New Japan Cup 2022 – Raport z finału

Tetsuya Naito oraz Zack Sabre Jr. to finaliści tegorocznego New Japan Cup 2022. Ich starcie zadecydowało kto w tym roku zgarnął zwycięstwo tych prestiżowych zawodach.

Przypomnijmy, że w drodze do finału Naito uporał się z Kazuchiką Okadą, a Sabre Jr. z Shingo Takagim. Oboje już poprzednio sięgali po to trofeum, więc dla któregoś z nich szykował się już dublet zwycięstw na tej imprezie. Finał tak jak to było poprzedniej nocy, odbył się w Osaka-Jo Hall.

Tetsuya Naito vs Zack Sabre Jr.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że była to najlepsza walka tegorocznej edycji i spory kandydat do zajęcia czołowych miejsc w tym roku ! Walka rozpoczęła się od typowych chwytów zapaśniczych, ewoluując następnie do parteru gdzie swojej szansy wyszukiwał Brytyjczyk. Inicjatywę następnie przejął Naito, który po Combinación de Cabrón i kilku neckbreakerach kontrolował sytuację na macie. Po nie udanym wykonaniu Glorii do gry wrócił ZSJ, który mocnymi łokciami masakrował głowę Tetsuyi. Japończyk próbował co rusz sprytnie przerolować rywala i zakończyć walkę w jego charakterystyczny sposób, ale za każdym razem Sabre nie dał się nabrać na te sztuczki. Pojedynek obfitował w pełne zwroty wydarzeń i niesamowitą liczbę kontrataków z obu stron. Finał należał ostatecznie do młodszego z tej dwójki. Po niesamowitej serii DDT, Penalty Kicków i ostatecznie niszczycielskiego Zack Drivera, Anglik przypiął lidera „Los Ingobernables de Japon” i po raz drugi raz triumfował w New Japan Cup !

Zwycięzca – Zack Sabre Jr.

Po walce, ZSJ ogłosił, że wkrótce będzie nie tylko najlepszym technicznym wrestlerem, ale także najlepszym na świecie, a jego nadrzędnym celem jest teraz wygrana z Okadą i zdobycie IWGP World Heavyweight Championship.