Impact Wrestling 19.07.19 – Raport

Hejeczka. Niektórzy z Was nazywają mnie najlepszym gościem od raportów w historii, a inni nazywają mnie błaznem. To się nigdy nie zmieni i tak samo nigdy nie zmieni się to, że w soboty ogląda się Impact Wrestling. Nastroje po Slammiversary trochę przygasły, ponieważ dzisiaj obejrzymy dziwaczny turniej. Wrestlerzy nienawidzący się połączą siły i spróbują zwyciężyć. Stawką będzie pojedynek. Nie będzie to zwykły pojedynek, gdyż zwycięzca tej walki zostanie pretendentem do tytułu mistrza świata.

W zeszłym tygodniu nie zrobiłem raportu z prostego powodu. Jednej walki nie chciało mi się opisywać. Reszta odcinka to po prostu wywiady, które wnosiły do federacji jedno i wielkie nic.

Walka Nr.1: Mash-Up Tournament First Round Match – Moose & Eddie Edwards vs Cody Deaner & Rohit Raju

Zacząć mieli Moose i Rohit, ale Hindus stwierdził, że klepnie swojego partnera. Cody postanowił rzucić się na oponenta i nawet nieźle mu poszło. A może wcale tak nie było? Mr. Impact Wrestling chyba chciał upokorzyć oponenta, jednak się przeliczył. Przyjął kilka uderzeń i Lou Thesz Press. Podobną serię otrzymał wchodzący do ringu Eddie. Deaner w odpowiedzi przyjął Overhead Belly to Belly Suplex. Do ringu wkracza Raju, który mimo otrzymania Belly to Belly Suplexa przechodzi do ataku. EE został trafiony Low Dropkickiem, a potem wylądował w narożniku. Pora na odpowiedź. Eddie częstuje rywala dwoma Clothesline’ami i Atomic Dropem. Rohit zaskoczyć się nie dał i zagrał nieczysto. Potem poprosił Cody’ego o dołączenie. Panowie chcieli wykonać Double Suplex, ale nie pozwolił im na to Moose, który trafił ich Double Clothesline’m. Doszło do małej kłótni, lecz Moose i Edwards zaczęli działać wspólnie. Udało im się załatwić oponentów kilkoma ciekawymi kombinacjami. Deaner wyeliminował czarnoskórego wrestlera, a dla Edwardsa przygotował STO. Cousin Jake chciał przekazać Cody’emu czapkę, ale zabrał ją Raju. Hindus przez chwilę paradował z ukradzioną częścią ubioru, ale dobry humor zepsuł mu Moose. Cody otrzymał Bicycle Kick, a Raju poległ po przyjęciu Boston Knee Party.

Zwycięzcy: Moose & Eddie Edwards – 5.10 via Pinfall
Ocena: **1/2 (Krótko, aczkolwiek naprawdę treściwie. Wyniki w tych starciach nie będą zaskakujące, ale to dobrze, bo głupio wyglądałaby porażka Moose’a lub Edwardsa z Rohitem.)

Po walce Desi Hit Squad zaatakowali Cody’ego i Jake’a. Udało im się powalić tego pierwszego i uciec przed drugim. Potem mogliśmy posłuchać ciekawej rozmowy pomiędzy Ace’m Austinem i Aidenem Prince’m. Ace stwierdził, że nikt nie chce oglądać Aidena i Prince stwierdził, że w sumie to nie chce mu się walczyć. Zaskoczony Austin próbował przekonać partnera do zmiany zdania, lecz było już za późno. Interesujący fakt – wywiad przeprowadził Jimmy Jacobs.

Walka Nr.2: Mash-Up Tournament First Round Match – Rich Swann & Madman Fulton vs Zachary Wentz & Jake Crist

Fulton ciskał się do Richa, ale panowie muszą pamiętać o jednej kwestii. Współpracy. Madman rzucił się w takim razie na Wentza, który nie pozwolił dmuchać sobie w kaszę. Zachary wymierzył Springboard Crossbody i Diving Hurricanranę. Do ringu wchodzi Swann i mogliśmy dzięki temu obejrzeć krótki, aczkolwiek ciekawy pokaz umiejętności. Jake zakończył to częstując rywala paroma kopniakami.

