Dzisiaj w historii wrestlingu – 9 listopada

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

9 listopada 1997 roku odbyła się gala WWF Survivor Series w Montrealu, na której miał miejsce tzw. Montreal Screwjob w walce Shawna Michaelsa i Breta Harta o mistrzostwo WWF. Bret nie odklepał po Sharpshooterze, którego założył mu HBK, ale mimo to Vince McMahon nakazał zakończyć walkę. Po tym wydarzeniu Hitmana nie zobaczyliśmy w WWE TV do 2010 roku.

9 listopada 2007 roku WWE odniosło się do „przekrętów” CNN dotyczących wywiadu Johna Ceny. W telewizji mogliśmy zobaczyć wersję, gdzie lider Cenation odpowiadając na pytanie czy bierze sterydy mówi: nie mogę Wam powiedzieć że nie brałem, ale nie możecie mi udowodnić że brałem”. W nieedytowanej wersji wywiadu Cena odpowiedział: absolutnie nie, a dopiero potem wypowiedział poprzednią kwestię w odniesieniu do oskarżeń o branie sterydów. Federacja dodała obie wersje wywiadu na swoją stronę internetową.

9 listopada 2009 roku Gabe Sapolsky, Davey Richards oraz Sal Hamoui ogłosili rozpoczęcie w niedługim czasie działania federacji EVOLVE. Pierwsze show miało miejsce 16 stycznia 2010 roku.

9 listopada swoje urodziny obchodzą m.in Chris Jericho (48 lat) czy Pete Dunne (25 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!