WWE Survivor Series 2020: Wyniki

Zapraszamy do czytania szczegółowych wyników z wczorajszego WWE PPV Survivor Series, które odbyło się w Amway Center w Orlando.

Show rozpoczęliśmy od pre-show poprzedzającego główną galę, w trakcie którego przywitała nas Charly Caruso, a do niej dołączyli Peter Rosenberg oraz WWE Hall of Famers JBL, Booker T i Jerry “The King” Lawler.

Panel zaprezentował nam kartę pojedynków, jakie ujrzymy podczas Final Farewell The Undertakera. Następnie otrzymaliśmy krótki materiał wideo z okazji obchodzenia 30-lecia The Undertakera. Charly poprosiła wszystkich o kilka słów na temat DeadMana. Lawler stwierdził, że znał Takera zanim ten został DeadManem, gdyż był The Master of Pain. Booker dodał, że Taker zachowywał się jako generał szatni już na samym początku, gdy zjawił się w firmie. JBL żartował, ponieważ udało mu się zdobyć kilka Tmbstone’ów jednocześnie pochwalił Takera, gdyż jego zdaniem jest największym wykonawcą wszechczasów.

Następnie Kayla Braxton rozmawiała z Paulem Heymana, który odniósł się do Drew McIntyre’a jako opiekuna pasa. Paul stwierdził, że zwycięzcą dzisiejszego pojedynku będzie niekwestionowany WWE World Heavyweight Champion Roman Reigns.

Panel zaprezentował kolejne pojedynki z udziałem gwiazd RAW oraz SmackDown. Tymczasem na zapleczu WWE Hall of Famer Rikishi rozmawiał z Jeyem Uso. WWE Intercontinental Champion Sami Zayn wtrącił kilka słów twierdząc, że jest lepszy od WWE United States Championa Bobby’ego Lashleya. Sami nie zamierzał odnosić się do zaczepki puszczonej przez JBL’a. Po chwili w panelu zjawił się WWE 24/7 Champion R’Truth oddający hołd The Undertakerowi w postaci The Gobbledy Gookera. Niespodziewanie Gooker przypiął mistrza i zdobył WWE 24/7 Title.

The Gobbledy Gooker Wins The WWE 24/7 Title (Video)

Dual-Brand Battle Royal: Ricochet, Jeff Hardy, Elias, John Morrison, The Miz, Angel Garza, Humberto Carrillo, Shelton Benjamin, Cedric Alexander, Rey Mysterio, Dominik Mysterio, Apollo Crews, Kalisto, Shinsuke Nakamura, Chad Gable, Robert Roode, Dolph Ziggler, Murphy

Zwycięzca: The Miz

Na zapleczu widzimy Kinga Barona Corbina wrzeszczącego na Kevina Owensa mówiąc, że musi być lepszą częścią drużyny. Owens nie był zainteresowany rozmową z Corbinem, więc odszedł. Przy królu pojawiła się Peyton Royce udowadniając, że jest jego asystentką, jednak nie było widać zainteresowania z drugiej strony. Panel omówił swoje predykcje związane z WWE Champion vs WWE Universal Champion Matchu.

Men’s Traditional 5-on-5 Elimination Match: Team RAW (AJ Styles, Riddle, Sheamus, Braun Strowman, Keith Lee) vs. Team SmackDown (Seth Rollins, Jey Uso, Kevin Owens, King Baron Corbin, Otis)

WWE Survivor Series: Team RAW Vs. Team SmackDown (Men's Traditional Elimination Match)

 

Zwycięzcy: Team RAW (AJ Styles, Riddle, Sheamus, Braun Strowman, Keith Lee)

Po pojedynku przenieśliśmy się na zaplecze, gdzie widzimy Paula Heymana oraz rozczarowanego Jeya Uso. Natomiast w środku ringu widzimy świętującą drużynę RAW.

RAW Tag Team Champions The New Day vs. SmackDown Tag Team Champions The Street Profits

WWE Survivor Series: The New Day Vs. The Street Profits (RAW Vs. SmackDown)

Zwycięzcy: The Street Profits

Po pojedynku panowie pogratulowali sobie dobrego występu i udali na zaplecze. Po krótkiej przerwie zaprezentowana została kobieca drużyna SmackDown przygotowująca się do walki. Widzimy również drużynę RAW i Lanę siedzącą samą.

