Już jutro w Edion Arena w Osace odbędzie się pierwsza duża gala PPV od Stardom, podczas której dwie główne mistrzynie federacji będą broniły swoich tytułów po raz pierwszy. Saori Anou stanie w obronie białego pasa w starciu ze Starlight Kid. W walce wieczoru Saya Kamitani wejdzie do ringu ze świeżo upieczoną mistrzynią czerwonego pasa, Maiką.

Triple Threat Match
Mai Sakurai vs. HANAKO vs. Ranna Yagami

W starciu numer jeden doświadczona, była już członkini legendarnej frakcji Donna Del Mondo, Mai Sakurai zmierzy się z wschodząca gwiazdą organizacji Rossy’ego Ogawy i jedną z zeszłorocznych rookie, które weszły do rosteru Stardom. Faworytką do zgarnięcia wygranej powinna być Sakurai, ale uważam, że boss Ogawa śmiało powinien tutaj postawić na którąś z młodszych zawodniczek. Zwycięstwo HANAKO i push na tytuł Future byłby tutaj bardzo dobrym scenariuszem.

Six-Woman Tag Team Match
Queens Quest (Lady C & Miyu Amasaki), Sayaka Kurara vs. Oedo Tai (Natsuko Tora, Momo Watanabe, Rina)

Jako człowiek, który pamięta czasy świetności Oedo Tai, zawsze jestem za tym, aby ta stajnia dalej rządziła na ringach Stardom, ale jej blask nieco przygasł i można powiedzieć, że są stardomową wersją popularnego Bullet Clubu, który też już dawno stracił całe swoje momentum. Reprezentacja Queens Quest wsparta przez rookie Kurarę powinna być mocną przeciwwagą dla Tory i spółki, aczkolwiek spodziewam się dominacji legendarnej już frakcji i odniesienia zwycięstwa, które niczego zbytnio nie zmieni. Czekam dalej na main eventowy push Momo Watanabe!

Tag Team Match
God’s Eye (Ami Sourei & Saki Kashima) vs. wing gori (Hanan & Saya Iida)

W kolejnej walce robi się już zdecydowanie ciekawiej, bo mamy w niej wrestlerki, które stanowią o przyszłości organizacji. wing gori to moje ulubienice i jednocześnie obecne mistrzynie New Blood Tag Team, które zaliczają niezły run z pasami nowej krwi. Naprzeciw nich wyjdzie God’s Eye, reprezentowane przez Ami Sourei i jedyną w swoim rodzaju Saki Kashimę. Możemy więc spodziewać się tego, że Ami i Saki zgarną tutaj wygraną, aby następnie wyzwać czempionki do starcia o tytuły.

Future of Stardom Championship
Rina (c) vs. Yuzuki

Title reign Riny z tytułem Future trwa już bardzo długo i wydaje się być już gotowym produktem na wyjście ze strefy „przyszłości” i rozpoczęcie rywalizacji na wyższych szczeblach. Dlatego jestem zdania, że na Supreme Fight jej panowanie dobiegnie końca i poznamy nową mistrzynię, którą zostanie rewelacja ostatnich miesięcy oraz zwyciężczyni turnieju Rookie of Stardom 2023, Yuzuki. 19-latka jest kreowana na kogoś wyjątkowego i mówi się, że czeka ją podobna droga kariery co Utami Hayashishitę, czyli szybki przeskok z rookie do bycia czołową postacią w federacji. Będę wielce zaskoczony, jeżeli Rossy nie postawi tu na triumf Yuzuki i przejęcie przez nią tytułu mistrzowskiego.

Eight-Woman Tag Team Match
Queens Quest (Utami Hayashishita & AZM), Mayu Iwatani, Nanae Takahashi vs. God’s Eye (Syuri & MIRAI), Giulia, Suzu Suzuki

Special Tag Team Matche w Stardom to już standard przy okazji dużych gal, podczas których nie znalazło się miejsce na walki singlowe dla największych gwiazd. Drużyna QQ w postaci Utami i AZM, w Osace połączy siły z doświadczonym tagiem Mayu Iwatani i Nanae Takahashi. Ich rywalki to God’s Eye, którego honoru bronić będą liderki Syuri i MIRAI, a wsparcie zapewnią im mistrzyni STRONG Women’s Giulia i zwyciężczyni 5 Star Grand Prix 2023, Suzu Suzuki. Można się spodziewać, że taki zestaw wrestlerek stworzy bardzo dobrą walkę, która pomimo braku rozbudowanej historii dostarczy wielu emocji. Obstawiam, że Giulia i Suzu będą tymi, które zgarną zwycięski pin dla swojej ekipy.

Tag Team Match
Cosmic Angels (Tam Nakano & Yuna Mizumori) vs. Moonlight Venus (Mina Shirakawa & Waka Tsukiyama)

W końcu po wielu miesiącach oczekiwania do ringu powróci Tam Nakano, której nie widzieliśmy w akcji od listopada. Filigranowa Japonka była zmuszona do zwakowania World of Stardom Championship i opuszczenia federacji w celach rekonwalescencjnych. Jak wspomniała w jednym z wywiadów, który tłumaczyłem na MyWrestling, miała na myśli zakończenie kariery i porzucenie wrestlingu, ale na szczęście dzięki wsparciu fanów postanowiła nie rezygnować i kontynuować występy w kwadratowym pierścieniu. Na gali w Osace połączy się z Yuną Mizumori, aby stoczyć klasyczną walkę tag teamową z Miną Shirakawą i Waką Tsukiyamą. Skoro jest to powrót byłej głównej mistrzyni Stardom, to nie biorę pod uwagę innego scenariusza niż wygrana Cosmic Angels.

