Newsy po finałowym dniu G1 Climax 29!

» Podczas finałowego dnia G1 Climax 29 odbył się się tag team match, w którym to Bullet Club w składzie (Tama Tonga & Tanga Loa i Bad Luck Fale) zmierzyli się z Ishiim, YOSHI-HASHIM i KENTĄ. W trakcie walki KENTA opuścił ring i zostawił swoich partnerów. Gdy ci zaczęli sobie radzić z rywalami, wtedy Japończyk wrócił do ringu atakując Tomohiro Ishii’ego tym samym pomagając BC wygrać tę walkę. Razem z BC zaczął atakować Tomohiro i YOSHIEGO, ale niespodziewanie w ringu zjawił się Katsuyori Shibata, który zaatakował KENTĘ i resztę Bullet Clubu. Była to pierwsza aktywność ringowa Shibaty od ponad 2 lat. Niestety członkowie BC wraz z KENTĄ odparli jego atak i Shibata skończył na deskach. KENTA oficjalnie stał się członkiem Bullet Clubu i spekuluję się, że rozpocznie od feud z Katsuyorim, który najprawdopodobniej wróci do ringu. Ja osobiście widziałbym ich pojedynek na Wrestle Kingdom 14, ale jak będzie przekonany się w najbliższym czasie.

» Tego dnia miał jeszcze miejsce tag team match, w którym Kazuchika Okada wraz z Hiroshim Tanahashim zmierzyli z Minoru Suzukim i Zackiem Sabre Jr. Walka ta zakończyła się dosyć zaskakująco, bo Minoru po aplikacji “Piledrivera” przypiął mistrza IWGP Heavyweight Okadę. Po walce dał on promo, w którym był jasny przekaz. Suzuki chcę Okady! chce on walczyć z nim o pas i to jak najszybciej. Prawdopodobne jest to, że panowie zmierzą się ze sobą na gali Royal Quest, która obędzie się 31 sierpnia w Anglii, a dokładnie w Londynie.

» Kota Ibushi pokonał Jay’a White’a w finale G1 Climax 29 i tym samym zagwarantował on sobie miejsce w main evencie Wrestle Kingdom 14. Zmierzy się tam zapewne z Kazuchika Okadę, jeśli oczywiście Kazu nie straci tytułu w drodze do WK. Możliwie, że w trakcie drogi do największej gali NJPW Kota będzie bronił swojej walizki, więc nie można wykluczyć tego, że może on ją stracić. Choć osobiście sądzę, iż do czegoś takiego nie dojdzie i pan Ibushi zawalczy w walce wieczoru Wrestle Kingdom.