Ember Moon – Biografia

Adrienne Reese, to amerykańska profesjonalna wrestlerka występująca w federacji World Wrestling Entertainment pod pseudonimem Ember Moon. Aktualnie jest przypisana do rosteru SmackDown. W przeszłości Ember występowała na scenie niezależnej, jako Athena, gdzie regularnie pojawiała się w takich federacjach, jak: Shimmer Women Athletes, Women Superstars Uncensored, Inspire Pro Wrestling, czy Anarchy Championship Wrestling.

Wczesne życie:

– Reese urodziła się 31 sierpnia 1988 roku w Garland w Teksasie. Chodziła do Lakeview Centennial High School, gdzie grała w tenisa oraz softball, a także była uczestniczką klubu szachowego. Podczas swojej przygody ze szkołą średnią, wrestlerka była prześladowana przez rówieśników tylko, dlatego że interesowała się grami wideo oraz wrestlingiem.

Początek kariery i występy w Anarchy Championship Wrestling (2007–2012):

Znalezione obrazy dla zapytania Athena Anarchy Championship Wrestling

Reese po raz pierwszy została wprowadzona do profesjonalnego wrestling przez swojego dziadka, który pomógł jej w rozpoczęciu treningów przygotowujących do występów na ringu. Pierwszy taki trening odbyła w kwietniu 2007 roku, a następnie przeniosła się do Booker T’s Pro Wrestling Alliance (obecnie Reality of Wrestling). 10 listopada 2007 roku zadebiutowała w federacji Professional Championship Wrestling (PCW) jako Athena. W swojej pierwszej walce współpracowała z Mace Malone w konfrontacji z Claudią oraz Foxxem. Po tej walce zaczęła regularnie występować w PCW. Wrestlerka pojawiała się także w innych federacjach, które znajdują się w Teksasie, chociażby w: Anarchy Championship Wrestling (ACW), gdzie 21 lutego 2010 roku rzuciła wyzwanie Rachel Summerlyn do walki o ACW American Joshi Championship (niestety przegrała). Trzy miesiące później ponownie doszło do wcześniej wspomnianej rywalizacji i tym razem wynik był inny, ponieważ Athena zdobyła AJC. Jej title run nie trwał zbyt długo, gdyż miesiąc później tytuł odzyskała Summerlyn. W czerwcu 2011 roku wzięła udział w turnieju, który miał wyłonić pretendentke do ACW American Joshi Title. W pierwszej rundzie Athena pokonała Angel Blue, a w półfinale poradziła sobie z Amandą Fox. Niestety w finale musiała uznać wyższość Rachel Summerlyn. 18 września Athena pokonała Lady Poison, dzięki czemu po raz drugi zdobyła tytuł AJC. Przez kilka miesięcy skutecznie broniła tytułu mistrzowskiego w starciach cztero lub sześcioosobowych. 15 stycznia 2012 roku Athena została pokonana przez Angel Blue, a kilka miesięcy później wzięła udział w turnieju Queen of Queens 2012, w którym pokonała Su Yung, Christinę Von Eerie oraz Jessickę Havok, dzięki czemu stała się trzykrotną posiadaczką pasa American Joshi. Po odejściu z firmy wrestlerka rozstała się z tytułem mistrzowskim i tak zakończyła się jej przygoda z ACW.


Shimmer Women Athletes (2010–2015):

Znalezione obrazy dla zapytania Athena Shimmer Wrestling
Athena zadebiutowała w kobiecej federacji podczas Volume 33, czyli show które odbyło się 11 września 2010 roku współpracując razem z Bonesaw. W ciągu kolejnych dwóch dni wrestlerka przegrała najpierw z Tenille, a następnie z Nevaeh.

