Brody King o dołączeniu do AEW

Brody King twierdzi, że czołowe gwiazdy AEW zabiegały o dołączenie jego osoby do rosteru. 

W podcaście AEW’s Unrestricted, Brody King rozmawiał o dołączeniu jego osoby do AEW.

„To było po prostu trochę dziwne.  Było wiele osób, które prawdopodobnie były podekscytowane tym, że przybędę, być może również prowadziły kampanię, abym  przyszedł. Ludzie tacy jak MJF i Darby. Jest cała lista ludzi, z którymi pracowałem w niezależnych firmach. Sprawdzali co kilka miesięcy,. „Kiedy kończy się twój kontrakt, kiedy tu przyjdziesz?” Potem, gdy Ring Of Honor upadło, wszystko zaczęło się kręcić. Skontaktowałem się z prezesem AEW, chyba dzień po tym, jak rozeszła się wiadomość o Ring Of Honor. Wszystko potoczyło się dość szybko”.- powiedział Brody.

Brody zauważył, że sprawy jego zatrudnienia nabrały tempa po zwolnieniu Malakai Blacka z WWE. W tym czasie, oboje zaczęli tworzyć pomysły na swoje postaci.

„Powiedziałbym, że wszystko zaczęło się kręcić, kiedy Malakai został zwolniony z WWE. Zaczęliśmy wtedy składać razem House Of Black, Kings Of The Black Throne. Tommy powiedział: „Zobaczmy, czy dobrze rozumiemy się w ringu. Mamy trochę doświadczenia i zobaczymy, jak to się potoczy. Miejmy nadzieję, że od tego momentu wszystko się rozkręci, i myślę, że tak właśnie jest”. – dodał. 

Wspomniał również o tym jak pojawiał się za kulisami, przed podpisaniem kontraktu. Pracownicy często pytali go, czy zadebiutuje w federacji? Jednak wszystkie sprawy zrealizowano w okolicach Full Gear.

„To było w okolicach Full Gear, gdy uścisnęliśmy dłonie z oficjelami. Potem wszystko zaczęło się toczyć w okolicach grudnia. To było zabawne, bo pojawiałem się za kulisami i wszyscy pytali: ‚Robisz coś dzisiaj wieczorem?’. A ja na to: „Nie”. „Podpisałeś już kontrakt?”. A ja na to: „Nie”. To było nieuniknione oczekiwanie na podpisanie umowy”. – mówił 

Na koniec opowiedział o inspiracji do swojej postaci. Inspiracją okazał się Brodie Lee, którego podziwiał jako pracownika WWE pod pseudonimem ringowym Luke Harper.

„Oglądałem niezależne występy Brodiego Lee. Jeśli chodzi o wrestling dużych mężczyzn, Luke Harper był dla mnie bardzo ważny, bo zobaczyłem w telewizji kogoś, kto robił rzeczy, których nie robiła większość innych dużych mężczyzn. Wykonywał hurricanrany, suicide dive’y i robił różne szalone rzeczy. Zacząłem oglądać jego występy w Chikarze i tam było tego jeszcze więcej, był w stanie być niesamowitą postacią, ale także robić te wszystkie niesamowite rzeczy jako wielki człowiek. Kiedy był w WWE, pomyślałem: „Wygląda na to, że Brody działa na wielu płaszczyznach”. Więc zostałem Brody Kingiem.” – zakończył.