Felieton: Goldberg vs Brock Lesnar na Survivor Series 2016?

Odkąd ogłoszono, że Bill Goldberg będzie częścią gry WWE 2K17 pojawiły się spekulacje dotyczące jego powrotu do federacji World Wrestling Entertainment. Różne portale internetowe donosiły, że Bill Goldberg był obecny na zapleczu podczas gali PPV Clash of Champions, jednak jak się okazało były to jedynie plotki. Jednakże wszystko jest na dobrej drodze, a negocjacje pomiędzy Goldbergiem, a WWE prawdopodobnie zakończyły się sukcesem i byłego mistrza WCW wkrótce zobaczymy w ringu. Ostatnio w jednym z wywiadów Bill wspomniał, że chciałby spełnić marzenie swojego syna, który chciał zobaczyć swojego ojca w ringu. Wszystko wskazuje na, to że na gali PPV Survivor Series, która odbędzie się w listopadzie będziemy świadkami starcia z udziałem dwóch wielkich gwiazd: Billa Goldberga oraz Brocka Lesnara, który od dłuższego czasu jest niepokonany i niszczy wszystkich przeciwników na swojej drodze, o czym mógł przekonać się Randy Orton. Ta walka byłaby starciem rewanżowym z WrestleManii 20, gdzie Panowie zmierzyli się ze sobą i to był ostatni pojedynek Goldberga w WWE. Warto zaznaczyć, że Bestia nie pojawi się w WWE aż do gali Royal Rumble, która odbędzie się w styczniu 2017 roku. Konfrontacja z udziałem tych panów jest już szykowana od kilku tygodni, ale wciąż w WWE panuje negatywne nastawienie co do powrotu Goldberga do WWE, ponieważ przez bardzo długi okres nie występował w ringu i nie wiadomo jak się spisze, czy wytrzyma kondycyjnie. Takie gwiazdy jak Chris Jericho, Dean Ambrose oraz John Cena nie będą mogły wystąpić na gali Survivor Series, więc w jakiś sposób trzeba będzie wypełnić lukę i dać fanom to na co wyczekują już od dłuższego czasu. Goldberg ostatnio gościnnie pojawił się w ESPN, gdzie wyjawił, że ma dopiero 49 lat i nadal czuje się na siłach by rywalizować w ringu. Obecnie Bill sporo czasu spędza na siłowni, gdzie przygotowuje się do walki życia, która jest spełnieniem marzeń każdego fana WWE. Myślę, że to starcie przyciągnęło by moją uwagę i z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój sytuacji. Chociaż trochę obawiam się o kondycje fizyczną Goldberga, ale no cóż skoro czuje się na siłach, to myślę, że wie co robi.

Na końcu dołączam krótką notkę biograficzną:

Bill Goldberg, właściwie William Scott Goldberg (ur. 27 grudnia 1966 w Tulsa, Oklahoma w USA) – wrestler w latach 1997-2004, były zawodnik futbolu amerykańskiego, aktor.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zajął się wrestlingiem, na ringu debiutując we wrześniu 1997 w federacji World Championship Wrestling.

Był dwukrotnym mistrzem świata: w WCW oraz w WWE. Zakończył karierę w marcu 2004 po wygranej walce na WrestleManii 20 z Brockiem Lesnarem.

Gdy w wywiadzie dla Channel Guide został zapytany czy powróci jeszcze na ring przyznał, że jakiś czas skontaktowało się z nim TNA oferując promocję najnowszego filmu z jego udziałem pt.”Check Point”. Propozycja wynikła z faktu, że przeciwnikiem Goldberga na ekranie jest Bram z TNA. Goldberg przyznał, że aktualnie promocja filmu jest jego priorytetem, ale postać Goldberga w którejkolwiek organizacji wrestlingowej to zupełnie inna sprawa. Nadmienił wcześniej, że ćwicząc trzy razy w tygodniu muay thai czuje się na siłach by wejść jeszcze do ringu.

Waszym zdaniem walka Brocka Lesnara z Billem Goldbergiem jest potrzebna?