IMPACT! Wrestling 19 stycznia 2021: Raport

Cały odcinek możecie obejrzeć ZA DARMO na IMPACT Plus: https://impactwrestling.com/channel/featured-1/video/210119-tv-axs-impactmp4-1/

To pierwszy epizod IMPACT! po gali Hard To Kill, a więc zaczynamy od przypomnienia sobie wydarzeń z sobotniego PPV.

Następnie odtworzony został materiał video z udziałem Dona Callisa, Good Brothers i Kenny’ego Omegi nagrany tuż po Hard To Kill. Gdy zawodnicy poszli świętować, Callis oznajmił nam, że AEW World Champion Kenny Omega musi udać się teraz do Jacksonville i załatwić tam swoje sprawy, natomiast obiecuje, że „The Cleaner” jeszcze powróci do IMPACT.

Czas na czołówkę programu – „We own the night” i oficjalnie możemy zaczynać!

IMPACT! zaczynamy pojedynkiem na standardowych zasadach – Eric Young vs Rhino.

Young pojawił się na ringu w towarzystwie Deanera i Joe Doeringa, natomiast Rhino towarzyszył Cousin Jake.

Zwycięzca: Eric Young (czas trwania walki: 4:04)

Po walce, Young oraz jego ludzie zaatakowali Rhino i Jake’a.

Komentatorzy IMPACT, D’Lo Brown i Matt Striker przypomnieli nam o wydarzeniach z Hard To Kill. W main evencie PPV, Kenny Omega przypiął IMPACT World Championa Richa Swanna. Za kulisami, Moose nie był z tego faktu zadowolony i zaatakował Swanna.

Mistrz obiecał, że pojawi się dzisiaj i jest gotowy na walkę z Moosem.

Za kulisami, Acey Romero opowiada Tommy’emu Dreamerowi, że ma dowody na to kto postrzelił Johna E Bravo.

Czas jednak wrócić na ring. A w nim są już Good Brothers – Doc Gallows & Karl Anderson. Przerywa im Chris Sabin, który domaga się rewanżu o pasy IMPACT World Tag Team. Gallows przypomina mu, że jego tag team partnera tutaj nie ma. Wtedy rozbrzmiewa theme song… Jamesa Storma. Były TNA World Heavyweight Champion powraca na tygodniówkę IMPACT! Co się okazuje… jeszcze bardziej szokujące jest to, że tuż po tym w IMPACT ZONE pojawili się… Matt Hardy & Private Party! Gwiazdy AEW weszły na ring, a „Big Money” Matt chwycił za mikrofon. Oznajmił, że teraz oficjalnie reprezentuje Private Party i postanowił zaprosić ich na IMPACT Wrestling na rozgrzewkę przed jutrzejszym Dynamite. Wspomniał też o swojej karierze w IMPACT Wrestling i o tym jak uratował tę federację przed bankructwem w 2016 dzięki Final Deletion. Nie zabrakło też innego uszczypliwego tekstu w stronę włodarzy IMPACT.

„IMPACT Wrestling stripped those titles from us in some stupid teleportation angle.” ~ Matt Hardy.

Koniec końców, ustalona została dzisiejsza walka wieczoru. Private Party vs Chris Sabin & James Storm o miano pretendentów do tytułów Tag Team!

Na backstage’u Gia Miller przeprowadza wywiad z najnowszym nabytkiem IMPACT, Mattem Cardoną. ‚ex’ Zack Ryder powiedział, że jest tutaj by udowodnić coś fanom, ale przede wszystkim sobie.

Fire ‘N Flava na Hard To Kill pokonały Havok i Nevaehę i zostały nowymi mistrzyniami IMPACT Knockouts Tag Team. Za kulisami, próbują sprzedawać wejściówki na swój zwycięski festiwal, który odbędzie się za tydzień. Tymczasem, Brian Myers konfrontuje się z Fallah Bahh. Jeszcze dziś zobaczymy walkę pomiędzy nimi!

Kimber Lee & Susan vs Jordynne Grace & Jazz

Zwyciężczynie: Kimber Lee & Susan (czas trwania walki: 10:44)

W zwycięstwie drużyny Kimber Lee & Susan pomogła mistrzyni kobiet IMPACT Deonna Purrazzo, która podczas, gdy sędzia nie widział, uderzyła swoim pasem Jazz w głowę.

Na backstage’u, przeprowadzany jest wywiad z Tayą Valkyrie, ale w tym momencie pojawiają się Acey Romero, Tommy Dreamer i John E Bravo. Okazuje się, że osobą, która postrzeliła kilka miesięcy temu Bravo w ringu IMPACT jest… Taya Valkyrie! Natychmiastowo policja zabrała ją prosto do aresztu, a po drodze, zawodniczka zdążyła pożegnać się jeszcze z Rosemary.

