The Legacy – Biografia

Nazwa grupy – The Legacy
Data powstania – 27 kwietnia 2009
Lata aktywności – 2009, 2010
Członkowie:
– Randy Orton
– Cody Rhodes
– Ted DiBiase

Formacja (2008)


Cody Rhodes był World Tag Team Championem wraz z Hardcore Hollym, który był jego mentorem. Ted DiBiase zadebiutował na RAW, które odbywało się 26 maja, stwierdził, że on i jego tajemniczy partner odbiorą Rhodes’owi i Holly’emu pasy tag team. Na gali Night of Champions, DiBiase poinformował, że jego partner drużynowy się spóźni, w trakcie walki Cody Rhodes przeszedł heel turn atakując Holly’ego, to on okazał się jako ten tajemniczy zawodnik. Ted i Cody zostali nowymi mistrzami tag team.

We wrześniu, Randy Orton, który w tym czasie był kontuzjowany, pojawił się na RAW, gdzie krytykował wszystkich mistrzów, szydził z Rhodesa i DiBiasego, którzy dopuścili do tego, że Crime Time (Shad Gaspard i JTG) ukradło im tytuły. Obaj odpowiedzieli na to atakiem na nich, wprowadzili Manu jako nowego członka grupy na Unforgiven. To powodowało, że trójka miała zaimponować Ortonowi, tej samej nocy Rhodes, DiBiase i Manu zaatakowali ówczesnego World Heavyweight Championa CM Punka, który konfronotował się z Randy’m na zapleczu. Punk oberwał od niego punt kicka, tym samym został usunięty z walki o tytuł. Kiedy Randy Orton powrócił do ringu, zmierzył się z CM Punkiem, z którym przegrał przez dyskwalifikację, ponieważ w walce pojawił się DiBiase. Przez to, Ted oberwał mocnego kopniaka w głowę, przez co został wyeliminowany z występów, tak naprawdę poszedł na nagrania The Marine 2. Orton postanowił stworzyć wraz z Cody’m Rhodesem i Manu grupę o nazwie The Legacy. Używał ich do swojej rywalizacji z Batistą, która doprowadziła do handicap matchu 3 vs. 2, gdzie Batista został wyłączony z akcji od ringu na następne cztery miesiące.

Do grupy chciał przynależeć Sim Snuka, syn Jimmy’ego Snuki, który przechodził szereg testów, których nie zdołał przejść w pierwszym tygodniu. 5 stycznia na RAW, Snuka i Rhodes wygrali tag team match pokonując Crime Time. Orton przed walką poinformował, że obaj muszą wygrać, aby pozostać częścią grupy. Po walce stwierdził, że Snuka nie zgarnął pinu, dlatego też wypada z grupy. W następnym tygodniu, Manu i Snuka planowali atak na Ortona, chcieli zmusić Rhodesa, który miał wybrać stronę po której będzie stał. Kiedy Rhodes odmówił, obaj mieli ze sobą powracającego Teda DiBiasego, który miał im pomóc w ataku na Rhodesa i Ortona. Ten zamiast tego zaatakował Snukę i Manu, dołączył do The Legacy, wybaczając Ortonowi jego wcześniejszy atak na nim.

