Nowe informacje na temat All Elite Wrestling

Dzień 1 stycznia 2019 roku przywitał nas miłą wiadomością o starcie nowej federacji wrestlingowej – All Elite Wrestling (pisaliśmy o tym TUTAJ). Pierwsze konkretniejsze szczegóły poznamy 8 stycznia, kiedy to w Jacksonville odbędzie się spotkanie grupy The Elite na czele z Codym Rhodesem i The Young Bucks z fanami. Wydarzenie te będzie najprawdopodobniej streamowane, więc wszyscy będą mogli śledzić jego przebieg.

Ciekawostką jest, że w tym samym dniu i w tym samym mieście odbywać się będzie SmackDown Live, zatem będzie to okazja, aby przed przyjściem na galę WWE, sprawdzić co takiego szykuje nowa federacja.

Być może na tym właśnie spotkaniu podana zostanie data pierwszej gali AEW, której nazwa brzmi „Double or Nothing”. W Internecie mówi się, że event odbędzie się na pewno wiosną. Jeśli chodzi o telewizję, nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z żadną ze stacji, ale trwa obecnie wiele rozmów na ten temat. Jak wiemy, AEW planuje transmitować swoje tygodniówki we wtorki po tym jak SmackDown przeniesie się na FOX i będzie emitowane w piątkowe wieczory.

W najnowszym Wrestling Observer Radio dowiedzieliśmy się, że Cody Rhodes podpisał już kontrakt z federacją, natomiast The Young Bucks mają uczynić to na dniach. Ponoć będą to umowy wieloletnie. Cała trójka obejmie bardzo ważne funkcje w federacji i będzie odpowiedzialna za kwestie zarówno produkcyjne jak i kreatywne.

Jak już wcześniej informowano, właścicielem federacji będzie Tony Khan (który jest również współwłaścicielem drużyny NFL – Jacksonville Jaguars). Patrzy on na All Elite Wrestling jako na poważną inwestycję finansową. Warto bowiem nadmienić, że jest to miliarder, a jego ojciec zaś posiada majątek zdecydowanie większy niż Vince McMahon.

Dave Meltzer mówił także o tym, że nie wierzy, iż AEW będzie współpracować z Ring of Honor. Inna sprawa ma się z New Japan Pro Wrestling, chociaż tu też nic jeszcze nie jest dogadane.