W trakcie rozmowy, Tommy Dreamer prześmiewczo zastanawiał się do jakiego więzienia trafi Taya. Powiedział, że jeśli będzie miała szczęście, pójdzie do więzienia stanowego w Jacksonville (AEW), ale jeśli nie będzie miała szczęścia, skończy w Stamford Correctional (WWE) na 2 lata z opcją przedłużenia o rok, który jak żartował, na zawsze zmienia duszę człowieka. Acey Romero również zażartował, iż ma nadzieję, że nie wyląduje w Baltimore (ROH).

Czas na płatną reklamę All Elite Wrestling. Tym razem Tony Schiavone jest w Control Center, zaś Tony’emu Khanowi towarzyszy Jerry Lynn. Okazuje się, że wspomniana dwójka znajduje się w Nashville… w IMPACT ZONE!

Tymczasem w ringu znajduje się już IMPACT World Champion Rich Swann. Mówi on o poczuciu presji związanej z walką na Hard To Kill. Swann przyznał, że żył z tą presją, ale nie czuł też zaufania do Moose’a. Kenny’ego Omegi tu nie ma, ale jest Moose i to na nim może teraz w pełni skupić się Rich Swann. „TNA World Heavyweight Champion” Moose wszedł na ring. Swann chce dać mu title shot i chce tej walki już teraz. Moose studzi jego zapał i oznajmia, że to on wybierze termin ich pojedynku. Swann zastanawia się więc co zrobią teraz i po chwili znalazł rozwiązanie… uderzył Moose’a w twarz! Mamy brawl, który zakończył się efektownym Phoenix Splashem w wykonaniu IMPACT World Championa.

Rohit Raju konfrontuje się z IMPACT Executive Vice Presidentem, Scottem D’Amore. Zaraz potem pojawia się TJP z pasem X-Division. Rohit ma potwierdzenie, że TJP i Manik to ta sama osoba i domaga się walki rewanżowej. D’Amore przyznaje mu tę walkę, jednak po tym jak Rohit odszedł, pyta się mistrza X-Division: „myślisz, że powinienem mu powiedzieć, że to nie będzie walka o tytuł?”. Cóż, Rohit Raju na pewno nie będzie z tego faktu zadowolony 😉

Fire ‘N Flava kontynuują swoją próbę sprzedawania wejściówek na ich festiwal. W pewnym momencie, przerywają im Havok i Nevaeh. Sprawia to, że Kiera Hogan i Tasha Steelz powoli się wycofują mówiąc, że i tak wszystkie wejściówki zostały już wyprzedane.

Brian Myers vs Fallah Bahh

Zwycięzca: Brian Myers (czas trwania walki: 4:13)

Gia Miller przeprowadza wywiad z Acem Austinem. Ten jest wściekły, że nie został zabookowany na Hard To Kill i zamiast tego musiał oglądać walkę Josha Alexandra podczas Pre-Show. Skoro mowa o Joshu, Alexander pojawia się tuż obok Austina i uczy go pokory. Wtedy zza pleców atakuje go Madman Fulton, jednak na pomoc przybiega Matt Cardona, który skutecznie pozbywa się Fultona i Austina.

Przypomnienie Barbed Wire Massacry z Hard To Kill:

Za kulisami, lekarz obserwuje Eddiego Edwardsa. Do pokoju wchodzi jednak Brian Myers, który domaga się, aby lekarz zajął się nim ponieważ Fallah Bahh wsadził mu palce w oczy. Myers nazwał Edwardsa „backyard wrestlerem”, co doprowadziło do ustalenia walki na następny dzień: Myers vs Edwards.

Za tydzień czeka nas również:

  • Tag Team Match: Ace Austin & Madman Fulton vs Josh Alexander & Matt Cardona
  • 1 vs 1: Joe Doering vs Cousin Jake
  • 1 vs 1: Tenille Dashwood vs Rosemary
  • Festiwal Fire ‘N Flava

A, teraz czas już tylko na WALKĘ WIECZORU!

Starcie o miano pretendentów do tytułów IMPACT World Championship: Chris Sabin & James Storm vs Private Party.

Matt Hardy stał obok ringu i wspierał swoich podopiecznych. W trakcie walki pojawili się również… prezes AEW Tony Khan i Jerry Lynn, który również jest związany z AEW! Panowie przynieśli ze sobą krzesła i obserwowali starcie wieczoru. Dodatkowo, Khan zapisywał jakieś notatki.

Pod koniec walki, Hardy odwrócił uwagę sędziego, a Jerry Lynn przeskoczył przez barierki i uniemożliwił atak Chrisa Sabina z narożnika! Private Party wykorzystali ten moment, wyprowadzili Gin ‘N Juice i zakończyli starcie jako zwycięzcy!

Zwycięzcy: Private Party (czas trwania walki: 14:18)

Na koniec odcinka, w ringu pojawili się obecni mistrzowie Good Brothers, co doprowadziło do wielkiego brawlu.

James Storm, Chris Sabin, Matt Hardy, Tony Khan, Jerry Lynn, Private Party, Good Brothers. Brzmi surrealistycznie, prawda? Prawdą jest jednak to, że widokiem tych osób zakończyliśmy IMPACT! Wrestling. Cóż to był za odcinek!