Co ciekawego w wakacje? – lipiec

Wakacje trwają, a przed nami lipiec i sierpień, czyli bardzo gorące miesiące, także w świecie wrestlingu. W pierwszej części artykułu „Co ciekawego w wakacje” przedstawimy Wam gale, które zapowiadają się najciekawiej w najbliższym miesiącu.

• 7 lipca – Impact Wrestling Slammiversary XVII

Zaczynamy z grubej rury. Choć o Impact Wrestling zrobiło się zdecydowanie ciszej po wejściu na rynek All Elite Wrestling, gala Slammiversary zapowiada się bardzo dobrze. Sam fakt, że zeszłoroczne Slammi zostało uznane przez niektórych za najlepsze wrestlingowe PPV 2018 roku może napawać optymizmem. Tym razem w karcie zobaczymy m.in. Michaela Elgina, który pojawił się w Impact by odebrać tytuł mistrza świata Brianowi Cage’owi, Jessickę Havok, czy też Roba Van Dama, który wciąż jest w dobrej formie i dla którego będzie to pierwsze PPV od dawien dawna. Ciekawie zapowiadają się także Intergender Match pomiędzy Tessą Blanchard a Sami Callihanem oraz Four Way Monster’s Ball Match o mistrzostwo Knockout’s.

Karta walk na dzień 28 czerwca:

Impact World Championship Match
Brian Cage (c) vs Michael Elgin

Impact X-Division Championship Match
Rich Swann (c) vs Johnny Impact

Singles Match
Rob Van Dam vs Moose

Four Way Monster’s Ball Impact Knockout’s Championship Match
Taya Valkyrie (c) vs Rosemary vs Su Yung vs Jessicka Havok

Impact World Tag Team Championship Match
LAX (c) vs The Rascalz

Intergender Match
Tessa Blanchard vs Sami Callihan

• 13 lipca – AEW Fight for the Fallen

Dla AEW będzie to trzecia gala po Double or Nothing i Fyter Fest. Tak samo jak czerwcowy event, wydarzenie będzie do obejrzenia za darmo na B/R Live, a dla fanów z UK, Europy i reszty świata najprawdopodobniej za nieokreśloną jeszcze kwotę na Fite TV. Gala będzie miała charakter charytatywny, ponieważ pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane ofiarom, które doświadczyły przemocy bronią. Podczas show odbędzie się wyjątkowa walka tag teamowa pomiędzy The Young Bucks a Codym i Dustinem Rhodes. Ci, którzy oglądali Double or Nothing, wiedzą jak wzruszający był moment w którym Cody zaprosił swojego brata do tej walki. Co warto zaznaczyć, cały event będzie miał miejsce w amfiteatrze.

Karta walk na dzień 28 czerwca:

Singles Match
Brandi Rhodes vs Allie

Singles Match
Kenny Omega vs Cima

Tag Team Match
The Young Bucks vs Cody & Dustin Rhodes

* zapowiedziany został także występ Chrisa Jericho

• 13 lipca – EVOLVE 131

Niektórzy mogliby się zdziwić co w takim zestawieniu robi gala jakiegoś tam EVOLVE. Niemniej tym razem będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ 10-lecie istnienia federacji, a ponadto show będzie transmitowane w WWE Network. W karcie walk zobaczymy m.in. walkę o pas mistrzowski NXT pomiędzy Adamem Cole a Akirą Tozawą. Zapowiedziany został także występ naszego polskiego reprezentanta Babatunde. Gala odbędzie się w legendarnej 2300 Arena.

Karta walk na dzień 28 czerwca:

NXT Championship Match
Adam Cole (c) vs Akira Tozawa

Singles Match
Drew Gulak vs Matt Riddle

Singles Match
Josh Briggs vs Anthony Greene

* + występ Babatunde

• 14 lipca – WWE Extreme Rules

Zdjęcie Undertakera nie jest przypadkowe, ponieważ w jednej z walk na Extreme Rules zobaczymy właśnie jego u boku Romana Reignsa. Staną oni do walki z Drew McIntyre’m i Shanem McMahonem. Żniwiarz chce pokazać się fanom z lepszej strony niż na Super ShowDown i dlatego m.in. powrócił tak szybko. Wierzymy zatem, że choć jego walka z Goldbergiem okazała się katastrofą, starcie na Extreme Rules wypadnie dużo lepiej. W głównej walce zobaczymy natomiast Last Chance Winner Takes All Mixed Tag Team Match o mistrzostwo Universal i RAW Women’s. Musicie przyznać, że tak długiej nazwy stypulacji dawno (albo nawet wcale) nie widzieliście. Szkoda tylko, że choć gala nazywa się Extreme Rules, ekstremalnych rzeczy zobaczymy tam raczej niewiele.

Karta walk na dzień 28 czerwca:

Last chance Winner takes all Mixed Tag Team Match for both Universal Title and RAW Women’s Title
Seth Rollins (c) & Becky Lynch (c) vs Baron Corbin & Lacey Evans

Tag Team Match
Roman Reigns & The Undertaker vs Shane McMahon & Drew McIntyre

WWE Championship Match
Kofi Kingston (c) vs Samoa Joe

SmackDown Women’s Championship Match
Bayley (c) vs Alexa Bliss

WWE Cruiserweight Championship Match
Drew Gulak (c) vs Tony Nese

Warto także wspomnieć o turnieju NJPW G1 Climax, który rozpocznie się 6 lipca i potrwa aż do 12 sierpnia. Wezmą w nim udział m.in. Jon Moxley, Kota Ibushi, Kenta, Tetsuya Naito, Kazuchika Okada oraz Will Ospreay.

 

Na którą z tych gal czekacie najbardziej? Napiszcie w komentarzu!