ROH TV 25.04.15 – Raport

Dzisiaj w walce wieczoru reDRagon vs The Addiction o pasy tag teamowe !
Ponadto sporo będzie się działo wokół The Decade, a także wokół…… Knigths of Rising Dawn.
Na początek komentarz od The Addiction, którzy wspomnieli że przybyli do Ring of Honor, bo wiedzieli że tu jest najlepsze miejsce na współzawodnictwo. To, że The Addiction są najlepsi jest nie tylko ich catchphrasem, ale też tym, w co wierzą. Dwukrotnie przegrywali z reDRagon, więc musieli zmienić swój plan ataku. Muszą ubrać się w zbroję, jak rycerze i raz jeszcze stanąć do walki ze smokami. To jedyna opcja, by zabić smoka i zdobyć pasy tag teamowe ROH.

Walka nr 1: BJ Whitmer (w/ Adam Page) vs Will Ferrara vs Caprice Coleman vs Moose (w/ Veda Scott i Stokely Hathaway)
Whitmer miał zacząć z Moosem, ale postanowił się nie męczyć i wpuścił Ferrarę. Will nie bał się wyzwania, jakim był dla niego Moose, jednak jego ofensywa nie na wiele się zdała. Kiedy Whitmer zajmował się rozpracowywaniem Ferrary, publika skandowała „Jimmy Jacobs”. Ferrara po uchyleniu się przed Suplexem wpuścił Moose’a, więc Whitmer chciał wpuścić Colemana, jednak ten specjalnie zeskoczył na podłogę. Moose chwilę zajął się liderem the Decade, lecz potem Coleman faktycznie postanowił wejść do gry. Udało mu się Springboard Hurricanraną wyrzucić Moose’a, podczas gdy Ferrara trafił Suicide Divem Whitmera, ale jeszcze na tą dwójkę Coleman wykonał Arabian Press. Moose postanowił nie być gorszy i na całą trójkę wymierzył Flip Dive.
Whitmer skontrował próbę Spearu Moose’a i wymierzył Exploder Suplex. Code Red w wykonaniu Ferrary dla BJ’a, który wypadł przez to z ringu. Coleman wymierzył Willowi Leg Lariat z górnego narożnika, ale Moose przerwał pin. Po imponującym pop up Clothesline na Colemanie, Moose uzyskał 2 count. Przymiarka na Spear, ale BJ Whitmer sprytnie dokonuje zmiany i to on zgarnia na Colemanie pinfall po tym Spearze.

Zwycięzca: BJ Whitmer

Po walce Whitmer pytał Moose’a czy jest wściekły na to, że on zabrał mu zwycięstwo. Ale to pokazuje, że on jest najlepszy, a Moose jest tylko Moosem. BJ zapytał go, czy chce z nim walki, ale po chwili dodał, że nie dzisiaj.

Po przerwie reklamowej BJ Whitmer i Adam Page wciąż są w ringu.
Wnieśli na ring krzesło, które ubrali w koszulkę ACH’a. Adam Page rzekł trzy słowa: nastawienie, charyzma i serce. Po angielsku pierwsze litery tych słów dają nam A-C-H. Gdzie było to jego nastawienie gdy walczył z Samoa Joe ? Gdzie była jego charyzma gdy walczył z AJ Stylesem ? Co z jego sercem, gdy odklepał w walce z Alberto el Patron ? ACH jest jak ta koszulka – mimo swych haseł w środku jest pusty i bezwartościowy. ACH to wytwór ludzkiej wyobraźni, ponieważ nie ma w twym nastawienia, charyzmy i serca. Adam chce, aby te trzy litery „A-C-H” spłonęły – Page wyciągnął zapalniczkę i przystawił do koszulki.
ACH przybył na ring, rzucając krzesło w stronę Whitmera i ruszając do ataku na Page’a. Kiedy obaj reprezentanci The Decade znaleźli się poza ringiem, ACH usiadł na krześle, a na ring wleciało kilka serpentyn. ACH wziął mikrofon i powiedział, że Page i Whitmer może i są The Decade, ale ACH to marka, której ludzie ufają. Nawet jeśli go spowolnią, to go nie zatrzymają. On i Page mieli takie same szanse, ale Adam swoją dumę schował miedzy nogami i uciekł z BJ Whitmerem. Zaś on sam stał mężnie. Kiedy ludzie życzyli mu zwolnienia, kiedy koledzy z szatni chrzanili na jego temat, on się nie cofnął. On jest wrestlingiem i to jest właśnie nastawienie, charyzma i serce.
BJ wysłał Page’a do ringu, a ponadto znalazł się też sędzia, więc mamy zaimprowizowaną walkę.

