Dzisiaj w historii wrestlingu – 26 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

26 października 1997 roku na gali Halloween Havoc odbyła się nazywana przez wielu fanów jedną z najlepszych w historii wrestlingu, walka Reya Mysterio i Eddiego Guerrero w stypulacji Mask vs. Title Match. Oprócz tego pojedynku na tej samej gali mogliśmy zobaczyć starcie Hulka Hogana z Roddym Piperem w Steel Cage Matchu.

26 października 2001 roku miała miejsce gala World Wrestling All-Stars: Inception. Event opierał się w dużej mierze na tournamencie o mistrzostwo WWA, w którym walczyli tacy zawodnicy jak Road Dogg, Buff Bagwell czy Jeff Jarrett. Zwycięzcą został ten ostatni.

26 października 2002 roku w systemie PPV została nadana gala mająca miejsce w Wielkiej Brytanii, WWE Rebellion. Na tym wydarzeniu Brock Lesnar bronił tytułu z Paulem Heymanem w Handicap Matchu przeciwko Edge’owi.

26 października 2011 roku do świata wrestlingu trafiła niemiła wiadomość. Legendarny zawodnik NWA Barry Windham trafił do szpitala w Florydzie z powodu ataku serca. Na szczęście Windham powrócił do zdrowia, a w 2012 roku został członkiem WWE Hall of Fame.

26 października 2014 roku WWE zorganizowało galę Hell in a Cell, podczas której John Cena zwyciężył w No. 1 Contender’s HIAC Matchu do WWE WHC z Randym Ortonem, a w walce wieczoru Seth Rollins pokonał w klatce Deana Ambrose’a po ingerencji Braya Wyatta.

26 października urodziny obchodzi m.in CM Punk (40 lat), Bobby Fish (39 lat) czy Kevin Sullivan (69 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!