WWE United States Champion Bobby Lashley vs. WWE Intercontinental Champion Sami Zayn

WWE Survivor Series: Bobby Lashley Vs. Sami Zayn (RAW Vs. SmackDown)

Zwycięzca: Bobby Lashley

Na zapleczu widzimy The Usos rozmawiających z Paulem Heymana. Do nich dołączył Roman Reigns dyskutując na temat porażki. Jimmy poprosił swojego kuzyna o , to aby wreszcie im odpuścił. Mistrz stwierdził, że Jey przegrał, gdyż nie mógł kontrolować swojego zespołu, a reszta drużyny go nie szanowała. Roman wypowiedział kilka słów na temat szacunku dodając, że Jey powinien poszukać swojego brata, ponieważ on nie ma czasu na rozmowy z przegranymi.

RAW Women’s Champion Asuka vs. SmackDown Women’s Champion Sasha Banks

WWE Survivor Series: Asuka Vs. Sasha Banks (RAW Vs. SmackDown)

Zwyciężczyni: Sasha Banks

Następnie panel zaprezentował nam, w jaki sposób The Miz pokonał Dominika Mysterio zwyciężając w Dual Brand battle royal matchu na Survivor Series.

Za kulisami obecny jest The Gobbledy Gooker, a jego śladami podąża Akira Tozawa. Poznaliśmy nowego mistrza, lecz niespodziewanie przy wrestlerze z Azji pojawił się R’Truth i rozpoczął swój 45 title reign.

Women’s Traditional 5-on-5 Elimination Match: Team RAW (WWE Women’s Tag Team Champions Nia Jax and Shayna Baszler, Lacey Evans, Peyton Royce, Lana) vs. Team SmackDown (Bayley, Natalya, Liv Morgan, Ruby Riott, Bianca Belair)

WWE Survivor Series: Team RAW Vs. Team SmackDown (Women's Traditional Elimination Match)

Zwyciężczyni i jedyna ocalała: Lana

Po pojedynku Lana świętowała swoje zwycięstwo, a ze zniesmaczeniem w jej kierunku patrzyła Nia Jax.

Otrzymaliśmy materiał promujący następną galę WWE PPV, którą będzie TLC. Event ten odbędzie się 20 grudnia w Tropicana Field.

WWE Champion Drew McIntyre vs. WWE Universal Champion Roman Reigns

WWE Survivor Series: Drew McIntyre Vs. Roman Reigns (RAW Vs. SmackDown)

Zwycięzca: Roman Reigns

Po walce Roman wzniósł tytuł Universal w geście zwycięstwa, a na rampie czekał na niego Paul. Przy Heymanie pojawił się Jey bijący brawo swojemu kuzynowi. Roman stwierdził, że wykonał dobrą robotę, a na ringu widzimy siedzącego Drew, wpatrującego się w podłogę.

Czas na Final Farewell. Gospodarzem segmentu jest Mike Rome, który przywitał wszystkich przybyłych na pożegnalnym wydarzeniu. Na arenie pojawili się: Shane McMahon, Big Show, WWE Hall of Famer JBL, Jeff Hardy, WWE Hall of Famer Mick Foley, WWE Hall of Famer The Godfather, The Godwinns, Savio Vega, WWE Hall of Famer Rikishi, WWE Hall of Famer Kevin Nash, WWE Hall of Famer Booker T, WWE Hall of Famer Shawn Michaels, WWE Hall of Famer Ric Flair, WWE Hall of Famer Triple H oraz Kane.

W materiale wideo zaprezentowani zostali Triple H, John Cena, Shane McMahon, WWE Hall of Famer Steve Austin. Mogliśmy obejrzeć najważniejsze wydarzenia z udziałem Marka Calawaya, który przez 30 lat pracował jako The Undertaker. Do ringu przybył prezes WWE Vince McMahon, który opowiedział o 30-latach pracy Takera w firmie, budząc strach u wielu przeciwników. Prezes dodał, że ten run nigdy się nie powtórzy, więc dzisiejszego wieczoru trzeba się pożegnać, ponieważ nic nie może wiecznie trwać, natomiast dziedzictwo The Undertakera będzie trwało wiecznie. W Amway Center rozbrzmiewa theme song The Undertakera.
The Undertaker powiedział, że przez 30 lat zmierzał powoli do ringu dając ludziom show, ale nadszedł jego czas, aby podziękować wszystkim. Taker dodał, że The Undertaker powinien spocząć w pokoju. Po tych słowach ring otoczyła mgła, Taker zdjął kapelusz i uklęknął na jedno kolano, a następnie zaprezentowana została grafika przedstawiająca zmarłego WWE Hall of Famera Paula Bearera trzymającego urnę. Po chwili Taker podniósł się, po czym maszerował po ramie jednocześnie spoglądając w kierunku ringu. Tym akcentem pożegnaliśmy DeadMana, a także zakończyliśmy PPV Survivor Series 2020.

WWE Survivor Series: The Undertaker's Final Farewell