Walka nr 2: ACH vs Adam Page (w/ BJ Whitmer)
Page po Dropkicku wypadł z ringu, ale BJ Whitmer odwrócił jego uwagę, dzięki czemu Adam pomyślnie wrócił ze Springboard Clothesline. Page wskoczył na narożnik, ale został trafiony przez rywala Pele Kickiem. ACH już myślał o 450 Splash, ale dał się sprowokować Whitmerowi, który plunął w jego stronę. Adam złapał oponenta, wykonał Jig N Tonic i zgarnął pinfall.

Zwycięzca: Adam Page

Page i Whitmer kontynuowali atak na ACH’a, lecz na pomoc przybiegł Matt Sydal.

Walka nr 3: reDRagon © vs The Addiction – ROH World Tag Team Championship Match
W pierwszych minutach oglądaliśmy bardzo wyrównany bój. Choć Kyle był akurat w narożniku, złapał Kazariana na linach w Cross Armbreaker; wydawało się, że oznacza to okres dominacji reDRagon w walce, jednak nie potrwało to wcale długo, może z 3 minuty. Frankie nie dał sobie wykonać Exploder Suplex Bobby’emu i sam wymierzył mu Suplex, co pozwoliło mu dokonać zmiany. Daniels wkroczył do gry i z powodzeniem radzi sobie z obojgiem rywali, co zwieńczył podwójnym DDT. Oprócz tego Fish otrzymał Blue Thunder Bomb oraz Cross arm front driver z narożnika, po czym Daniel przeszedł do Koji Clutch, jednak Kyle przerwał to.
Po przerwie reklamowej The Addiction na przemian rozpracowywało Fisha, ale taki scenariusz nie mógł oczywiście trwać wiecznie. Frankie założył Arm submission Fishowi, więc O’Reilly wszedł i w tym samym czasie Kazarianowi założył Cross Armbreaker. Daniels postanowił nie ignorować sprawy i wykonał Kyle’owi Arabian Press. Fish po wykonaniu Kazowi Samoan Drop dokonał upragnionej zmiany. O’Reilly dziei zwinności przechytrzył Danielsa i nawet pomoc Frankiego nie na wiele się zdała; co więcej, Christopher przypadkowo trafił Clotheslinem tag team partnera. Kyle złapał Danielsa na Cross Armbreaker…. oraz Kaza na Ankle Lock w tym samym czasie. The Addiction zdołali się jednak wydostać z tarapatów. Frankie dostał combo Tilt-a-whirl Backbreaker & Knee, zaś Daniel otrzymał ciekawą kombinację assisted DDT & wheelbarrow Suplex.
Christopher uwolnił się z zagrożenia Chasing the Dragon i załatwił Kyle’a Curb Stompem, a Fisha STO. Cała czwórka była aktywna w ataku i w końcu wszyscy padli na matę. Fani skandowali „this is wrestling”. Bobby pozbył się Kaza Exploder Suplexem….. tymczasem wśród widzów pojawił się gość w czerwonej masce, jeden z reprezentantów Knights of Rising Dawn. Fish trafił na krawędź ringu, ale wykorzystał to, wykonując Slingshot Senton Frankiemu. Kyle złapał Danielsa na O’Connor Roll i miałby z tego pinfall, lecz sędzia sprawdzał stan pozostałej dwójki poza ringiem ! Daniels spudłował z BME, tymczasem gość z KRD wlazł do ringu i zaatakował Kyle’a Superkickiem !!
Kazarian wyrzucił gościa z ringu, po czym wraz z Danielsem wykonali Kyle’owi Celebrity Rehab – sędzia raczył już sobie przypomnieć, że akcja dzieje się w ringu – i dało im to pinfall !!

Zwycięzcy: The Addiction – NOWI ROH World Tag Team Championi !!

Bobby Fish wrzucił zamaskowanego gościa do ringu. Został on otoczony przez obie drużyny. Bobby zdjął mu maskę….. to Chris Sabin ! Bobby chciał go uderzyć, ale nagle The Addiction zaatakowało swoimi świeżo zdobytymi pasami reDRagon !
Kyle krwawił ponad okiem (aż zostało to ocenzurowane). Daniels i Kazarian mieli ze sobą czerwone maski.
Fish mówił, że tylko tak byli w stanie odebrać im pasy.

Nie będę ukrywać, zaskoczony bardzo jestem rezultatem że to The Addiction oraz Chris Sabin kryło się za całym tym Knights of Rising Dawn oraz zaskakujący był dla mnie rezultat, iż mamy nowych mistrzów. Brawo Delirious, kolejny raz mnie zaskoczyłeś. Pozostała część show należy do The Decade o jest w tym tyle dobrego, że coś konkretnego się dzieje. Po tym odcinku mogę rzec – dobrze jest.

Za tydzień w ROH TV Killer Elite Squad (Lance Archer i Davey Boy Smith Jr) wezwani przez Michaela Elgina do walki z War Machine. Ponadto Jay Lethal stawia pas ROH TV Champion na szali przeciwko temu, od którego ów pas rok temu zdobył – Tommaso Ciampa.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL