Obrona pasa MLW Heavyweight Championship na Kings of Colosseum ’22

» Major League Wrestling ogłosiło w środę, że Alex Hammerstone będzie bronił MLW Heavyweight Championship w przyszłym miesiącu. Jego kolejnym rywalem będzie Richard Holliday. Do takowej walki dojdzie na gali Kings of Colosseum ’22, która odbędzie się w piątek 13 maja w 2300 Arena w Filadelfii.

Alex Hammerstone i Richard Holliday do niedawna współpracowali ze sobą tworząc frakcję The Dynasty. Holliday i Alicia Atout, która przeprowadzała wywiady za kulisami w MLW zwrócili się przeciwko Hammerstone’owi w styczniu. Wątek ten został wyemitowany w odcinku Fusion w lutym.

Związek pomiędzy Holliday i Atout był zapowiadany na kilka tygodni przed zaistniałą sytuacją. Po tym jak wspomniana dwójka zaatakowała Hammerstone’a, pocałowali się stojąc w ringu. Pretendent w kilku wywiadach podkreślał, że jest  „jedynym właścicielem” frakcji The Dynasty.

Warto przypomnieć, że Alex Hammerstone zdobył MLW Heavyweight Championship z rąk Jacoba Fatu pod koniec zeszłego roku. Od tego momentu z powodzeniem bronił tytułu przeciwko Pagano, Octagonowi Jr. i Davey’owi Richardsowi. Ostatnia obrona tytułu przez Hammerstone’a miała miejsce na gali MLW’s Intimidation Games w Dallas, Texas podczas tygodnia WrestleManii.

Richard Holliday posiada tytuł MLW’s Caribbean Heavyweight Championship. W jego rękach znalazły się również MLW Tag Team Titles z MJF, gdy obaj panowie byli członkami The Dynasty w 2019 roku.

Hammerstone/Holliday title match jest pierwszym pojedynkiem ogłoszonym na Kings of Colosseum. Innymi zapowiedzianymi talentami na to show są National Openweight Champion Alex Kane, MLW Tag Team Champions Calvin Tankman & EJ Nduka, Cesar Duran, Davey Richards, Jacob Fatu, Microman, MLW Middleweight Champion Myron Reed, nZo oraz Ross & Marshall Von Erich.

Niektóre pojedynki zostaną nagrane na potrzeby MLW Fusion.