SMACKDOWN 10.11.2023 – Raport

Show otwiera Kevin Owens ubrany w krawat. KO będzie specjalnym komentatorem tego wieczoru.

Następnie na arenę wchodzi LWO w niemal pełnym składzie (brakuje Carlito). Przy okazji ich wejścia otrzymujemy przypomnienie wydarzeń z Crown Jewel, podczas którego Rey Mysterio stracił United States Championship na rzecz Logana Paula.
Rey przypomina, że postawił na szali swój tytuł podczas CJ, natomiast Logan Paul po prostu ukradł mu tytuł. Hall of Famer wie, że decyzja sędziego jest ostateczna, natomiast wierzy, że pokonałby Paula, gdyby nie nieczysta zagrywka z kastetem. Rey zrobi co w jego mocy, by otrzymać rewanż.
Niespodziewanie wypowiedź Reya przerywa Carlito. Zbiera on mikrofon z rąk Mysterio. Carlito twierdzi, że nikt nie chce widzieć Reya z pasem bardziej niż on, natomiast niepotrzebnie skupia uwagę na Loganie Paulu. Rey powinien zająć się tym, który zostawił kastet na krawędzi ringu, czyli Stantosie Escobarze. Między Santosem a Carlito dochodzi do sprzeczki słownej. Ostatecznie Escobar wyraźnie wściekły opuszcza ring.

Czas na pierwszy pojedynek wieczoru.
Singles Match: Bobby Lashley def. Carlito

Podczas pojedynku widzieliśmy, jak B-Fab oglądała to starcie na zapleczu. Dołączył do niej członek Hit Row, wyraźnie zaniepokojony całą sytuacją. Ostatecznie B-Fab udała się gdzieś wraz z nim.

Rozgorzała bójka pomiędzy członkami LWO oraz Street Profits. Na pomoc swojej stajni przybiega Santos Escobar, jednakże jest obojętny na los Carlito, którego brutalnie atakują już Lashley wraz z Profitsami. Wówczas pojawia się Rey Mysterio z krzesłem w dłoni. Rey ma pretensje do Escobara. Ten próbuje się wytłumaczyć, iż to Carlito jest winny tej całej sytuacji. Mysterio jednak odpycha Santosa i zajmuje się obolałym Carlito. Santosowi puszczają nerwy i uderza Rey’a w tył głowy. Podnosi go jednak i przeprasza, ponownie próbując się tłumaczyć. Tym razem ponownie to Rey puszcza hamulce i atakuje Escobara kilkoma uderzeniami. Panowie spotykają się ponownie na krawędzi ringu. Hall of Famer przeprasza swojego partnera, lecz już jest za późno. Escobar w szale gniewu wpycha Reya w metalowy słupek, następnie kopiąć w schodki, między którymi a ringiem umieszczona była noga Mysterio. Santos wykrzykuje w kierunku Rey’a, że go kocha, lecz zmusił go do takiego zachowania.

Na zapleczu widzimy, jak Escobar opuszcza budynek.

Przypomnienie wydarzeń z Crown Jewel i pojedynku Iyo Sky z Biancą Belair, kiedy to Kairi Sane powróciła do WWE i pomogła Sky w obronieniu tytułu mistzowskiego.
Na arenie pojawia się Bayley wyraźnie zmieszana. Była mistrzyni kobiet mówi, że miała plan i koncepcję na Dakotę oraz Iyo od samego początku. Wszystko czego chciała stało się rzeczywistością – Women’s Tag Team Championship, Miss Money in the Bank i WWE Women’s Championship. Iyo pokonała największe zawodniczki w tym biznesie i to wszystko dzięki planowi Bayley. Nie był jednak w planach powrót Kairi Sane, więc Bayley zaprasza Iyo do ringu, by wyjaśniły sobie wszystko jak dorosłe. Mistrzyni kobiet nie pojawia się jednak sama. Towarzyszą jej Dakota Kai oraz Kairi Sane. Iyo mówi, że miała swój własny plan na ten pojedynek. Kairi pomogła jej obronić tytuł i przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi, prawda?
Co do zasady Bayley się zgadza, natomiast przypomina, co wydarzyło się 3 lata temu. Dostajemy materiał video, w którym Bayley brutalnie atakuje Kairi Sane. Był to ostatni występ Kairi w WWE TV aż do powrotu na Crown Jewel. Dakota Kai zapewnia Bayley, że Kairi nie jest tu po to, by zemścić się na swojej byłej oprawczyni, a po to, by Damage CTRL było silniejsze.

