Ciekawostki WWE Superstar – Alexa Bliss

Alexa Bliss, a właściwie Alexis Kaufman, jest jedną z najpopularniejszych gwiazd federacji WWE. Podpisała swój pierwszy kontrakt w 2013 roku. Trenowała w Performance Center i występowała w rozwojówce WWE NXT. Jednakże jej kariera ruszyła z kopyta dopiero po powołaniu jej do Main Rosteru, gdzie szybko dostała walkę o pas błękitnej tygodniówki. Pokonała wtedy ówczesną mistrzynię, Becky Lynch i zdobyła swój pierwszy tytuł.

Jakiś czas później stała się także posiadaczką tytułu czerwonego brandu, tym samym zostając pierwszą w historii mistrzynią Raw i Smackdown. Dzisiaj wyruszymy w podróż, w której lepiej poznamy tę niesamowitą personę. Oto kilka ciekawostek na jej temat:

1. Zmagała się z anoreksją

Jej problemy zdrowotne zaczęły się w wieku piętnastu lat. Dziewczyna zaczęła odmawiać jedzenia, co w konsekwencji doprowadziło ją do stanu zagrażającemu jej żuciu. Jej siły witalne były tak słabe, że lekarze dawali jej jedynie 24 godziny życia, o ile ktoś nie zadziała szybko i agresywnie. W okresie tym Kaufman ważyła tylko 36 kilogramów. Wszystko zmieniło się gdy Alexa postanowiła zająć się kulturystyką. Wtedy też siłownia i specjalna dieta pomogły jej wyjść z choroby.

2. Była Cheerleaderką

Alexa podczas pobytu w szkole zajmowała się cheerleadingiem. Jej pierwszy gimmick w WWE NXT nawiązywał strojem do tego okresu, a jej finisher jest inspirowany tym sportem.

3. Uwielbia Disneya

Bliss jest wielką fanką filmów Disneya. Odwiedziła też wiele Disneylandów. Podobnie jak w przypadku cheerleaderskiej przeszłości i to było ukazane w postaci pierwszego gimmicku gwiazdy. Jej wejście było bajkowe i zaczarowane, a ona sama podczas niego rozdmuchiwała brokat z dłoni.

4. Fanka komiksów

Kocha czytać komiksy, a najbardziej zakochana jest w złoczyńcach. Wiele z jej strojów jest inspirowane „villainami”. Tym, który przykuł największą uwagę publiczności, jest strój nawiązujący do Harley Quinn. Być może był on inspiracją nawet do stworzenia późniejszego gimmicku Alexy u boku Braya Wyatta, aczkolwiek to tylko moje przypuszczenia.

5. Gamerka

Alexa, jak sama przyznała, uwielbia grać w przeróżne gry. Niestety nie miała na to zbyt wiele czasu, gdyż grafik, jaki narzuca WWE, jest dość napięty, a większość czasu kobieta spędza w samolocie. Na szczęście już może rozwijać swoją pasje, ponieważ stała się posiadaczką Nintendo Switch, które może zabrać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechce, by oddać się ogrywaniu ulubionych tytułów.

6. Konflikt z Sashą Banks

Nie jest tajemnicą, że kobiety za sobą nie przepadają. Sasha zawsze twierdziła, że Alexa nie ma serca i szacunku do tego sportu. Uważała, że Bliss jest zakłamana i oszukuje mówiąc, że kochała ten sport od małego. Konflikt na linii zawodniczek był na tyle duży, że kilkukrotnie trzeba je było rozdzielać na zapleczu. Wkrótce separowanie kobiet od siebie na backstage stało się normą. Podczas pojedynków niejednokrotnie także dochodziło do niemiłych incydentów, a Sasha w Raw Talk raz nawet wyszła poza skrypt, choć niektórzy twierdzą, że było to zaplanowane.

7. Kulturystka i modelka fitness

Jak wspomniałam wyżej, Alexa przed wstąpieniem do WWE zajmowała się kulturystyką i modelingiem. Dieta i regularne pory jedzenia w akompaniamencie siłowni pomogły jej przezwyciężyć chorobę żywienia.

8. Własna piosenka

Na jej cześć powstała piosenka, która na youtube ma już ponad cztery i pół miliona wyświetleń. Za jej produkcje odpowiedzialny jest jej ulubiony zespół Bowling For Soup, a nosi ona uroczy tytuł „Alexa Bliss”.

9. Tatuaże

Alexa ma wiele tatuaży, co może być szokujące, ponieważ ich nie widać. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Są one wykonane białym tuszem, a jest ich ponad dziesięć. Inspirowane są jej ukochanym Disneyem, motywami kwiatowymi i słowami piosenek.

