NXT UK TakeOver: Blackpool – Zapowiedź

Już jutro w Blackpool odbędzie się pierwsze w historii NXT UK “TakeOver. Gala rozpocznie się o godzinie 20:00. Podczas show obejrzymy 5 pojedynków, w tym finał turnieju o pasy NXT UK Tag Team Championship, w którym to zmierzą się Mustache Mountain i Grizzled Young Veterans. Rhea Ripley stanie w obronie tytułu NXT UK Women’s Title, a jej rywalką będzie Toni Storm. W main evencie dojdzie do walki Pete’a Dunne’a z Joe Coffey’em. Karta wygląda bardzo dobrze, a same TakeOver zapowiada się interesująco. Tak więc zapraszam was do krótkiej zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie walk, które odbędą się podczas gali. 


No Disqualification Match

Eddie Dennis vs Dave Mastiff

Na ten pojedynek za bardzo nie czekam. Rywalizacja obu panów trwa od dawna i nic ciekawego przez ten czas nie zaprezentowali. Nudny feud, w którym to obaj się atakowali i przeszkadzali w swoich walkach. Starcie jednak może wypaść nieźle, bo jest to “No DQ Match” więc możemy spodziewać się ekstremalnej walki i kilku fajnych spotów. Dennis od czasu swego debiutu w NXT UK, jest nijaki oraz nie zaciekawiła mnie jego persona. Zakładam, że długa walka to nie będzie i dostaniemy walkę z kilkoma spotami.

Mój typ: Dave Mastiff


Singles Match

Travis Banks vs Jordan Devlin

Walka została dodana do karty TakeOver, podczas ostatniego odcinka NXT UK. I powiem wam, że jest to pojedynek, który może wyjść świetnie. Mamy tu dwóch niezwykle uzdolnionych pod względem ringowym wrestlerów, którzy są w stanie stworzyć bardzo dobrą walkę. Jordan Devlin to mój ulubieniec z UK. Gościa wcześniej kojarzyłem z turnieju o pas UK, tu rozwinął skrzydła. Jest on świetny w ringu i bardzo mi zaimponował podczas walki z Dunnem. Panowie zaczęli ze sobą rywalizować jakiś czas temu, ale do długich feudów bym tego nie zaliczył. “Kiwi Buzzsaw” wydaje się być tu faworytem, ale Jordan ostatnimi czasy jest na fali, więc tu wygra.

Mój typ: Jordan Devlin


NXT UK Tag Team Championship Match

Mustache Mountain vs James Drake & Zack Gibson

Szykuje się piękna walka. Będzie to pewnie dynamiczne starcie z wieloma near fallami, co lubię w tag team matchach. Obie drużyny ładnie zaprezentowały się w turnieju o pasy i zdecydowanie zasłużyli na miejsce w finale. Sądziłem, że MM zawalczą z Gallus w wielkim finale, ale to jednak Grizzled Young Weterans okazali się być tymi szczęśliwcami. Uwielbiam oglądać Bate’a i Sevena w ringu. Są świetni w ringu i niezwykle charyzmatyczni, co zapewne udowodnią i w tej walce. Z początku nie chciałem, aby The Liverpool Number’s One walczył w tag teamie, ale w sumie ładnie się prezentuje z Drakiem. Coś mi mówi, że to właśnie oni zostaną pierwszymi mistrzami tag team w historii NXT UK.

Mój typ: James Drake & Zack Gibson


NXT UK Women’s Championship Match

Rhea Ripley vs Toni Storm

Panie rywalizują ze sobą od dawna oraz walczyły już ze sobą, podczas finału turnieju o pas NXT UK Women’s Championship. Rhea jako mistrzyni sprawuje się świetnie i żal byłoby ściągnąć z niej pas. Z racji tego, że uwielbiam Toni i jest to moja 2 ulubiona wrestlerka to życzę jej, aby wygrała mimo wszystko. Ostatnie problemy Storm mogą jednak wpłynąć na rezultat walki i wygra Ripley. Chyba, że z Toni już wszystko okej i nie będzie robić żadnych przerw, jak to było mówione. Walka zapowiada się kapitalnie i myślę że panie są w stanie wykręcić mecz gali. Trudno przewidzieć kto tu wygra, bo z jednej strony Rhea jest dosyć krótko mistrzynią. Z drugiej strony mamy Toni, która od jakiegoś czasu jest budowana na następną championkę. Ja myślę jednak, że wygra Rhea i potrzyma jeszcze trochę tytuł.

Mój typ: Rhea Ripley


WWE UK Championship Match

Pete Dunne vs Joe Coffey

Myślę, że wygra Pete Dunne. Jego panowie trwa już 600 dni, więc nie wydaje mi się, że zakończą je na tym TakeOver. Ładnie poprowadzili rywalizację pomiędzy tą dwójką, bo dostaliśmy przy okazji feud obu stajni, czyli British Strong Style i The Gallus. Doszło także do podpisania kontraktu między panami i nie obeszło się bez małego brawlu, który zakończył się dla Dunne’a lądowaniem na stole. Pewnie dostaniemy spot, w którym to Pete będzie “łamał palce”, bo to już tradycja w jego starciach. Możemy nastawiać się na bardzo dobrą pod względem ringowym i storytellingu. Według mnie Dunne jest zdecydowanym faworytem, a jego reign potrwa jeszcze długi czas. Możliwe, że będą jakieś ingerencje ze strony Mustache Mountian i The Gallus.

Mój typ: Pete Dunne