Wreszcie mikrofon przejmuje sama zainteresowana. Sane mówi, że uznaje Bayley jako liderkę stajni i wybacza jej to, co stało się 3 lata temu. Kairi rozkłada ramiona i panie rzucają się sobie w objęcia. Wszystkie oprócz Bayley, która pomimo stania w kółeczku adoracji, nadal jest wyraźnie zmieszana.

Całą sielankę przerywają Charlotte Flair, Bianca Belari oraz Asuka. Dmg CTRL zmierzą się ze wspomnianą trójką jeszcze dziś na SmackDown.

Singles Match: Dragon Lee def. Cedric Alexander

W ringu pojawia się wyraźnie wściekły LA Knight.
„Megastar” mówi, że na Crown Jewel nie wszystko poszło tak, jak oczekiwał. Nie zamierza jednak przepraszać, bo zrobił dokładnie to, co zapowiadał – wszedł do ringu, skopał tyłek Romana, wykonał na nim BFT i byłby teraz mistrzem, gdyby nie… Jimmy Uso. Knight sugeruje, by Roman (w dużym skrócie) docenił Jimmy’ego, bo gdyby nie on, teraz to Knight stałby w ringu jako WWE Champion. Zapowiada, że nie skończy z Bloodline, dopóki tytuł mistrzowski nie będzie jego. Monolog Knighta przerywa jednak jego dzisiejszy rywal – Grayson Waller. Między panami dochodzi do krótkiej sprzeczki słownej oraz do rękoczynów, więc czas na kolejny pojedynek!

Singles Match: LA Knight def. Grayson Waller

Przypomnienie debiutu Johna Ceny z Kurtem Angle oraz pojedynek z Solo Sikoą na Crown Jewel. Komentatorzy spekulują o możliwym końcu kariery lidera Cenation.

W kierunku stołu komentatorskiego zmierzają Grayson Waller i Austin Theory. Ich celem jest Kevin Owens, który wyraźnie stroił sobie żarty z Wallera podczas jego walki z Knightem. Panowie oblewają Owensa wodą, a ten w końcu nie wytrzymuje. Dochodzi do brawlu, z którego zwycięsko wychodzi KO, ostatecznie wykonując Stunnera na Wallerze.
Kevin Owens został ZAWIESZONY przez Nicka Aldisa za atak na Theory’ego oraz Wallera. KO pełnił funkcję komentatora na tej gali, więc nie mógł zaatakować zawodników.

Jimmy Uso ogłosił, że zmierzy się z LA Knightem za tydzień!

Czas na main event dzisiejszej gali!

6-Women’s Tag Team Match: Charlotte Flair, Bianca Belair & Asuka def. Damage CTRL (Kairi Sane, Iyo Sky & Bayley by DQ

Podczas walki Asuka odmówiła zmiany Biance. Zaatakowała ją mistem, po czym wykonała Superkick. Damage CTRL przyłączyło się do ataku, co doprowadziło do dyskwalifikacji. Na ratunek Flair i Belair próbowała przybiec Shotzi, jednak została szybko sprowadzona na ziemię. Bianca wykonała Shotzi swój finisher, Iyo dołożyła Moonsault na Charlotte, a Kairi Insane Elbow na Biance.

Widokiem Damage CTRL w składzie Asuka, Kairi Sane, Iyo Sky, Bayley oraz Dakota Kai zakończyliśmy kolejny odcinek niebieskiej tygodniówki!