WrestleMania 36 a koronawirus – najnowsze informacje!

Wciąż niepewna jest sytuacja WrestleManii 36, największej gali roku w świecie pro wrestlingu i rozrywki sportowej. W związku z panującą pandemią koronawirusa, lokalni urzędnicy i przedstawiciele WWE spotkali się w czwartek w Tampie, aby omówić status tego wydarzenia i potencjalną zmianę harmonogramu. W spotkaniu uczestniczył również prezes WWE Vince McMahon.

Wcześniej były spekulacje, że WrestleMania 36 zostanie przełożona na lato, jednak ostatecznie miasto postanowiło nie anulować gali WWE. Przynajmniej na ten moment.

Federacja wydała w czwartkowy wieczór oświadczenie:

“Chociaż jesteśmy zaangażowani w organizację WrestleManii na Raymond James Stadium 5 kwietnia, wprowadzamy plany awaryjne na wypadek odwołania gali przez urzędników państwowych, władz cywilnych lub lokalnych. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów, wykonawców i pracowników jest dla nas najważniejszym priorytetem. Ściśle monitorujemy sytuację z naszymi partnerami i urzędnikami rządowymi w Tampa Bay.”

Sprawę komplikuje także ostatni zakaz prezydenta USA Donalda Trumpa. Według niego, wszystkie loty z Europy do USA są wstrzymane na 30 dni. Jak wiemy, WrestleMania to globalny event, na który zlatują się fani z całego świata.

Niestety sytuacja z dnia na dzień nie napawa optymizmem i wszystko wskazuje na to, że WrestleMania 36 zostanie przełożona albo odbędzie się w innym miejscu.