Wracamy po przerwie. Rich przechodzi do pinu i w nagrodę otrzymuje Big Boot. Wentz decyduje się na Corner High Knee, Penalty Kick i Standing Shooting Star Press. 1…2…Kick-out. Czas na nowe zadanie dla mistrza. Musiał on uwolnić się z Muta Lock. Zadanie wykonane. Co więcej, Zachary otrzymał parę ataków i Springboard Handspring Cutter. Crist nie pozwolił Swannowi zmienić się z Fultonem. Rich nie był zadowolony i doprowadził do tego, że i Jake otrzymał Springboard Handspring Cutter. Madman miał już dość czekania i postanowił zamordować Wentza Big Bootem. Wygląda na to, że zawodnik wpadł w szał, bo miał rzucić się na Jake’a. Crist pokazał jednak znak w dół i dzięki temu Madman wykonał Richowi trzy Chokeslamy. Potem podniósł osamotnionego mistrza i rzucił go na pożarcie Cristowi, który zakończył walkę przy pomocy Small Package Drivera.

Zwycięzcy: Jake Crist & Zachary Wentz – 9.30 via Pinfall
Ocena: ** 1/4 (Miało to swoje momenty, aczkolwiek ciężko będzie pamiętać tę walkę. Przypominam, że stawką jest możliwa walka o pas mistrzowski, ale w przypadku zdrady Fultona – jestem w stanie ją zrozumieć, gdyż jest on świrem.)

Ace Austin zaproponował Madison Rayne bycie jego partnerką. Rayne nie zgodziła się, lecz znalazła się osoba, która pomoże Austinowi. Był to Stone Rockwell, który zapytał, czy ktoś wspominał o przygodzie? Stone powiedział swojemu nowemu koledze, że będzie jego towarzyszem w nadchodzącej walce.

Walka Nr.3: Mash-Up Tournament First Round Match – Michael Elgin & Willie Mack vs Ace Austin & Stone Rockwell

Nawet spoko ten Rockwell, pocieszny kolo. Mack nie był fanem sztuczek Ace’a i postanowił zaatakować obu przeciwników. Austin prawdopodobnie umarł po przyjęciu Chopa. Wygląda na to, że nad martwym truchłem poznęca się trochę Willie. Ace wrócił do życia, ale Hurricanrana i Dropkick pozbawiły go równowagi. AA przejął na trochę inicjatywę wymierzając dwa kopniaki. Potem wykonał Beauiful Disaster, ale nie zdecydował się na zmianę z partnerem. Dobry pomysł. Willie prawie załatwił go kombinacją Samoan Drop/Standing Moonsault. Ace otrzymał również Powerslam i Slingshot Splash od Macka. Kanadyjczyk zrobił rozbieg i zablokował nogę przeciwnika, którego pozbawił głowy Superkickiem i kolejnym kopnięciem w twarz. Austin uniknął Elgin Bomba i wpuścił do ringu Stone’a. Biedny Rockwell został wrzucony do ringu i otrzymał Corner Splash. Udało mu się poczęstować Mike’a Suplexem, lecz Kanadyjczyk od razu wstał i zniszczył rywala Clothesline’m. Potem wystarczyło wykonać Buckle Bomb i Elgin Bomb.

Zwycięzcy: Michael Elgin & Willie Mack – 3.40 via Pinfall (Dłuższy squash dla Macka i Elgina. Swoją drogą całkiem ciekawy.)

Sami Callihan i reszta OVE miała coś do powiedzenia. Sami pogratulował Jake’owi zwycięstwa i stwierdził, że jest twórcą genialnego planu. Pierwszym punktem było zwycięstwo Jake’a. Drugim punktem będzie wygrana jego i Tessy. Zrobią to za pomocą Finger of Doom. W finale Callihan pokona swoich przeciwników poprzez przypięcie Jake’a. Dave chyba nie był zainteresowany czymś takim.

Taya Valkyrie powiedziała w wywiadzie, że w jej starciu stawką nie będzie tytuł Knockouts. Kanadyjka potem została zapytana o Johna E. Bravo, jednak Valkyrie się oburzyła.

Walka Nr.4: Mash-Up Tournament First Round Match – Sami Callihan & Tessa Blanchard vs Dave Crist & Trey Miguel

Warto zaznaczyć, że Trey ubrał się niczym Sami Callihan i nawet wziął ze sobą kij baseballowy. Strasznie lubię postać Dave’a, który wygląda jakby w ogóle nie kupował gadki Callihana i jakby był w OVE dla zabawy.