10. BFF Ember

Jej najbliższą przyjaciółką z pracy jest Ember Moon. Ich przyjaźń trwa od lat, w mediach społecznościowych bardzo się wspierają i używają terminów zarezerwowanych dla prawdziwych BFF. Jest też blisko z Nią Jax, jednak to Ember jest osobą, z którą Alexa ma najgłębszą więź.

11. Występ na WrestleManii

Alexa przed swoim dołączeniem do Main Rosteru wystąpiła na Wrestlemanii. Odbyło się to podczas specjalnego wejścia Triple H’a, gdzie wystąpiła u boku Sashy Banks i Charlotte Flair.

12. Nie walczyła nigdy na TakeOver

Jak już wspominałam wcześniej, Alexa w NXT nie cieszyła się aż takim poważaniem jak w Main Rosterze. Nie wystąpiła nawet na żadnej gali PPV spod szyldu żółtej tygodniówki, czyli TakeOver.

13. Bohaterowie dzieciństwa

Bliss dorastając uwielbiała Reya Mysterio i braci Hardych. Uwielbiała Reya z powodu jego małych rozmiarów, co pozwalało jej się z nim utożsamić. Za to Hardy Boyz zdobyli jej sympatie swoim wielkim sercem do walki.

14. Nie miała się wybić w Main Rosterze!

Alexa Bliss została powołana do głównego brandu razem z Carmellą i to właśnie ona była szykowana na wielką gwiazdę WWE. Rozpoczęła program z Nikki Bellą, który miał być dla niej trampoliną na szczyt.  Alexa była jedynie przyboczną, aż do czasu kiedy to Becky Lynch potrzebowała nowej rywalki do obrony swojego tytułu. Zarządowi bardzo spodobała się persona Bliss i to jak ją prezentuje do tego stopnia, że postanowili zrzucić Smackdown Womens Championship na nią.

15. Zainteresowanie dzięki kulturystyce

WWE zainteresowało się kobietą z powodu branży jaką się zajmowała, a mianowicie kulturystyki. W federacji Alexa ma również kilka koleżanek po fachu między innymi Danę Brooke i Mandy Rose.

16. Szlaban na telewizję

Bliss miała zakaz oglądania produktu WWE. Narzuciła go jej własna matka. Powodem miał być sam produkt, który w Attitude Erze był coraz to ostrzejszy, a i sama kobieta w tamtym okresie wykazywała niepokojące zachowanie.

17. ”Akcent nada mi imię.”

Skąd wzięło się imię „Alexa Bliss”? Cóż, „Alexa” to zdrobnienie od jej prawdziwego imienia „Alexis”. Za to „Bliss” pojawiło się w pierwszych dniach jej pobytu w NXT. Kaufman była wtedy słodką dziewczyną, uśmiechającą się do wszystkiego co widzi. W tym czasie jej catchphrase brzmiał „Bless Your Hearts”, jednak przez specyficzny akcent kobiety „bless” brzmiało jak „bliss”. Zarządcy WWE zauważyli, że fani zaczynają podłapywać ksywkę i postanowili, że Bliss będzie odtąd nowym nazwiskiem gwiazdy.

18. Jej mama była przeciwna jej drodze w WWE

Jej mama sprzeciwiała się występowaniu Alexy w WWE z powodu troski. Widziała w telewizji umięśnione kobiety, wielkie atletki pokroju Chyny i nie wyobrażała sobie, żeby jej malutka dziewczynka miałaby obrywać od kogoś takiego. Na szczęście Alexa sprzeciwiła się, podążając za swoimi marzeniami i wkrótce zredefiniowała pojęcie „diva” w tym sporcie.

19. Mała głośna Bliss

Podczas wstępnych przesłuchań Alexa występowała obok samych wysokich pań. To, że jako jedyna była mikrego wzrostu zaniepokoiło ją. Dzwoniła nawet do mamy, by podzielić się z nią swoimi obawami. Po przesłuchaniach jednak Bliss dostała telefon, że zostaje przyjęta na 30 dniowy „try out”. Po jakimś czasie jednak telefon zadzwonił ponownie, a ze słuchawki wypłynęła informacja, że jednak miesięcznego okresu próbnego nie będzie i że Alexa zostaje przyjęta do NXT od razu. Sama do tej pory nie wie dlaczego wyglądało to w ten sposób, jednak podejrzewa, że to z powodu tego, że jest wygadana.

20. Muzyczne korzenie

Alexa pochodzi z muzycznie uzdolnionej rodziny. Jej dziadek jest piosenkarzem country, a ona sama też uszczknęła nieco talentu z genetycznej puli.

O ilu ciekawostkach nie wiedzieliście? A może znacie jakieś, do których nie dotarłam? Podzielcie się tym z nami w komentarzach, są wasze! Kolejne artykuły z serii już wkrótce.


Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl