STARD✪M 10th Anniversary Show in Korakuen Hall – Zapowiedź

17 stycznia w Korakuen Hall odbędzie się gala z okazji dziesięciolecia STARDOM. Federacja rozpoczęła w tym roku drugą dekadę swej działalności i zapowiada, że 2021 będzie obfity w wielkie wydarzenia. Już w marcu czeka nas kolejne rocznicowe show – tym razem w legendarnym Nippon Budokan Hall.

Najbliższe Anniversary Show będzie wyjątkowe, bo zapoczątkuje nowy rozdział w organizacji Rossy’ego Ogawy. Pierwsza gala PPV w nowym roku zapowiada się ekscytująco. W karcie między innymi pojedynek Konami z Natsupoi, które zmierzą się ze sobą pierwszy raz. Giulia stoczy No Rules Match z liderką Oedo Tai Natsuko Torą – stawką będzie Wonder of Stardom Championship. W main evencie, Utami Hayashishita stanie w obronie World of Stardom Championship, a jej rywalką będzie Maika.

Singles Match

Natsupoi vs Konami

Bardzo interesująco zapowiada się konfrontacja Poi z Konami. Dziewczyny zawalczą ze sobą po raz pierwszy, więc mają spore pole do popisu. Różnią się od siebie, bo prezentują odmienny styl walki. Natsu preferuje szybkość i high flyerskie akcje – natomiast Konami skupia się na grapplingu i stiffowych kopnięciach.  Różnorodność będzie widoczna, co jeszcze bardziej wpłynie na poziom tej walki. Konami potrzebuje dużego zwycięstwa na początek roku, bo w ostatnich pojedynkach odnosiła same porażki.

Mój typ: Konami

Singles Match

Tam Nakano vs Starlight Kid

Wszyscy oczekiwali, że Nakano powalczy z Mayu Iwatani. Postawiono jednak na inny pojedynek, w którym liderka Cosmic Angels zmierzy się z Starlight Kid. Jak widać, plany na walkę Tamu z Ikoną Stardomu zostały odłożone na przyszłość i bardzo prawdopodobne jest, że stoczą one pojedynek na All Star Cinderelli w Budokan Hall. Kid będzie wymagającą rywalką, ale sądzę, że Nakano wygra i po zakończeniu walki dostaniemy jakiś segment z udziałem STARS oraz Cosmic Angels. Możliwe, że zobaczymy również spotkanie Mayu i Tam, które zakończy się ogłoszeniem wyczekiwanego przez wszystkich starcia.

Mój typ: Tam Nakano

Fatal 4-Way Tag Team Elimination Match

Donna del Mondo (Himeka & Syuri) vs Queen’s Quest (Momo Watanabe & Saya Kamitani) vs STARS (Mayu Iwatani & Ruaka) vs Oedo Tai (Saki Kashima & Bea Priestley)

Wieloosobowe pojedynki tag teamowe to już tradycja na galach STARDOM. W tym akurat będzie opcja eliminacji, więc walka stanie się o wiele ciekawsza. Mamy mocno obsadzony pojedynek, w którym zawalczą reprezentacje każdej czołowej frakcji. Donna del Mondo na czele z Syuri, która będzie wsparta przez Himekę. Queen’s Quest w składzie: Momo Watanabe i Saya Kamitani. Nieco mniej bogato wyglądają STARS, bo oprócz Mayu Iwatani w zespole będzie młoda Ruaka. Silną drużynę wystawia Oedo Tai – Saki Kashima i Bea Priestley są według mnie faworytkami.

Mój typ: Oedo Tai (Saki Kashima & Bea Priestley)

High Speed Championship Match

AZM vs Kaori Yoneyama

Azumi pierwszą obronę w 2021 roku zaliczy w starciu z Kaori Yoneyamą. Title reign 18-latki trwa już kilka dobrych miesięcy. Wypromowała pas najlepiej jak mogła, toczyła świetne walki i stała się jeszcze lepszą wrestlerką. Chyba każdy kto regularnie ogląda STARDOM, będzie ze mną zgodny – AZM obroni tytuł w Korakuen. Kaori powraca do swojego oryginalnego charakteru, w którym dawniej występowała w federacji Rossy’ego Ogawy. Jej szanse na odebranie złota z rąk Azumi są znikome.

Mój typ: AZM

Future of Stardom Championship

Saya Iida vs Unagi Sayaka

Po niespodziewanym zwycięstwie w Osace i zdobyciu Future of Stardom Title – Saya Iida wyruszyła w podróż z tytułem, który odebrała Maice. W przypadku tego starcia można być pewnym w 100%, że mistrzyni zachowa mistrzostwo, bo jest to jej pierwsza obrona. Unagi zaczyna coraz bardziej rozpychać się w rosterze i z cichej członkini Cosmic Angels, stała się czołową postacią w mid cardzie. Liczę na dobry pojedynek, w którym Sayaka jeszcze bardziej pokaże światu, że warto na nią stawiać. Fanem Iidy nie jestem, ale uważam, że swoją ciężką pracą zasłużyła na tytuł Future i powinna być mistrzynią przez dłuższy okres czasu.

Mój typ: Saya Iida

Wonder of Stardom Championship No Rules Match

Giulia vs Natsuko Tora

Cieszę się z faktu, że w końcu Natsuko wygląda jak prawowita liderka Oedo Tai. Podoba mi się booking twardej, ale nikczemnej liderki, która robi wszystko tak, by przenieść największe korzyści dla swojej stajni. Zasady No Rules widzieliśmy już w Yokohamie, gdy Tora i Kashima zakończyły byt Tokyo Cyber Squad. Czy i tym razem Natsuko skorzysta z tych zasad i przechytrzy Giulię? Nie wydaje mi się. Liderka DDM miała świetny 2020 rok, a federacja obdarzyła ją dużym zaufaniem, które spłaca z każdym mijającym miesiącem. Jedyną szansą Natsuko, jest wcześniej wspomniana stypulacja, która może jej pozwolić na nieczyste zwycięstwo.

Mój typ: Giulia

World of Stardom Championship Match

Utami Hayashishita vs Maika

Druga obrona Utami przypada w starciu z Maiką, która niedawno utraciła tytuł Future of Stardom. Może to zabrzmi dziwnie, ale porażka w Osace była dla Maiki nowym początkiem. Tego samego wieczoru, rzuciła wyzwanie Utami i ta zgodziła się na pojedynek o tytuł World of Stardom. Hayashishita dopiero rozpoczyna swoje rządy z Red Beltem, więc pewne jest, że obroni mistrzostwo. Na Sendai Cinderelli odebrała złoto Mayu Iwatani, kończąc jej kilkumiesięczne panowanie. Pierwszą obronę zaliczyła na gali Osaka Dream Cinderella, gdzie pokonała Momo Watanabe. Maika jest idealną przejściową pretendentką, dla której walka o główne mistrzostwo federacji to spore wyróżnienie i dobry prognostyk na przyszłość. Liczę na dramaturgię i około 30-minutową batalię, w której nie zabraknie emocji i dawania nam nadziei na zmianę championki. 

Mój typ: Utami Hayashishita