Io Shirai promuje NXT TakeOver: In Your House – O śmierci Hany, Triple threat matchu oraz szacunku do Charlotte

WWE NXT Women Io Shirai udzieliła wywiadu dla Justina Barrasso w celu promowania wydarzenia NXT TakeOver: In Your House. Podczas tej gali obejrzymy triple threat match, w którym wrestlerka z Azji zmierzy się z Rheą Ripley oraz WWE NXT Women’s Champion Charlotte Flair.

Shirai, która przed dołączeniem do WWE odnosiła sukcesy, będzie starała się nawiązać do swoich sukcesów ze sceny azjatyckiej. Io została zapytana o, to czy podjęła właściwą decyzję przechodząc do WWE.

Kilka lat temu wiele osób uważało mnie za jedną z najlepszych wrestlerek na świecie. Występowałam w Japonii i otrzymałam każdą możliwą nagrodę wyróżniając się w kobiecej dywizji. Wtedy zaczęłam myśleć o występach na jeszcze większej scenie wrestlingowej, czym dla mnie było WWE. Moim głównym celem było uświadomienie świata WWE, że jestem najlepszą wrestlerką w profesjonalnym kobiecym wrestlingu. Jesteśmy tak samo oddane, wysportowane oraz utalentowane, jak faceci i myślę, że to co aktualnie prezentujemy sobą jest piękne i niesamowite. Mam wyjątkową okazję, aby zmienić sposób, w jaki fani postrzegają kobiecy wrestling wykorzystując przy tym swoje umiejętności.

Shirai nie chwali Ripley, ale mówi o tym, jak bardzo szanuje Charlotte.

Wiem, jak trudno jest być cały czas na szczycie pozostając w tym miejscu. Najbardziej za, to szanuję Flair. Wygląda efektownie z zewnątrz, ale ma niesamowite umiejętności, których nie można lekceważyć. Jeśli chodzi o Charlotte, to nie mam do niej nic więcej oprócz szacunku. Charlotte wykazuję się niesamowitą wytrzymałością psychiczną, która pozwoliła jej stać się jedną z najlepszych kobiet/wykonawców w branży wrestlingowej.

Shirai przyjaźniła się z japońską wrestlerką Haną Kimurą, która w wieku 22 lat popełniła samobójstwo. Io wypowiedziała się na temat swojej zmarłej przyjaciółki.

Hana była jedną z najbardziej utalentowanych wrestlerek na świecie, a ja nie mogłam doczekać się na spotkanie z nią, kiedy dorośnie. Chciałem zobaczyć, jak daleko może się posunąć w branży. Na zawsze zapamiętam jej uśmiech, który rozjaśniał każde pomieszczenie, w jakim się znajdowała. Jest dla mnie bardzo ważna, kocham ją i traktuję z szacunkiem.