To pytanie zadaje sobie mnóstwo fanów Stardom i wrestlingowe portale rozpisują się na temat jednej z największych gwiazd japońskiej sceny. Dave’y Meltzery i Sean Ross Sappy również wieszczą Giulię w największej federacji na świecie, ale tak naprawdę nie mają większego pojęcia, czy wielokulturowa zawodniczka w ogóle ma w planach wyjazd z Japonii.

Na obecną chwilę nie wiemy dokładnie, czy Giulia rozmawiała z przedstawicielami WWE i czy newsy o zainteresowaniu jej osobą były prawdziwe. Bo była przecież informacja, że mistrzyni NJPW STRONG Women’s będzie obecna w Performance Center i już narracja była taka, że pewnie jakimś kruczkiem prawym podpisze kontrakt z Triple H-em i spółką, mimo że umowa ze Stardomem obowiązuje ją do 2024 roku.

AEW oferuje ciekawe perspektywy i możliwości, ale jak ostatnio pisałem w artykule o bookingu dywizji kobiet, mają oni duże problemy z bookowaniem wrestlerek, więc osobiście nie widzę tam Giulii, dopóki coś w tej materii się nie zmieni. Tak czy inaczej, ściągnięcie do siebie tak popularnej gwiazdy byłoby dla Tony’ego Khana idealnym zabiegiem, który mógłby przywrócić kobiecą dywizję do życia, bo Toni Storm nie da rady sama utrzymać tego bajzlu, pomimo tego, że wykreowała niesamowitą kreację.

Jeśli Tony byłby zainteresowany zakontraktowaniem liderki frakcji Donna Del Mondo, to najprawdopodobniej zaoferowałby jej umowę na wzór tej Ospreayowej (tak sądzę), która umożliwiłaby Giulii występy w swojej ojczyźnie. Nadal mogłaby rywalizować w Stardom i NJPW, będąc przy okazji członkinią rosteru All Elite Wrestling i mając zapewnione występy w telewizji.

Myślę, że sama zainteresowana byłaby bardzo zadowolona z takiego kontraktu, bo uwielbia rywalizować z organizacji Rossy’ego Ogawy i ma tam jeszcze wiele do zrobienia. W pewnym sensie wygrała wszystko, ale nie zaszkodzi ponownie wejść w posiadanie czerwonego pasa i zrobienie drugiego title reignu, który będzie lepszy niż ten pierwszy.

Triple H zapewni Giulii godne warunki pracy?

Zaraz wyjdzie, że pcham moją ulubioną joshi wrestlerkę do WWE, bo uważam, że na ten moment Hunter jest w stanie zaoferować 29-latce lepsze rzeczy niż właściciel elitarnych. HHH już wielokrotnie udowodnił, że potrafi świetnie zbudować kobiety i miało to miejsce w NXT w czasach Four Horsewoman. Dzieje się tak również teraz, bo w kwestii robienia z kobiet gwiazd, Triple H wie co jest najlepsze dla biznesu.

Giulia może popatrzeć na to w ten sposób, że skoro Asuka, Kairi Sane i Iyo Sky odniosły taki sukces w WWE, to ona również będzie mogła tego dokonać. Jeśli faktycznie do nich trafi i będzie pod opieką Huntera, to jestem spokojny o jej karierę. Uważam też, że nie powinna zaczynać od NXT, tylko od razu debiutować z głównym rosterze, bo to zawodniczka z ogromnym starpowerem i jeśli mam być szczery, z największym potencjałem, jeśli chodzi o obecne japońskie wrestlerki.

Giulia to na tyle różnorodna zawodniczka, że szybko potrafi przyciągnąć do siebie uwagę widza. Po swoim debiucie w Stardom, momentalnie stała się over z publiką, a Ogawa widząc zainteresowaniem fanów, szybko zrobił z niej główną gwiazdę, wokół której budował najważniejsze rywalizacje.

Ale nie jest over tylko w Japonii, bo gdy pierwszy raz zjawiła się na gali w Stanach Zjednoczonych, to od razu zyskała sobie sympatię widowni, która żywiołowo reagowała na jej pojawienie się na arenie i było tak z każdym kolejnym występem w USA. Giulia zbudowała sobie markę, która jest obecnie najbardziej pożądana na żeńskim rynku pro wrestlingu.

Nie bez powodu dajesz nowej twarzy w swojej federacji drugi najważniejszy pas, bookujesz ją na liderkę świeżej stajni i świetnie wykorzystujesz jej momentum, tworząc pamiętny feud z Tam Nakano, a potem przyznajesz laur w postaci tytułu World of Stardom, które jest poprzedzone wygraną z najbardziej prestiżowym turnieju kobiet, czyli 5 Star Grand Prix.

Czy jest możliwość pozostania Giulii w Japonii na kolejny rok?

Moim zdaniem jest oczywiste, że Giulia będzie chciała kontynuować karierę w kraju kwitnącej wiśni. Pomimo tych wszystkich doniesień o przenosinach do USA i snuciu wizji na temat dołączenia do obozu Triple H-a lub Tony’ego Khana, pozostanie mistrzyni STRONG w Stardom jest najbardziej prawdopodobne.

Giulia kocha swój kraj i federację, w której rozkwitła. Ma bardzo dobre relacje z Rossym Ogawą, który pozwolił jej stworzyć siebie tak, jak sobie wymarzyła. Ma taki kontrakt, który daje możliwość występowania w Japonii, jak i poza granicami państwa, co oczywiście umożliwia jej New Japan Pro Wrestling i ich odłam Strong, który organizuje gale w Stanach.

Idealnie nadaje się do roli tej, która promuje Stardom i joshi wrestling poza domem i robi to świetnie. To ona była prekursorką ekspansji japońskich wrestlerek do USA, bo po jej występach pojawiły się kolejne, które walczyły poza Japonią. Utami Hayashishita zaliczyła mini tour po galach, tocząc pojedynki w GCW i ROH. Mayu Iwatani broniła tytułu IWGP Women’s w starciu z Stephanie Vaquer w Las Vegas.

Czego ja chciałbym dla Giulii w przyszłości?

Już kiedyś wspominałem, że niezależnie od tego, gdzie będzie występować, zawsze będę stał za nią murem i będę jej fanem. To wielki talent i wrestlerka z aurą wielkiej gwiazdy, która poradzi sobie w każdej organizacji. Jeśli trafi do AEW to szybko pokochają ją za umiejętności ringowe, natomiast w WWE będą z podziwem patrzeć na jej prezencję. W obu tych federacjach przy odpowiednim bookingu stanie się ważną częścią rosteru kobiet i osobą, na której można polegać i która nigdy cię nie zawiedzie.

Chciałbym żeby wybrała zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniem. Giulia doskonale będzie wiedziała, co jest dla niej najlepsze i każda jej decyzja będzie przeze mnie akceptowana. Oczywiście jako fan Stardom chcę, żeby jak najdłużej pozostała w mojej ulubionej federacji, bo dalej ma tutaj dużo do zrobienia i jest jeszcze wiele rywalizacji, do których może dojść. Giulia aspiruje wysoko, chciałaby jeszcze bardziej zaznaczyć swoją pozycję w Stanach i dalej być główną postacią w Stardom, więc jestem za tym, żeby robiła to dalej na obecnych warunkach.


Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl