Kenneth Crawford: Wywiad dla WWE.com

Były żołnierz Kenneth Crawford zadebiutował w NXT.

Kolejnym wrestlerem, który po bardzo krótkim pobycie w WWE Performance Center zadebiutował w NXT jest Kenneth Crawford. Świetnie zbudowany sportowiec, który posiada kilka rekordów biegowych na 200 i 400 metrów, 4×4 w wyścigach sztafetowych oraz w 2007 roku został uznany Sportowcem Roku w Anson High School – North Carolina.

Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do U.S. Marine Corps. Podczas jego czteroletniej służby Crawford uzyskał wszystkie punkty na teście sprawnościowym co było ogromnym osiągnięciem. Nowy nabytek federacji ma nadzieję na świetlaną przyszłość w biznesie mimo iż nie ma żadnego zaplecza zapaśniczego.

WWE.COM – Gratulujemy dołączenia do World Wrestling Entertainment.

Crawford – Bardzo dziękuję!

WWE.COM – Jak Ci się pracowało w Performance Center?

Crawford – Naprawdę, Naprawdę fantastycznie. Nie posiadam zbyt dużej wiedzy, więc odznaczałem się pokorą i starałem się wchłonąć wszystko co zostało mi przekazane. Ciężkie doświadczenie, ale bardzo pozytywne. Podczas treningów panował rygor do którego byłem przyzwyczajony, to było jak błogosławieństwo dla mnie.

WWE.COM – Wracając do momentu przez dołączeniem do WWE. Mógłbyś nam opowiedzieć o swojej służbie w Marine? Co skłoniło Cię na dołączenie do wojska oraz czego dokonałeś?

Crawford – W szkole średniej zrobiłem JROTC. Stałem pod ogromną kreską, ponieważ rozmyślałem co będzie dla mnie lepsze czy dalsze studiowanie, czy praca w wojsku. Kilka lat temu moja mama zaciągnęła spory dług i rozwiodła się. Nie chciałem wywierać na niej żadnej dodatkowej presji, ponieważ wiedziałem że studia to kolejne koszta, więc wybrałem służbę w wojsku.

Dokładnie pod koniec września 2008 roku wstąpiłem do wojska i przebywałem tam aż do 2014 roku. W (Moim Batalionie) ja zajmowałem się obsługiwaniem wszystkich planów obronnych tzw ”Defense Travel System Plans”. Więc kiedy żołnierze potrzebowali szkolenia czy jakiś porad dotyczących obrony to zgłaszali się do mnie.

WWE.COM – Co dla Ciebie oznacza możliwość bycia częścią organizacji, która wspiera wojsko?

Crawford – Wojsko może liczyć na ogromne wsparcie ze strony World Wrestling Entertainment co jest plusem. Pamiętam jak zawsze po WWE Tribute to The Troops wszyscy żołnierze byli zadowoleni i z podziwem spoglądali na walczących wrestlerów w ringu. Nie ma na świecie żadnej takiej organizacji, która poświęca tyle czasu na podarowanie rozrywki ludziom/wrestlerzy którzy poświęcają swoje życie dla fanów.

WWE.COM – Czy jako dziecko byłeś fanem WWE?

Crawford – Przez całe swoje życie oglądałem wrestling i byłem fanem tego sportu. Pierwszą rzeczą, którą pamiętam jest Owen Hart. Był świetnym wrestlerem, a zarazem nieprzyjemnym i ekscentrycznym. The Attitude Era zafascynowała mnie i zachęciła do dalszego oglądania WWE.

WWE.COM – Który z wrestlerów był twoim ulubionym?

Crawford – Wymienię tylko kilku bo bym się za bardzo rozpisał: The Rock, ”Stone Cold” Steve Austin, Kurt Angle, Shawn Michaels, Owen & Bret Hart i Eddie Guerrero.

WWE.COM – Gdy dorastałeś, to myślałeś o zostaniu WWE Superstar?

Crawford – Oczywiście, że myślałem o tym, lecz nie wiedziałem jakie kroki mam poczynić aby dołączyć do federacji. Próbowałem na różne sposoby dowiedzieć się co zrobić. Nigdy nie wątpiłem w siebie i wiedziałem że w pewnym momencie zrealizuję swoje dziecinne marzenie. Po drugim WWE Tryout kontrakt ze mną został podpisany więc to musi świadczyć o tym, że urzędnicy federacji mają plan na moją osobę.

WWE.COM – Jak udało Ci się odnaleźć kontakt do WWE?

Crawford – Na początku 2013 roku znalazłem stronę internetową, gdzie można przesłać swoje zdjęcie oraz filmik z akcjami. Moja żona nagrała mnie i wysłaliśmy wszystko na podany adres e-mail.Niespełna trzy miesiące później otrzymałem zaproszenie na pierwszy obóz szkoleniowy WWE Tryout.

WWE.COM – Teraz jesteś w WWE. Jakie stawiasz sobie cele?

Crawford – Chcę być przyszłym WWE World Heavyweight Championem. Otrzymałem pakiet zaufania od urzędników federacji, więc muszę zrobić to co potrafię najlepiej, czyli udowodnić że jestem najlepszym wrestlerem w branży. Kolejnym celem jest poprawa umiejętności ringowych oraz przy mikrofonie, nowy strój, wygląd, wszystko. Muszę być najlepszy!!!

WWE.COM – Co Ci dało najwięcej satysfakcji podczas pobytu w WWE Performance Center?

Crawford – Trudne pytanie. Kocham trenować, ale najwięcej satysfakcji dała mi możliwość uzyskania większej wiedzy dzięki osobom, które przebywały razem ze mną. Każdy z nich preferował inny styl, dzięki czemu fani WWE mogą zobaczyć zawodników z wieloma stylami walki, a nie jak to miało miejsce kilka lat temu.