Will Ospreay wyjaśnia, dlaczego nie rozważa dołączenia do WWE

Podczas ostatniego wywiadu z Wresthings, Will Ospreay rozmawiał o WWE i o tym dlaczego nie jest zainteresowany dołączeniem do firmy:

Will Ospreay o braku aspiracji do bycia w WWE:

„Nie mam żadnych aspiracji, aby przejść do WWE. Nie chodzi o produkt czy cokolwiek innego, nie jestem jego fanem, ale o mój styl życia. Nigdy nie chciałem być wielką gwiazdą pro wrestlerów. Japonia pozwala mi odbyć trasę, wrócić do domu i prowadzić życie rodzinne. Jeśli ktoś kiedykolwiek spędził ze mną więcej niż kilka dni, to wie, że dla mnie rodzina jest wszystkim. Kocham moją mamę, kocham mojego tatę, nie wstydzę się tego powiedzieć. Kocham moją babcię i dziadka, i dlatego nie odstawię ich na boczny tor. Jeśli należysz do tego kręgu przyjaciół, których uważam za rodzinę, zrobię dokładnie to samo. Ważne jest dla mnie, aby mieć te przerwy od wrestlingu, aby móc żyć takim życiem, ponieważ pewnego dnia chciałbym być taki jak mój tata lub dziadek, a nawet moja mama, ponieważ są to ludzie, którzy mnie stworzyli. Chcę to zrobić pewnego dnia”.

O tym, dlaczego preferuje NJPW:

„Dla mnie New Japan to wzmocnienie i skupienie się na profesjonalnym wrestlingu. Nie robię storyline’ów, w których ten koleś sypia z moją dziewczyną, mamy ślub albo porwanie przez ninja. Wiem, że z zewnątrz jestem facetem, który robi wiele salta i innych rzeczy, ale jestem wrestlerem i lubię profesjonalny wrestling. Nie mam nic przeciwko dziwnym trójkątom miłosnym, ale nie ma nic lepszego niż gong i dwóch facetów walczących, opowiadających wspaniałe historie. W momencie, gdy rozlega się gong, masz jedno z dwóch uczuć: to było niesamowite, nie mogę się doczekać następnego meczu. Przez cały mój czas w New Japan, kocham tę firmę, wewnątrz i na zewnątrz, to miejsce zrobiło dla mnie niesamowite rzeczy emocjonalnie, psychicznie i fizycznie. Wykończyło to moje ciało, ponieważ mecze są niezwykle trudne, ale dbali o mnie. Za to mam tylko miłość do tej firmy”.