Cain Velasquez kontuzjowany, Sędzia walki Rollins v. The Fiend na Hell in a Cell wyjaśnia swoją decyzję, Bret Hart krytykuje obecność Goldberga w Hall of Fame, Goldberg chce walki z Romanem Reignsem

» Cain Velasquez zadebiutował w WWE na premierowym odcinku SmackDown na stacji FOX, gdzie skonfrontował się z nowym mistrzem WWE – Brockiem Lesnarem. Jego przygoda z federacją Vince’a McMahona może jednak zaliczyć nagły próg zwalniający z uwagi na kontuzję kolana.
Jak twierdzi Dave Meltzer, uraz zawodnika może wymagać poważnej operacji i kilkumiesięcznej rekonwalescencji. Zdaniem dziennikarza Velasqueza może ominąć nawet występ na WrestleManii. Wciąż niewykluczone jest jednak starcie Velasquez v. Lesnar o mistrzostwo WWE na Crown Jewel.

» Walką wieczoru Hell in a Cell było starcie o tytuł Universal pomiędzy mistrzem – Sethem Rollinsem – i “The Fiend” Brayem Wayttem wewnątrz Hell in a Cell. “The Fiend” był faworytem do zwycięstwa w tym starciu, jednak wynik okazał się być z goła inny.
Sędzia zatrzymał walkę po tym, jak Rollins pogrzebał Wyatta pod stosem broni. Bardzo osłabiło to wizerunek alter ego Wyatta oraz rozzłościło publiczność obecną na gali. Zawodnicy zostali wygwizdani, a po sali rozchodziły się okrzyki “Bullshit”, “Restart the match” oraz “AEW”.
Próbując uspokoić sytuację sędzia walki zdecydował się wyjaśnić, czemu podjął decyzję o jej przerwaniu: “Widząc, że Bray się nie rusza, a Seth jest gotów zrobić wszystko by wygrać, podjąłem decyzję, która miała chronić zdrowie zawodników. Zrobiłem, co uważałem za słuszne”.

» Bret Hart zawsze otwarcie mówił, co mu leży na sercu. Kolejną ofiarą jego szczerych wyznań został Goldberg. “The Hitman” udzielił obszernej wypowiedzi dotyczącej byłego Universal Championa w wywiadzie dla Prime Time with Sean Mooney:

“Żałuję, że Golberg kopnął mnie w głowę aż tak mocno. Nie wiem, jak można wcielić do Hall of Fame zawodnika, który zrobił krzywdę tylu ludziom i nie wyciągać konsekwencji z jego niebezpiecznego stylu. Zawsze był poklepywany po ramieniu. Wszyscy mówili mu, że wykonał świetną robotę, podczas gdy jego przeciwnika zeskrobywali z maty. Gdy Goldberg kopnął mnie w głowę, z ręką na sercu, straciłem 16 mln dolarów. Właśnie podpisałem nową, 3-letnią umowę. Miałem zarabiać 3 mln dolarów rocznie, a do tego miałem jeszcze dwa lata obecnego kontraktu”.

Hart w krytyczny sposób odniósł się także do podziękowań kierowanych przez osoby włączone do Hall of Fame do Vince’a McMahona:

“Tak wielu zawodników nie podziękowało nikomu poza Stephanie, Vince’m i Triple H’em. Słuchając tych wypowiedzi zawsze uważałem, że to zwykłe pieprzenie. Powinni dziękować zawodnikom, którzy z nimi pracowali i pomogli im się wybić. Byłem tak zawiedziony, że tak wielu z nich nigdy nie podziękowało tym, którzy ich wspierali w każdej sytuacji i nadstawiali za nich karku. Większość z nich całkowicie o tym zapomina”.

» Zgodnie z doniesieniami Paul Heyman pragnie by Goldberg stoczył jedną lub dwie walki w roku. Nie wiadomo z kim były mistrz Universal miałby walczyć, lecz gdyby decyzja zależała od niego, byłby to The Big Dog – Roman Reigns.
“O rany, z kim chciałbym walczyć spośród ludzi, z którymi nigdy nie byłem w ringu? Roman i Braun to osoby, z którymi na pewno chciałbym się sprawdzić” powiedział w rozmowie z Denise Salcedo (Instinct Culture) podczas premiery SmackDown na FOX.
Zapytany, jakie to uczucie wrócić do ringu po tak długim czasie, Goldberg odparł:

“Pracowałem w rywalizującej firmie i przez długi czas to było całe moje doświadczenie. Nigdy nie myślałem, że trafię do WWE. Potem znalazłem się tu, byłem tu przez rok i nie okazało się to być najlepszym okresem w mojej karierze. Ożeniłem się i mam syna, który odmienił mnie o 180 stopni. A teraz stoję w tym miejscu, w dniu, kiedy dwóch gigantów łączy swoje siły. Czuję się tym zaszczycony. Udało mi się osiągnąć wiele rzeczy, których nigdy nie planowałem. To jest niesamowite”.