Feud z rodziną McMahonów (2009)
Kiedy The Legacy się uformowało, Manu i Snuka wciąż chcieli się zemścić na nich. Obawiając się, że obaj przekonają generalnego menadżera RAW, Stephanie McMahon, aby go zwolniła, Orton poszedł do niej, aby z nią porozmawiać, wszystko zakończyło się jednak kłótnią. Kiedy Vince McMahon, ojciec Stephanie McMahon, powrócił tej samej nocy i kazał Ortonowi przeprosić jego córkę. Było blisko wypowiedzenia słów, że zostaje zwolniony, jednak przed tym Vince otrzymał mocnego liścia w twarz oraz po tym punt kicka. W fabule został hospitalizowany. Podczas 30-Man Royal Rumble Matchu, grupa pracowała zespołowo i tak cała trójka pozostała w najlepszej czwórce, gdzie również znajdował się Triple H. Hunter wyeliminował Rhodesa i DiBiasego, ci na tyle go rozproszyli, że sytuacje wykorzystał Orton, który go wyeliminował i ostatecznie wygrał to starcie. Na następnym RAW, Legacy przyszło do ringu z prawnikami i lekarzem, który stwierdził, że Orton miał zaburzenia umysłowe, kiedy to zaatakował McMahona. Randy poinformował, że WrestleMania XV zostanie odwołana, jeśli ten zostanie zwolniony. Poza tym do wyboru ma tytuł mistrzowski, o który będzie mógł się zmierzyć. Przed WrestleManią czekała go jednak rywalizacja z synem Vince’a, Shanem. Zmierzył się z nim na gali No Way Out, gdzie wygrał to starcie. Obaj walczyli ze sobą następnej nocy, tym razem Shane otrzymał punt kicka od Ortona. Do ringu przybyła Stephanie McMahon, która nadzorowała jak jej brat jest zabierany przez lekarzy, nagle Orton miał coś dla niej, RKO! Po chwili do ringu przybiegł Triple H, Legacy nagle się ulotniło. Hunter wściekły klękał nad swoją żoną.

Orton stwierdził, że nie ma żadnych intencji, aby zmierzyć się z Triple H’em, który był wtedy WWE Championem, wolał zmierzyć sięz World Heavyweight Championem. Hunter w odpowiedni sposób go podpuścił i Randy wybrał go jako jego rywala na WrestleManii XXV. Zasada tego pojedynku była taka, jeśli starcie zakończy się poprzez wyliczenie lub dyskwalifikacje, pas zmieni właściciela. Tak czy inaczej, Triple H pokonał Randy’ego Ortona po znokautowaniu go młotem, gdy sędzia był przytłumiony, tym samym zachował pas WWE.

Noc po WrestleManii, Orton zażądał rewanżu, groził Lindzie McMahon (żonie Vince’a), ale także jej wnukom. McMahon nie dał mu rewanżu, jednak umieścił go w six-man tag team matchu na Backlash, w którym The Legacy zmierzyło się z Vincem i Shanem McMahonem oraz Triple H’em. Generalny menadżer RAW, Vickie Guerrero, ogłosiła że walka będzie toczyłą się o WWE Championship. Zasada była prosta, jeśli wygra drużyna Triple H’a, to ten zachowuje tytuł, jednak jeśli starcie wygra Legacy, to pas trafia do Ortona. Na ostatnim RAW przed Backlash doszło do małej zmiany, Vince’a zastąpił Batista. Starcie wygrała grupa Legacy, a pas trafił do Randy’ego Orton, który został nowym mistrzem federacji. Hunter otrzymał RKO i punt kicka, co w oznakach fabuły oznaczało, że udał się na przerwę. Shane kontynuował feud z Legacy, zmierzył się podczas RAW z Randy’m Ortonem. który zakończył się bez rezultatu, Rhodes i DiBiase wygrali swoje walki, które umożliwiły im udziałuw handicap matchu przeciwko McMahonowi. Walka miała na celu wypisać go z fabuły, dlatego też na RAW widzieliśmy jak członkowie Legacy rozwalają kostkę Shane’a.

Orton jako WWE Champion (2009)


Batista pozostał sam, musiał radzić sobie bez pomocy Triple H’a i Shane’a McMahona. Na Judgment Day, Orton bronił pasa WWE przeciwko ”zwierzakowi”. Randy celowo uderzył sędzięgo, tym sposobem doszło do dyskwalifikacji i pas pozostał u mistrza. Rewanż odbył się na następnym PPV, czyli Extreme Rules, tym razem Batista zdołał pokonać Ortona w Steel Cage matchu, tym samym został nowym WWE Championem.

Następnej nocy na RAW, Batista został zaatakowany przez Legacy, przez to doznał kontuzji, oczywiście to była tylko fabuła. Jednak pokryło to się z jego rzeczywistym urazem. Dwa tygodnie później odbył się pojedynek, który miał wyłonić nowego mistrza WWE, Orton pokonał Triple H’a, Johna Cenę i Big Showa w fatal four way matchu. Na Bash doszło do spięcia między Randy’m a Tedem i Codym. Jednak tej nocy, Orton zdołał pokonać Triple H’a, starcie wygrał przy dużej pomocy Cody’ego Rhodesa i Teda DiBiasego. Następnej nocy, postanowiono wykorzystać spięcie między Ortonem a DiBiasem, tak więc ojciec tego drugiego ustalił między nimi starcie na RAW, starcie wygrał Orton, a drużyna pozostała w sojuszu. Tej samej nocy, trójka interweniowała w starciu Johna Ceny z Triple H’em o miano pretendenta do pasa WWE. Starcie zakończyło się bez rezultatu. To spowodowało, że na Night of Champions odbył się three-way match. Następne spięcia w drużynie pojawiły się pod koniec sierpnia, kiedy to ojciec Cody’ego, Dusty, umieścił go w starciu z Randy’m Ortonem. Był to jednak podstęp na sędziego specjalnego, którym był wcześniej ustalony John Cena. Na samym końcu show, Dusty otrzymał RKO.

Po tym jak Orton skutecznie obronił tytuł na Night of Champions, jego koledzy namieszali w Beat the Clock Challenge, gdzie udział brał Triple H, spowodowali, że Hunter nie osiągnął zwycięskiego czasu i przez to nie otrzymał kolejnego title shota na WWE Championship. Triple H zaczął rywalizować więc z Rhodesem i DiBiasem, po przegranej w handicap matchu, mieliśmy reaktywacje Degeneration X. Cody i Ted przegrali z DX na SummerSlam, jednak pokonali ich w Submissions Count Anywhere match na Breaking Point, oboje wykonali kombinacje figure four leg lock i Million Dollar Dream na Shawnie Michaelsie. W następnym miesiącu odbyła się gala Hell in a Cell, gdzie Shawn Michaels i Triple H pokonali członków Legacy. W tym samym czasie, Orton zdołał pokonać Johna Ceną na SummerSlam o WWE Championship. Pojedynek był o tyle dziwny, że był wznawiany wiele razy. Jeśli chodzi o Breaking Point, Orton poległ w ”I Quit” matchu przeciwko Johnowi Cenie, przez to stracił pas WWE. Na Hell in a Cell, Randy odzyskał tytuł pokonując oczywiście Johna Cenę w Hell in a Cell matchu. Finał feudu Orton-Cena nastał na gali Bragging Rights, gdzie obaj zmierzyli się w 60-minutowym Iron Man matchu, który wygrał John Cena wynikiem 6:5. W walce interweniowali członkowie Legacy, którzy dzięki temu pomogli zdobyć Ortonowi punkt. Pas powrócił do Johna Ceny. Tej samej nocy, lecz trochę wcześniej, Cody Rhodes był jednym z reprezentantów drużyny RAW przeciwko SmackDown.

Kofi Kingston wygrał na RAW w rewanżu z Chrisem Jericho, który noc wcześniej przypiał go w walce pomiędzy RAW a SmackDown. Jamajczyk po walce został jednak zaatakowany przez Randy’ego Ortona. Kingston zrewanżował się Ortonowi niszcząc jego samochód NASCAR, który wcześniej podarował mu Cody Rhodes i Ted DiBiase, którzy chcieli w ten sposób pocieszyć Orton po utracie tytułu. Na Survivor Series odbył się tradycyjny pojedynek 5 vs. 5 na eliminacje, Drużyna Kofiego pokonała drużynę Ortona. Kingston w szybkim czasie wyeliminował dwóch ostatnich rywali, CM Punka i Randy’ego Ortona. Jeśli chodzi o Rhodesa i DiBiasego, to ci zostali wcześniej wyeliminowani przez Christiana. Następnej nocy na RAW, Jesse Ventura ogłosił serię pojedynków, w której zmierzą się zawodnicy, którzy nigdy nie mieli okazji walczyć bądź byc mistrzami. Starania Ortona doprowadziły do tego, że również został dopuszczony do tego, zdołał pokonać Evana Bourne. Cody Rhodes i Ted DiBiase pokonali Crime Time, lecz w finałowym Battle Royal zostali wyeliminowani przez Marka Henry’ego. Kingston pozbył się Ortona i na odwrót. 30 listopada na RAW, Orton pokonał Kingstona dzięki pomocy swoich kolegów z Legacy. Na TLC doszło do ostatecznego starcia, Randy Orton pokonał Kofiego Kingstona w rubber matchu.

Oddzielenie od Ortona, rozwiązanie grupy (2010)

11 stycznia 2010 rok na RAW, gościnny gospodarz show, Mike Tyson, ogłosił, że zwycięzca triple threat matchu pomiędzy Ortonem, Kingstonem i Ceną zmierzy się z Sheamusem o pas WWE na gali Royal Rumble. Ostatecznie przypadło Randy’emu Ortonowi, któremu jak zawsze pomógł Cody Rhodes i Ted DiBiase, którzy zaatakowali Kingstona i Cenę. Na Royal Rumble, Orton nie zdołał zdobyć pasa WWE w walce z Sheamusem, ponieważ w walce ingerował Cody Rhodes, który przyczynił się do jego dyskwalifikacji. Po walce, Orton zaatakował Cody’ego i Teda, który chciał mu pomóc. 15 lutego na RAW, zmierzył się ponowie z Sheamusem, jednak tym razem w non-title matchu, w starciu ingerował Rhodes i DiBiase. Na Elimination Chamber doszło do walki w komorze o pas WWE, Rhodes przyniósł DiBiasemu jakąś metalową rurkę, którą znokautował Ortona, po tym go wyeliminował. Na RAW doszło do six-man tag team matchu, w którym Legacy zmierzyło się z Yoshim Tatsu, Kofim Kingstonem oraz Evanem Bournem. Miało to na celu zjednoczyć ponownie grupę, tak się jednak nie stało, ponieważ Randy zaatakował swoich kolegów. W następnym tygodniu, Rhodes i DiBiase zemścili się na nim, zaatakowali go. Kolejne RAW przyniosło nam handicap match, w którym zostało potwierdzone zakończenie grupy. Na WrestleManii XXVI, Randy Orton pokonał Cody’ego Rhodesa i Teda DiBiasego w triple threat matchu. W starciu tym, Rhodes otrzymał punt kicka od Randalla i to wyeliminowało go z gry na miesiąc.

Rhodes i DiBiase reaktywacja (2011)
Sojusz Cody’ego Rhodesa i Teda DiBiasego nastąpił 6 maja na SmackDown, duet otrzymał feud z Sin Carą i Danielem Bryanem. W sierpniu, Rhodes zaatakował DiBiasego po tym jak ten przegrał walkę z Ortonem, to zakończyło ich sojusz. Oboje kontynuowali ze sobą rywalizacje, zmierzyli się ze sobą na gali Night of Champions, gdzie Rhodes skutecznie obronił pas Interkontynentalny. Po feudzie z Rhodesem, DiBiase otrzymuje nowy gimmick, był znany jako “DiBiase Posse”. W sierpniu 2013 roku, Ted DiBiase poinformował, że nie ma zamiaru przedłużać kontraktu z WWE. Jego śladami poszedł również Cody Rhodes, który w 2016 roku został zwolniony przez WWE. Na obecną chwilę jedynym przedstawicielem grupy jest Randy Orton.