Pierwsza rocznica powstania MZW!

1 kwietnia 2014 roku – w tym właśnie dniu swoją działalność rozpoczęła polska organizacja pro wrestlingu pod nazwą Maniac Zone Wrestling. Dziś obchodzimy pierwszą rocznicę powstania MZW!

Warto, więc przypomnieć sobie dotychczasowe działania tejże organizacji…

» MZW zorganizowało łącznie 7 eventów:

› 2 pokazy adeptów, które są do obejrzenia w całości na YouTube

› 2 mini show (Wakacyjny Slam w Opawie, Specjalny Pokaz podczas Wyciskania Sztangi w Głuchołazach)

› 2 gale (z okazji “Dni Smolca” oraz WOŚP 2015)

› 1 galę zamkniętą

Dodatkowo wrestlerzy MZW mieli okazję wystąpić przed publicznością w Gnieźnie na gali boksu zawodowego oraz w Niemczech na gali German Wrestling Federation.

» Na gali w Smolcu poznaliśmy pierwszego pretendenta do tytułu mistrzowskiego MZW. Został nim Shadow wygrywając Battle Royal.

» Także na gali w Smolcu doszło do bardzo ciekawego zdarzenia. Otóż podczas walki Jędrusia Bułecki z Justinem Joy’em, w pojedynek wmieszał się szkocki wrestler – Kevin Williams. Po latach konfliktu z naszym góralem, postanowił pomóc on Jędrusiowi uderzając Justina krzesłem.

» Jak się okazało, Jędruś Bułecka walczył też na ringu MZW jako Patriota. Doprowadziło to do tego, iż najbardziej doświadczony zawodnik występujący w Polsce, postanowił zmienić swój wizerunek oraz ring name. Na zamkniętej gali w Legnicy wystąpił pod pseudonimem “Polish Hammer”. Fanom spodobała się ta ‘metamorfoza’ i Jędruś występuje jako Polish Hammer do dziś.

» Na eventach w Polsce bronione były następujące tytuły:

› Smolec: GWF Next Step Championship – ZERO (c) vs Rick Baxxter

› Opawa: GWF Next Step Tag Team Championship – Posse in Effect (c) vs Jędruś Bułecka & ZERO

› Legnica: GWF Next Step Championship – ZERO (c) vs Robert Kaiser

» Od zamkniętej gali w Legnicy, MZW rozpoczęło współpracę z firmą PowerEvents, dzięki czemu oprawa na galach będzie najwyższej jakości.

» Obecnie w rosterze MZW jest 7 polskich wrestlerów (do tego dochodzą adepci, których do szkoły wrestlingu MZW napływa coraz więcej). Niedawno organizacja ogłosiła, iż Polak ze Szwecji – Stanisław Van Dobroniak zadebiutuje w naszym kraju. Czekamy na jego debiut!

» Największa frekwencja na gali MZW to blisko pół tysiąca osób. Było to na gali w Głuchołazach na rzecz WOŚP. Miejmy nadzieję, że nowe gale zapewnią jeszcze więcej fanów!

Trzeba przyznać, że wiele się działo.. a przed nami kolejne lata, kolejne gale i kolejne emocje.

MZW życzymy samych sukcesów, jak najlepszej frekwencji na galach, a zawodnikom z rosteru zdrowia i samych dobrych walk! : )