Do Shimmer powróciła 1 października 2011 roku, gdzie wystąpiła na evencie Volume 43 pokonując Jessie McKay oraz Mia Yim w three-way matchu. Na Volume 43 pokonała Mercedes Martinez przez dyskwalifikację. Athena była niepokonana na kolejnych wydarzeniach, gdzie jej wyższość musiały uznawać takie rywalki, jak: Kimber Lee, Candice LeRae, Cherry Bomb, Kay Lee Ray oraz Tomoka Nakagawa. Podczas Volume 68, Athena była uczestniczką czteroosobowej walki o mistrzostwo Shimmer, którą wygrała Nicole Matthews.
Women Superstars Uncensored (2011–2015):

Znalezione obrazy dla zapytania Athena Women Superstars Uncensored

Athena zadebiutowała w federacji Women Superstars Uncensored podczas The Final Chapter, czyli wydarzenia które odbyło się 11 stycznia 2011 roku, niestety musiała uznać wyższość Niya. Do WSU powróciła 5 marca podczas czwartej rocznicy powstania show pokonując Levę Bates. Podczas 5th Anniversary Show (5 marca 2012 roku) ponownie pokonała Bates, a miesiąc później zakwalifikowała się do turnieju J-CUP 2012. W pierwszej rundzie wcześniej wspomnianego turnieju Athena pokonała Kimber Lee, ale w finale przegrała z Brittney Savage. 9 lutego 2013 roku nie udało jej się pokonać Jessicki Havok, przez co nie zdobyła WSU Championship. W maju 2013 roku odbył się turnieju King and Queen of the Ring, w którym Athena nawiązała współpracę z AR Foxem. W pierwszej rundzie pokonali Ezavel Suene i Latin Dragon, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy. W drugiej rundzie pokonali Addy Starr i Tremonta, dzięki czemu awansowali do finału, w którym pokonali Drew Gulaka oraz Kimber Lee. Po turnieju wrestlerka zmagała się z kontuzją, przez którą do WSU powróciła dopiero 7 lutego 2014 roku pokonując Howling Huntress. Następnego dnia przegrała z LuFisto w walce o miano pretendentki do WSU Championship. 21 lutego Athena pokonała Hanię w TLC Matchu, a 9 maja 2015 roku po zwycięstwie w konfrontacji z Niyą otrzymała szansę na walkę o WSU Spirit Championship.Inne federacje (2012–2015):

Znalezione obrazy dla zapytania Athena RING OF HONOR

16 marca 2012 roku Athena zadebiutowała w All American Wrestling (AAW), gdzie współpracowała z Von Eerie oraz MsChif pokonując Sarę Del Rey, Portię Perez oraz Nicole Matthews. Podczas wydarzenia Girls Night Out 7 (Absolute Intense Wrestling (AIW), Athena pokonała Sassy Stephie, a następnie przeniosła się do kanadyjskiej federacji NCW Femmes Fatales, gdzie 11 listopada pokonała Cheerleader Melissę oraz Angie Sky w walce o miano pretendentki do NCW Femmes Fatales Championship. Ostatecznie Athena nie zdobyła NCW Femmes Fatales Championship, gdyż przegrała z Kalamitą. Athena zadebiutowała w federacji Shine Wrestling na 5 evencie iPPV, 16 listopada pokonując Ivelisse Velez. W lutym 2013 roku wrestlerka pojawiła się na gali organizowanej przez Ring of Honor, jednak musiała uznać wyższość MsChif. Podczas wydarzenia o nazwie Girls Night Out 8 pokonała Kimber Lee, a dzień później uległa w four-way matchu. 6 kwietnia Athena ponownie zawitała w Ring of Honor pokonując, Cherry Bomb, MsChif oraz Scarlett Bordeaux w four way matchu. W marcu 2014 roku, Athena pokonała Mię Yim na AIW Girls Night Out 12, a następnie Allysin Kay, dzięki czemu zdobyła AIW Women’s Championship. Tytuł mistrzowski skutecznie broniła przez prawie dwa lata. W ostateczności Athena przegrała z Heidi Lovelace podczas AIW Faith No More i utraciła tytuł mistrzowski, ale to był tylko początek jej przygody z większą sceną.

WWE NXT – NXT Women’s Champion (2015–2018):

Znalezione obrazy dla zapytania ember moon NXT Women's Champion

We wrześniu 2015 roku, Athena podpisała kontrakt z federacją World Wrestling Entertainment i dołączyła do NXT. W żółtym ringu zadebiutowała 10 października podczas live eventu, gdzie pojawiła się jako Adrien Reese bądź Adrienne Reese. Taki ring name miała przez ponad rok, aż do gali NXT TakeOver: The End, która miała miejsce 8 czerwca 2016 roku. Podczas show Reese pokonała Peyton Royce(był to dark match), a następnie poinformowała, że nazywa się Ember Moon. Oficjalny debiut w ringu WWE NXT zaliczyła podczas TakeOver: Brooklyn II, gdzie pokonała Billie Kay. Przez następne miesiące Ember kontynuowała swoją zwycięską serię (single i tag team matche) aż do 1 kwietnia, gdzie przegrała z Asuką na TakeOver: Orlando o NXT Women’s Championship. Miesiąc później Ember nabawiła się urazu barku, przez co nie mogła wziąć udziału w fatal four way matchu o NXT Women’s Championship, który był w posiadaniu Asuki.
Do NXT powróciła 21 czerwca pokonując Peyton Royce, a 19 sierpnia na TakeOver: Brooklyn III musiała ponownie uznać wyższość Asuki, która z powodzeniem broniła NXT Women’s Championship. W sierpniu Asuka musiała zrzec się tytułu mistrzowskiego z powodu kontuzji. 18 listopada wspomnianego roku, Moon zdobyła NXT Women’s Title w fatal four way matchu pokonując Royce, Cross i Sane. 27 grudnia, Ember obroniła tytuł mistrzowski w starciu z Deville, a po walce doszło do jej konfrontacji z Kairi(wcześniej zaatakowana przez Shaynę Baszler). Podczas TakeOver: Philadelphia, Moon pokonała Baszler(mimo kontuzji) zachowując mistrzostwo, a następnie wystąpiła w historycznym 50-Women’s Battle Royal Matchu na Royal Rumble. Ember straciła mistrzostwo kobiet NXT podczas NXT TakeOver: New Orleans w starciu z Shayną Baszler. Był to jej ostatni występ w NXT.
Główny Roster (2018-obecnie):

9 kwietnia na Monday Night RAW ( po WrestleManii 34) zadebiutowała Ember Moon współpracując z ówczesną RAW Women’s Champion Nia Jax. Wrestlerki pokonały Alexę Bliss oraz Mickie James, a następnie była uczestniczką Money in the Bank Ladder Match, jednak nie udało jej się zgarnąć walizki z kontraktem. Ember wzięła udział także w battle royal podczas historycznej gali WWE Evolution, ale została wyeliminowana przez Nia Jax.

W 2019 roku Ember uczestniczyła w Women’s Royal Rumble Matchu wchodząc z szóstym numerem(przetrwała 52 minuty), zanim została wyeliminowana przez Alexę Bliss. Podczas tej walki nabawiła się urazu łokcia, przez co do akcji powróciła dopiero w trakcie WrestleManii 35, gdzie była uczestniczką Women’s Battle Royal Matchu, a także wzięła udział w Superstar Shake-UP(Przenosiny na SmackDown). W czerwcu bieżącego roku była uczestniczką Women’s Money in the Bank Ladder Matchu, ale i tym razem nie udało jej się wygrać.

W czerwcu oraz lipcu Ember Moon zaangażowana była w konflikt z Mandy Rose i Sonią Deville, który zakończył się szybko po kilku odcinkach SmackDown. Podczas SummerSlam, Ember stanęła przed szansą na zdobycie SmackDown Women’s Title, ale musiała uznać wyższość Bayley i od tego momentu doznała kilku porażek z rzędu.

Moon została wprowadzona do rosteru WWE 2K18 oraz WWE 2K19, dzięki czemu osoby posiadające grę mogą przechodzić nią postacią tejże wrestlerki.

Prawdziwe życie:

Reese jest żoną profesjonalnego wrestlera Matthewa Palmera. Wrestlerka jest fanem komiksów oraz serialu Batman z 1960 roku, a jej bohaterami z dzieciństwa są: Eddie Guerrero, Victoria, Trish Stratus, Lita, Taka Michinoku, Funaki, Rikishi, Too Cool, The Rock oraz Kurt Angle.

Kogo biografię chcielibyście zobaczyć na naszej stronie? 🙂