Felieton: Neville dominatorem w dywizji Cruiserweight?

Wielu z nas nie zadowala sytuacja w dywizji Cruiserweight. Walki są średnio ciekawe i nie są prowadzone żadne poważne feudy. Walka na RoadBlock czyli The Brian Kendrick vs. TJ Perkins vs. Rich Swann o pas Cruiserweight pokazała to dostatecznie. Walka mało ciekawa bez żadnych emocji i zwrotów akcji, a cały feud był słabo prowadzony. Ale to co się stało po zwycięstwie zaskoczyło nas wszystkich. Triumf Swanna przeszkodził powracający Superman Neville! Zawodnik z niesamowitą charyzmą i ring skillem. Owacje dostał dosyć dobrą, lecz to co się stało nas zaskoczyło. Neville przeszedł heel turn po ataku na mistrzu Cruiserweight i TJ Perkinsie! Czy jest to początek nowej ery w tej dywizji?

Przez całą karierę jaką go widziałem i w NXT jak i w głównym rosterze wydawał się dobry ale brakowało mu tego czegoś..  Heel turn może mu nieźle służyć, a przerzucenie go do dywizji Cruiserweight tym bardziej! Zawodnik z takim ring skillem może pokazać bardzo dużo! Jego aktualny wygląd jak i charyzma nadaję się na dominującego heela w posiadaniu pasa Cruiserweight. Po samym ataku stwierdzam, że nadaje się w 100%! W tym rosterze brakuje zawodnika, który mógłby potrzymać pas przez bardzo długi czas, patrząc na to, że co chwile zmienia się tam posiadacz pasa. Przytoczę tu pewną wypowiedź Nevilla, która pokazuje, że to może być właśnie jego rok!

”Czas, w którym zmagałem się z kontuzją był dla mnie bardzo przykry, ponieważ WrestleMania była tuż za rogiem. Teraz, gdy wróciłem po długiej nieobecności czuję, że jestem na dobrej drodze na szczyt. Wiem, że rok 2017 będzie bardzo dobry w moim wykonaniu i zamierzam osiągnąć kolejny sukces w mojej karierze”.

Słowa Booker T: ”Wszyscy Cruiserweight w szatni są ostrożni, ponieważ wiedzą z kim będą mieli do czynienia. Z facetem, który jest niesamowicie utalentowany, nie trzyma się go grawitacja, a także jest jednym z najlepszych high flyerów na świecie”.

Pytanie brzmi czy publika „kupi” takiego Nevilla? Czasy się zmieniają, a fani coraz bardziej wolą dobrych heelów. Przy dobrym prowadzeniu postaci Nevilla może stać się on nie tylko główną postacią dywizji Cruiserweight, ale też przy dobrym pushu przyszłą gwiazdą WWE! W NXT potrafił zrobić niesamowite show z  Rollinsem czy Zayn’em. Patrząc na roster Cruiserweight przez długi czas mógłby prowadzić dobre storyline jako posiadacz mistrzostwa. Jakie mogą być przyszłe walki Nevilla?

To co powinno się już stać na Royal Rumble to wygrana Nevilla z Swannem i zdobycie pasa Cruiserweight! Patrząc na to, że atak Nevilla był i na Swanna i na TJ Perkinsa to będzie to kolejny Triple Threat Match, lecz jest szansa, że odbędzie się jednak walka Neville vs Swann. Myślę, że ten pomysł jest o wiele lepszy, a sam Neville po dobrym starciu zdobędzie pas i rozpocznie nową ere – Ere Nevilla!

Co jeśli Neville zdobędzie pas? Plan jest chyba prosty – jak najdłuższe posiadanie pasa i jakiś dobry dream match na Wrestlemanii! Z kim tam mógłby się zmierzyć? Może wydawać się to głupie, lecz marzy mi się dobry feud Nevilla z Zayn’em. Co prawda jest teraz ta cała otoczka z Strowmanem, ale myślę, że taki feud i pojedynek na Wrestlemanii byłby niesamowity! Możliwe jest też, że nie długo do Cruiserweight przejdzie również Kalisto, który miał bardzo dobrą walkę z Corbin’em na TLC. Przy dobrej stypulacji walka z Nevillem również mogłaby być dobra! Z kolejnej strony jest Kendrick ale czy pojedynek dwóch heel’ów wchodzi w grę?

Pomysłów jest dużo, ale ciężko będzie na przyszłość znaleźć godnych rywali dla Neville’a. Po prostu Neville może zdominować roster Cruiserweight na bardzo długi czas!