Artykuł: 7 razy, kiedy TNA próbowało naśladować WWE

Poniższy tekst został przetłumaczony ze strony WhatCulture. Zapraszam do czytania!

Od około piętnastu lat istnieje federacja TNA, która okazała się być bardzo ważnym czynnikiem w branży wrestlingowej w Ameryce Północnej. Wiele gwiazd, które podążyły z WWE znalazły swoje miejsce w TNA/Impact Wrestling i tam osiągały największe sukcesy w swojej karierze. Jednym z największych błędów, jakie popełniają przedstawiciele IW jest naleganie na niewolnicze podążanie za losami WWE, aby powtórzyć ich sukces. Nie ma nic złego w wyrywaniu dawnych gwiazd WWE, jednak po co gwiazdy TNA/Impact Wrestling przenosiły się do NXT? :O Jest to dla mnie niezrozumiałem rozwiązanie. Tak więc chciałbym zaprezentować Wam siedem momentów, które moim zdaniem zostały skopiowane z federacji prezesa WWE.

Abyss naśladuje Mankinda i Kane’a

Jednym z najsłynniejszych przykładów na skopiowanie gimmicku jest Chris Park lepiej znany jako Abyss. Wrestler sam niejednokrotnie wyjawiał, że jego inspiracją podczas wybierania swojej postaci był mroczny, ulubieniec diabła, czyli Kane. Obaj są wielkimi facetami, którzy noszą maski, obaj są niemymi, cichymi seryjnymi zabójcami podobni do Jasona oraz Myersa. Wraz z rozwojem sytuacji, Abyss stał się bardzo ważną postacią w TNA i z dnia na dzień coraz bardziej oddziałowywał na dywizję solową. Abyss nawet wprowadził pojedynek z udziałem gwoździ oraz broni, którą nazwał Janice – podróbka ulubionego przedmiotu Mankinda.

OVW jako rozwojówka

Przez prawie dekadę federacja Ohio Valley Wrestling współpracowała z WWF/WWE. Przez większość tego czasu działali jako teren rozwojowy firmy, dzięki czemu powstały takie postacie jak: John Cena, Brock Lesnar, Randy Orton oraz Batista. W 2008 roku WWE zakończyło współpracę z OVW. Jak się okazało federacja TNA zawarła umowę z OVW na wyłączność pomijając fakt iż firma nie była wystarczjąco duża, aby awansować w hierarchi. Co się stało dalej? OVW produkuje gwiazdy, które możemy co jakiś czas oglądać w telewizji Impact Wrestling, więc ich współpraca chyba przebiega dobrze.

Katie Vick Angle

W 2012 roku federacja TNA podjęła próbę odtworzenia niesławnego “ognia” z udziałem Katie Vick. W tej historii zagłębia się historia Triple H oraz Kane’a, który ujawnił, że kiedyś naruszył ciało martwej dziewczyny, w której się zakochał. W TNA próbowano skonfrontować AJ Stylesa z kobietą z jego przeszłości, która twierdziła, iż nosi jego dziecko. Okazało się, że Claire Lynch była ćpunką i byłą dziewczyną byłego mistrza WWE. Styles niestety nie był w stanie pociągnąć dalej tego storyline’u, ponieważ w rzeczywistości jest on dobrym mężem, ojcem i religijnym facetem. Tak więc nie należało prosić go o udział w tej historii.

Feast Or Fired Rips Off Money In The Bank

W 2005 roku federacja WWE wprowadziła Money in the Bank Ladder Match, czyli stypulacji, która zawiera teczkę z kontraktem na walkę o tytuł mistrzowski. Zwycięzca ma rok na zrealizowanie kontraktu w każdym momencie i każdej chwili. W 2007 roku TNA stworzyło Feast Or Fired Match, w którym były dostępne cztery walizki. Trzy z nich zawierały title shoty, a czwarta walizka (oznaczała zwolnienie). Impact Wrestling wciąż używa tej stypulacji, więc można stwierdzić, że jest to w pewien sposób nawiązanie do MiTB.

Sting naśladuje The Undertakera

W 2011 roku federacja WWE zaprezentowała nam tajemniczą postać w długim czarnym płaszczu chodzącą w złowieszczym stylu, a na końcu filmu pojawiła się data – 2.21.11 – 21 lutego 2011. Naturalnie odnosiło się, to do powrotu The Undertakera na WrestleManię, który w tym roku wyzwał Triple H do walki.

Dosłownie zaledwie tydzień po powrocie Takera do WWE TV, federacja TNA wyemitowała winietę przedstawiającą tajemniczą postać w długim czarnym płaszczu chodzącą w złowieszczym stylu przez deszcz. Na końcu nagrania pojawiła się data: 3.3.11 – 3 marca 2011.

Podobieństwo jest całkiem zabawne. Sporo osób uważało, że w tym czasie w WWE zadebiutuje Sting, ale jak się okazało legenda wrestlingu zdecydowała się na powrót do TNA.

AJ Styles odgrywał drugiego CM Punka

Dwa lata po tym jak CM Punk drażnił się z WWE odnośnie odejścia z firmy razem z WWE Championship w federacji TNA pojawił się taki sam wątek z udziałem AJ Stylesa. W fabule Styles był zarezerwowany po to, aby dać upust swojej frustracji Dixie Carter, jednak będąc sobą nie miał on odpowiednich umiejętności na ewolucję swojej postaci tak jak CM Punk. Styles opuścił firmę z tytułem, który został zwakantowany, a następnie powrócił po pięciu tygodniach po to, aby walczyć z nowym mistrzem.

Eric Young kopią Daniela Bryana

Oficjele TNA zdecydowali się na skopiowanie momentu z udziałem Daniela Bryana, który zdobył upragniony tytuł mistrzowski na WrestleManii XXX. Osobą odpowiedzialną za kopię był Eric Young, który przekształcił się w ognistego pretendenta. Young był podobny do Bryana, ponieważ oprócz fanów nikt go nie doceniał. Niestety w TNA sytuacja nie poszła tak, jak to pierwotnie było planowane. Pozycja lidera, numeru 1 została szybko zniweczona, a TNA wyrobiło sobie reputację półgłówków.

Mam nadzieję, że artykuł przypadł Wam do gustu i być może wkrótce powstaną kolejne. O czym chcielibyście przeczytać na naszej stronie? 🙂