby stoczyć ze sobą świetny pojedynek na WrestleManii, ale słyszałem, że WWE chce umieścić ich w Battle Royal. Dolph Ziggler też teoretycznie nie ma szans, ale jeśli już analizujemy to tak szczegółowo, to na pewno ma większe szanse od takiego Corbina. Pozostaje jednak tak naprawdę dwójka realnych zwycięzców w postaci Johna Ceny i oczywiście obecnego mistrza AJ Stylesa. Niemal wszyscy stawiają na Stylesa jako zwycięzcę i w moim przypadku będzie tak samo, niemniej jednak, szczerze powiedziawszy nie ździwiłoby mnie to jeśli to Cena miałby wygrać te starcie. Pytanie tylko, czy tak mało prestiżowa gala jak Fastlane to odpowiednie miejsce na pobicie rekordu Rica Flaira i zostanie mistrzem świata po raz 17-sty? No otóż, chyba nie do końca. Czy zatem na gali pojawi się The Undertaker? A, co będzie jeśli nikt się nie pojawi i Cena przegra podobnie jak na Elimination Chamber? Ponownie pojawi się na RAW, bądź SmackDown i będzie szukał rywala na WrestleManię? Znowu będziemy mieli ten sam widok? Ciężko przewidzieć.

Mój typ: AJ Styles

I to tyle jeśli chodzi o zapowiedź dzisiejszej gali PPV. Jeśli nie będziecie oglądali jej na żywo to gorąco zachęcam do przeczytania wyników na MyWrestling, a one będą dostępne z samego rana. Przypominam także, że już jutro o godz. 20:00 pojawi się pierwszy artykuł z serii WWF vs WCW. Tymczasem nam wszystkim życzę, aby Fastlane było jak najlepsze! … choć może być o to ciężko.