Callihan chciał, żeby Dave mu się podłożył. Tak też się stało, jednak pin przerwał Trey. Doszło do zmiany i do kłótni pomiędzy drużynami. OVE chcieli pokazać, iż są zjednoczeni i w nagrodę otrzymali po Superkicku od Miguela i Blanchard. Dave pożegnał się z ringiem, a Sami otrzymał Dropkick. Przewagę w walcę odzyskał lider OVE, ale Miguel potraktował zarówno jego jak i Dave’a ładnym Tope Con Hilo. Tessa nie chciała oglądać jak jej partner pluje sobie na rękę. Treyowi też to nie było w smak, ale członek The Rascalz postanowił powtórzyć ten manewr. Chyba nie wszystko poszło po jego myśli. Sami znokautował go Bicycle Kickiem. Czy do ringu wejdzie Tessa? Na razie nie. Zawodniczka pokazała swojemu partnerowi środkowy palec. Callihan znęcał się nad Miguelem w parterze, a potem posłał go na liny, żeby wymierzyć Clothesline. Trey zrobił kilka pięknych uników. Callihanowi nie spodobała się dobra postawa oponenta. Do ringu wchodzi Blanchard, która ląduje na przeciwniku. Dzieje się tak, gdyż Sami wykonał jej Scoop Slam. Trey próbował zaskoczyć Tessę, jednak zawodniczka posłała go na liny i trafiła Uppercutem i Low Dropkickiem. Sami klepnął swoją partnerkę w plecy – Blanchard odwdzięczyła się wykonując ten sam atak co Callihan przed chwilą. Chodzi oczywiście o asystowany Scoop Slam. Miguel wylądował w narożniku i załatwił tam rywala Package Superkickiem oraz Tiger Feint Kickiem. Sami zrobił unik i nie pozwolił przeciwnikowi postawić na Diving Foot Stomp. W obu ekipach zobaczyliśmy zmiany. Dave przyjął serię uderzeń w głowę oraz Ripcord Cutter. Tessa wykonała następnie Draping Magnum. 1…2…Kick-out. Finisher w cel nie trafił i pozwoliło to Cristowi poczęstować rywalkę Backbreakerem. Do ringu wchodzi Trey, który poprosił partnera o pomoc. Blanchard wzięła się do roboty, jednak czekała na nią kombinacja STO Backbreaker/Rainmaker DDT. Sami w ostatniej chwili przerwał pin. Tessa zaskoczyła Treya Roll-upem i postawiła po tym na Tilt-A-Whirl DDT. Do ringu wchodzi Callihan, ale Dave nie zgadza się na zmianę. Crist oberwał przypadkowym atakiem, a Trey próbował załatwić lidera OVE. Callihan wylądował w narożniku i doszło do zmiany z Tessą, która zniszczyła Miguela Magnumem. Sami zakończył to poprzez wykonanie Piledrivera.

Zwycięzcy: Sami Callihan & Tessa Blanchard – 11.04 via Pinfall
Ocena: *** (Fajne zestawienie z ciekawymi pomysłami. Drużyna Tessy i Callihana leci do finału i najpewniej to oni zwyciężą. Interakcje tej dwójki to spory plus tej walki. Nie można jej jednak umniejszać, gdyż swoje na pewno dorzucił Miguel, który chyba całe 10 minut spędził w ringu.)

Walka Nr.5: Taya Valkyrie vs Madison Rayne vs Jessica Havok

Madison w zeszłym tygodniu przeszła heel turn. Havoc stała się celem dla dwóch mniejszych rywalek. Zawodniczka bez problemu sobie z nimi poradziła. Rayne została rzucona do narożnika, a Taya wzięła się za ofensywę. Jessica dała sobie wykonać Irish Whip i przyjęła Corner Clothesline, Corner Hip Press i Corner Meteorę. Do walki wraca Madison, która częstuje mistrzynię Neckbreakerem. Kanadyjka po chwili odpowiedziała czymś mocniejszym, lecz do ringu powróciła Havoc. Mistrzyni otrzymała dwa Biel Tossy. John E. Bravo rozproszył sędziego – było to głupie, bo w walce Triple Threat dyskwalifikacji nie ma. Taya zagrała nieczysto i wspomogła się atakiem Madison. Jessica pożegnała się z walką tylko na moment. Rayne przyjęła Spear od Tayi. Valkyrie odwróciła się prosto na Big Boot. Panie stanęły na nogach i wymieniały się uderzeniami. Podopieczna Jamesa Mitchella wykonała kombinację Samoan Drop/Fallaway Slam. Bravo i Taya stwierdzili, że obejrzą sobie resztę walki z rampy. Rayne próbowała walczyć, ale Tombstone Piledriver pozbawił ją takiej możliwości.

