Największe zwycięstwa w karierze Romana Reignsa

Tydzień temu, na 5-lecie MyWrestling opublikowałem artykuł poświęcony największym porażkom Johna Ceny. Nie myślałem jeszcze wtedy, że tydzień później opublikuję kolejny, podobny. A, jednak.

Tym razem postanowiłem poświęcić uwagę Romanowi Reignsowi, a skupiać będziemy się nie na przegranych, lecz na zwycięstwach.

Tak jak pisałem w ubiegłą niedzielę, Roman Reigns (czy komuś się to podoba czy nie) jest w zamyśle następcą Johna Ceny, kolejną wielką, o ile nie największą gwiazdą WWE. W swoim dorobku ma tytuł WWE World Heavyweight Championship (x3), WWE Universal, Intercontinental, United States oraz WWE Tag Team. Jakby tego było mało, main eventował WrestleManię cztery raz pod rząd. Swoją karierę zaczynał jako członek popularnej grupy The Shield, a obecnie jako “The Big Dog” jest kluczową postacią na SmackDown. Ma za sobą walki ze wspaniałymi nazwiskami tego biznesu. Co ważniejsze, dla niego, dużą ilość z tych walk wygrał. Nie przedłużając, oto 5 największych zwycięstw Romana Reignsa…

#5

Royal Rumble Match 2015

Wygranie Royal Rumble Matchu na gali WWE Royal Rumble to dla każdego zawodnika ogromny sukces i wielki krok naprzód w swojej karierze. Dla niektórych to z pewnością także spełnienie marzeń. Roman Reigns w głównym rosterze zadebiutował w roku 2012 (wcześniej poza FCW nigdzie nie występując). Jak widać, trzy lata później był już na tyle ważną postacią, że WWE zdecydowało, że to właśnie on zostanie zwycięzcą Royal Rumble Matchu. Co prawda fani nie byli wtedy do niego przekonani, co w rezultacie poskutkowało wielkim buczeniem po tym jak wyeliminował ostatniego w ringu Ruseva. Nie pomógł nawet The Rock, który powrócił na ówczesną galę, aby pomóc swojemu kuzynowi. Moment ten nie jest zatem tym, którzy fani WWE wspominają najlepiej, ale dla Reignsa był to początek wielkiej kariery.

#4

vs John Cena – No Mercy 2017

O tej walce pisałem już tydzień temu i nie ma dużego sensu rozpisywać się o niej ponownie. To był ten pojedynek, w którym John Cena przekazał niewidzialną pałeczkę Romanowi Reignsowi, a sam odszedł w cień. Samoańczyk był już w tamtym momencie naprawdę dużą gwiazdą i w feudzie z Ceną pokazał, że też potrafi przygadać. W trakcie walki, Reigns przetrwał cztery Attitude Adjustment (z czego jedne z narożnika), oficjalnie stając się nowym terminatorem w WWE 😉

#3

vs Brock Lesnar – WWE Universal Championship Match – SummerSlam 2018

Na WrestleManii 33, Brock Lesnar odebrał tytuł Universal z rąk Goldberga i zaczął swoje długie panowanie. Na liście przegranych z “Bestią” znaleźli się Samoa Joe, Braun Strowman, AJ Styles, Kane i Roman Reigns. Ten ostatni próbował wielokrotnie. W starciach singlowych poległ na WrestleManii 34 i Greatest Royal Rumble. O dziwo, dostał kolejną szansę podczas największej imprezy lata – SummerSlam. Był to moment, w którym prawie każdy fan WWE chciał, aby Lesnar przestał być mistrzem. Nic więc dziwnego, że większość zaczęła wreszcie kibicować Reignsowi. Tym bardziej, że WWE bardzo przemyślanie prowadziło ich feud. W jednym z odcinków RAW, “The Big Dog” odniósł się nawet do Vince’a McMahona, co skończyło się ich konfrontacją w Gorilla Position. Prezes WWE wedle storyline’u zawiesił Romana, a fanom ten segment naprawdę się podobał. Wracając natomiast do walki Reignsa z Lesnarem, z SummerSlam 2018, “Bestia” została wreszcie pokonana. Ten fakt ucieszył fanów, ponieważ mieli mieć w końcu mistrza, który nie będzie part-timerem. Niestety, w październiku 2018 roku, Roman Reigns pojawił się w ringu RAW bez swojego typowego ring gearu. Wygłosił on emocjonalne promo ogłaszając, że musi zwakować tytuł, ponieważ ma białaczkę i teraz to z nią musi walczyć. Był to bardzo wzruszający moment, jednak na całe szczęście, leczenie poszło zgodnie z planem i Reigns powrócił do WWE w lutym 2019 roku.

#2

vs Triple H – WWE World Heavyweight Championship Match – WrestleMania 32

W 2015 roku, Roman Reigns pokonując Deana Ambrose’a został mistrzem WWE World Heavyweight po raz pierwszy w swojej karierze. Jego radość nie trwała jednak szybko, ponieważ Sheamus zrealizował na nim swój kontrakt z walizki Money in the Bank. Na RAW z 14 grudnia 2015, Reigns w rewanżu pokonał Sheamusa i wszedł w posiadanie prestiżowego tytułu po raz drugi. Sędzia owego pojedynku, Vince McMahon nakazał bronić Romanowi swojego mistrzostwa w Royal Rumble Matchu. Tak też się stało i na początku 2016 roku, Reigns musiał stawić czoła 30 zawodnikom. A, z numerem 30 do ringu wszedł powracający Triple H. To właśnie on wyeliminował “Big Doga” i został nowym mistrzem WWE. Podczas WrestleManii 32 doszło do kolejnej ich konfrontacji i wtedy górą okazał się Roman Reigns sięgając po główne mistrzostwo po raz trzeci. Tym razem w sposób najbardziej wyjątkowy, bo w końcu była to największa gala roku, a i przeciwnik o najlepszym nazwisku. Dla Reignsa, zaczynającego wówczas wielką karierę w WWE, był to szczególny moment.

#1

vs The Undertaker – WrestleMania 33

Rok później, Roman Reigns ponownie main eventował WrestleManię. Tym razem żadne mistrzostwo nie znalazło się na szali, chociaż przeciwnik był jeszcze bardziej wyjątkowy niż Triple H. Jak już mogliście wyżej przeczytać i zobaczyć, chodzi oczywiście o Undertakera. “DeadMan” dzięki swojej niesamowitej serii zwycięstw, stał się ikoną WrestleManii. Dopiero w 2014 roku, Brock Lesnar zszokował cały świat pokonując Undertakera doprowadzając do wyniku 21-1. Można by zatem mówić, że potem kolejne walki Takera na WrestleManiach nie były już tak wyjątkowe, ale jeśli mówimy o jego konfrontacji z Romanem Reignsem, była to jego kolejna przegrana. Reigns jest drugą osobą w historii po Brocku Lesnarze, która pokonała “DeadMana” na najwspanialszej scenie ze wszystkich. Co więcej, pierwotny plan zakładał, że Undertaker po tej walce ostatecznie zakończy swoją karierę. Sam Reigns przez jakiś czas w swoich promach wykorzystywał ten motyw, mówiąc o sobie jako tym, który wysłał Undertakera na emeryturę.