Stardom at Korakuen Hall 14.05.2021 – Raport

Jesteśmy na ostatniej prostej do czerwcowej Tokyo Dream Cinderelli, finału Cinderella Tournament i wyłonienia nowej mistrzyni Future of Stardom po zwakowaniu tytułu przez Sayę Iidę. Dzisiejszego przedpołudnia odbyła się gala w Korakuen Hall, podczas której poznaliśmy półfinalistki turnieju Cinderella. Doszło również do innych interesujących wydarzeń.

Powyżej widzicie oficjalny plakat Tokyo Dream Cinderelli, która formalnie miała odbyć się 29 maja, ale z powodu restrykcji związanych z koronawirusem została przeniesiona na 12 czerwca.

SINGLES MATCH

Mina Shirakawa vs. Ruaka

W pierwszym starciu dnia, reprezentantka Cosmic Angels, Mina Shirakawa, zmierzyła się z Ruaką, a stawką walki był awans do finałowego pojedynku o zwakowantowane mistrzostwo Future of Stardom. Mina awansowała dalej i będzie teraz oczekiwać na swoją kolejną oponentkę.

Zwyciężczyni: Mina Shirakawa

FATAL 4-WAY MATCH

Tam Nakano vs. Natsupoi vs. Hanan vs. Lady C

W kolejnym pojedynku dostaliśmy kolejny rozdział historii, która tworzy się pomiędzy Tam Nakano i Natsupoi. Zmierzyły się one na ostatniej Cinderelli w Yokohamie, gdzie zwycięsko ze starcia wyszła liderka Cosmic Angels. Poi nie zamierzała odpuszczać starań względem Wonder of Stardom Title, więc postanowiłam kontynuować je dalej. Na dzisiejszej gali pokonała Nakano, Hanan i Lady C, którą zresztą przypięła i wygrała Fatal 4-Way Match.

Zwyciężczyni: Natsupoi

SIX-WOMAN TAG TEAM MATCH

Queen’s Quest (Momo Watanabe & AZM & Hina) vs. Oedo Tai (Natsuko Tora & Konami & Fukigen Death)

Następny w kolejce był oczywiście klasyczny Tag Team Match, którego w karcie show nie mogło zabraknąć. Queen’s Quest w składzie z nową członkinią frakcji, Hiną, powalczyły z Oedo Tai. Pojedynek został rozstrzygnięty przez odmienioną i heelową Fukigen Death aka Gokigen Death, która odliczyła młodą Hinę.

Zwyciężczynie: Oedo Tai (Natsuko Tora & Konami & Fukigen Death)

CINDERELLA TOURNAMENT QUARTER FINAL MATCH

Starlight Kid vs. Saya Kamitani

Nadszedł czas na pierwszy pojedynek drugiej rundy Cinderella Tournament 2021. Filigranowa i zamaskowana Starlight Kid kontra objawienie tego roku w Stardom – Saya Kamitani. Przypominam, że wygrać można poprzez wyrzucenie poprzez trzecią linę, poddanie i oczywiście przypięcie. Kamitani skorzystała z tej ostatniej opcji, która dała jej finalnie awans do półfinału turnieju.

Zwyciężczyni: Saya Kamitani

CINDERELLA TOURNAMENT QUARTER FINAL MATCH

Giulia vs. Maika

W kolejnym pojedynku turniejowym doszło do „siostrzanej” batalii, w której zawalczyły ze sobą członkinie Donna del Mondo – Giulia i Maika. Pierwsza z nich dobrze zna smak zwycięstwa w tych prestiżowych zmaganiach, bo wygrała Cinderellę w zeszłym roku. Dla Maiki turniej jest świeżym wyzwaniem, któremu będzie chciała podołać. Dzisiaj zrobiła wielki krok do zwycięstwa, pokonując Giulię za pomocą Superplexu, który wykonała poza ring i ta została wyeliminowana.

Zwyciężczyni: Maika

CINDERELLA TOURNAMENT ROUND 2 MATCH

Utami Hayashishita vs. Syuri

Najbardziej wyczekiwane starcie dnia, również w ramach Cinderella Tournament, które miało zadecydować, kto awansuje do zaległego ćwierćfinału, w którym na zwyciężczynię czekała Unagi Sayaka. Hayashishita jako mistrzyni World of Stardom była zdecydowaną faworytką, aczkolwiek mocna pozycja Syuri dawała jej spore szanse na detronizację Utami. Tak też się stało… i to mistrzyni SWA World przeszła do ćwierćfinału, a przypieczętowała ten awans eliminacją Utami przez trzecią liną.

Zwyciężczyni: Syuri

CINDERELLA TOURNAMENT QUARTER FINAL MATCH

Himeka vs. Mayu Iwatani

Młoda i nastawiona na wielkie sukcesy Himeka versus ikona Stardomu Mayu Iwatani. W tej konfrontacji ciężkie było wskazanie faworytki, bo obie zawodniczki to czołowe postacie w federacji Rossy’ego Ogawy. Jednak bardziej prawdopodobna była wiktoria liderki STARS z racji tego, że od lat jest twarzą organizacji. Stardom lubi stawiać na nowe i młode gwiazdy, a więc szanse Himeki wzrastały. Jumbo Princess dzielnie stawiała czoła bardziej doświadczonej rywalce i ostatecznie udało się jej zwyciężyć, a dokonała tego wyrzucając Mayu nad trzecią lina.

Zwyciężczyni: Himeka

Po zakończeniu walki Himeka i Mayu Iwatani zostały zaatakowane przez Oedo Tai na czele z Natsuko Torą. Niecne plany frakcji przerwał niespodziewany powrót Kagumy, która pomogła odeprzeć atak OT.

CINDERELLA TOURNAMENT QUARTER FINAL MATCH

Unagi Sayaka vs. Syuri

W ostatnim pojedynku ćwierćfinałowym spotkały się reprezentantki dwóch frakcji – Cosmic Angels i Donna del Mondo. Kilkanaście minut wcześniej, Syuri toczyła bój z mistrzynią World of Stardom, Utami Hayashishitą, by lada chwila wejść do ringu z Unagi Sayaką, która była równie wymagającą przeciwniczką dla obecnej mistrzyni SWA World. Gdyby nie fakt, że Syuri walczyła na tej samej gali z Utami, byłbym pewny tego, że pokona Unagi i wskoczy do najlepszej czwórki Cinderella Tournament. Wydarzenia z końcówki walki pokazały, że Sayaka pomału staje się kimś więcej, niż zwykłą workerką i pewnie zmierza po kolejne sukcesy w swojej karierze. Może i nie przypięła Syuri, bo triumfowała po wyrzuceniu jej poprzez trzecią linę, aczkolwiek taka wygrana jest dla niej równie bardzo cenna i daje przepustkę do półfinału Cinderella Tournament.

Zwyciężczyni: Unagi Sayaka