Zwyciężczyni: Jessica Havok – 5.30 via Pinfall
Ocena: ** (Do zapomnienia. Havok odbiła sobie porażkę ze Slammiversary i znając życie jakoś załapie się na mistrzowski pojedynek z Tayą. Madison przeszła natomiast niedawno heel turn tylko po to, żeby tym heelem już nie być.)

Walka Nr.6: Mash-Up Tournament Final Elimination Match – Moose & Eddie Edwards vs Jake Crist & Zachary Wentz vs Willie Mack & Michael Elgin vs Tessa Blanchard & Sami Callihan

Sami i Tessa nie mogli zdecydować się co do tego kto zaczyna walkę. Eddie czekał na przeciwnika i był nim Callihan. Edwards wymierzył kilka uderzeń, lecz został trafiony Chopem. Mamy zmianę – Moose uderza rywala w twarz i kończy swoją kombinację… Jednak nie. Callihan złapał oponenta w dość czułym miejscu. Mr. Impact Wrestling się zdenerwował i wykonał DDT. Do walki wraca Eddie, który atakuje przeciwnika w stójce. Po chwili zobaczyliśmy wściekłą wymianę uderzeń. Sami został znokautowany przyjmując Big Boot. Doszło w międzyczasie do zmiany z Elginem, który nie trafił z szarżą. Edwards rzucił się na Callihana i naraził się przez to na gniew Mike’a. Poza ringiem rozgorzała wielka bitwa pomiędzy wszystkimi drużynami. Do ringu wrócili Elgin i Eddie, ale zobaczyliśmy coś ciekawego. Moose wykonał Edwardsowi Powerbomb, lecz wysłał swojego partnera na innych zawodników.

Wracamy po reklamach. Moose otrzymał Electric Chair German Suplex, a Edwards został znokautowany łokciem. EE próbował walczyć – przyjął w takim razie Superkick i Enzuigiri. Mack uratował Michaela i rzucił się na grupkę wrestlerów bijących się poza ringiem. Big Mike poczęstował Eddie’go Clothesline’m, a potem wykonał Buckle Bomb i Elgin Bomb.

Moose i Eddie Edwards wyeliminowani

Elgin zajął się Wentzem. Członek The Rascalz trafił Kanadyjczyka kolanem, a potem wymierzył Springboard Corkscrew Crossbody. Mike złapał rywala i posłał go na ziemię wykonując DVD. Mack zajął się Cristem, którego zaskoczył Samoan Dropem. Standing Moonsault trafił na kolana Jake’a. Do ringu wchodzi Callihan, który na moment spowolnił tempo walki. Willie postawił na desperacki Samoan Drop, który poprawił Standing Moonsaultem. Do ringu weszli Elgin i Blanchard. Zawodniczka nie obawiała się Kanadyjczyka, ale Sami zdecydował, że Tessa walczyć nie będzie. Mike uderzył Samiego, a potem tak samo potraktował swojego partnera. Michael stwierdził, że nie będzie walczył dalej. Callihan mógł wykonać Piledriver i to byłoby na tyle jeśli chodzi o występ Macka.

Willie Mack i Michael Elgin wyeliminowani

Czas to zakończyć. Pozostała w ringu czwórka rzuciła się na siebie. Zobaczyliśmy wymianę Superkicków. Wentz wykonał Samiemu Springboard Cutter i odsłonił się przez to na Buzzsaw DDT. Jake znokautował Tessę dwoma kopniakami i wymierzył DVD. 1…2…Callihan przerywa pin. Crist nie widział chyba nic złego w podłożeniu się. Był to plan Jake’a, który przeszedł do Roll-upa. Sami wstał i panowie zaczęli wymieniać się atakami. Lepiej poradził sobie Sami, który wykonał Piledriver. Blanchard zwieńczyła dzieło częstując rywala swoim Magnumem.

Zwycięzcy: Tessa Blanchard & Sami Callihan – 15.45 via Pinfall
Ocena: ***1/4 (Naprawdę niezła walka. Zwycięstwo Tessy i Samiego może wydawać się sensowne. Pewnie nawet tak jest, aczkolwiek wątpię w to, że Blanchard przegra kolejną walkę z Callihanem. W każdym razie – solidny kawałek wrestlingu z ciekawą końcówką.)

Autor: RS