High Speed Championship
Mei Seira (c) vs. Hazuki

Mógłbym w tym momencie napisać roast na Rossy’ego Ogawę i wyrzucić z siebie wszystkie negatywne myśli na temat tego, jak komplikuje i utrudnia życie Hazuki od czasu jej powrotu do Stardom. Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, więc nie myślcie, że Rossy to jakiś zły booker (oprócz decyzji o bardzo krótkim title reignie Miny Shirakawy z white beltem, tego nie zapomnę nigdy!), po prostu oczekiwanie na indywidualny sukces byłej mistrzyni szybkości zaczyna mnie drażnić. Jej marzenia o tytule Wonder of Stardom można narazie odłożyć na bok, niedawno stoczyła też pojedynek z Suzu Suzuki o shota za zwycięstwo w 5 Star GP, teasowano również potencjalny mecz z Saori Anou o biały pas. Na Supreme Fight wróci jednak do rywalizacji o tytuł High Speed, który obecnie posiada Mei Seira. Hazuki w 2018 roku zasłynęła z tego, że jej title reign zakończył się na streaku 8-0, bo nie została nigdy przypięta w singlowej walce, tylko straciła pas w Triple Threat Matchu. Można więc budować na tym historię tego pojedynku, co nada mu nutki dramatyzmu. W końcu będzie można obejrzeć ”Big Match” o ten tytuł i na sto procent zobaczymy wyjątkowe starcie, ale z góry zakładam, że Seira zachowa pas. Potrzebuje mocnego zwycięstwa i to takim będzie, natomiast Hazuki powinna na jakiś czas oddalić się od rywalizacji o pasy mistrzowskie, bo dawanie jej co chwilę title shotów nie jest czymś dobrym i tylko zabija jej wiarygodność.

Wonder of Stardom Championship
Saori Anou (c) vs. Starlight Kid

W pierwszym z dwóch głównych pojedynków, Saori Anou stanie w obronie białego pasa, a jej rywalką będzie Starlight Kid. Osoby, które śledzą na bieżąco wydarzenia w Stardom, wiedzą, że Anou nie tak dawno została nową mistrzynią Wonder. To oczywiście sugeruje, że w Osace nie powinna stracić tytułu, zwłaszcza że będzie to jej pierwszy title defense. Ale mam jakieś dziwne przeczucie, że Rossy znów wpadnie na szaleńczy plan ściągnięcia tytułu ze nowej mistrzyni, gdy ta jest ledwo po jego zdobyciu. Uwielbiam Starlight i uważam, że to przyszła mistrzyni World lub Wonder, aczkolwiek jeszcze to nie moment, by przyznawać jej taki laur. Saori musi dostać dobre panowanie i zaliczyć kilka obron, a potem w kolejce powinny ustawić się Hazuki albo powracająca Natsupoi. Wrestlingowo starcie Anou vs. Kid może spokojnie być showstealerem, który będzie kandydował na stardomową walkę roku.

World of Stardom Championship
Maika (c) vs. Saya Kamitani

To niesamowite, że piszę teraz zapowiedź walki, w której udział biorą wrestlerki, które jeszcze 4 lata temu rywalizowały o mistrzostwo Future, a ja pisałem o tym na naszej stronie. Szybki przeskok do teraźniejszości i mamy Maikę, która przeszła długą drogę do tego, by w końcu wejść na szczyt i powtórzyć sukces Syuri i Giulii. W mgnieniu oka stała się czołowym babyfacem Stardom i zawodniczką, która zbiera potężny cheer za każdym razem, gdy pojawia się na arenie. Zdobycie tytułu World of Stardom na Dream Queendom było ostatnim aktem tej drogi, ale też i początkiem czegoś nowego. Maika przy okazji przejęcia red beltu została twarzą organizacji i osobą, na którą teraz zwrócone są światła reflektorów. Z drugiej strony barykady mamy Sayę Kamitani, która ma bogatą historię rywalizacji z Maiką – jeszcze nie przegrała z nią „ważnej walki”, między innymi wygrywając finał Cinderella Tournament 2021, czy detronizując ją w batalii o biały pas. W zeszłym roku posiadała Wonder of Stardom Title, była planowana do zwycięstwa w 5 Star Grand Prix, ale na jej drodze stanęła kontuzja i szansa przepadła. Będzie to więc spotkanie dwóch wrestlerek, mających wspólną przeszłość, która zatacza teraz koło. Czy Golden Phoenix ma tutaj jakikolwiek szanse na pokonanie Maiki? Odpowiedź jest oczywista – nie. Ale w żadnym stopniu nie zniszczy to otoczki wokół tej walki i czeka nas niezwykle emocjonalny mecz o czerwony pas. Mistrzyni potrzebuje mocnego startu i wygrana nad Kamitani, z którą dawniej miała bolączki, będzie dla niej odpowiednim początkiem rządów.

Gale Stardom Supreme Fight możecie obejrzeć na platformie Stardom World i oczywiście na stronach typu Watch Wrestling, które zawsze transmitują stardomowe pay-per-view.


Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl