WWE SmackDown Live 29 listopada 2016: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE SmackDown Live, który odbył się w Colonial Life Arena w Columbi.

Przed rozpoczęciem głównej gali odbył się pre-show, w którym członkowie panelu komentatorskiego wypowiedzieli się na temat debiutu nowego programu ”205 Live” w sieci WWE Network.

Show rozpoczynamy od pojawienia się w ringu Lilian Garcia, która mówi, że dziś nastąpi podpisanie kontraktu dotyczącego walki z udziałem Women’s podczas zbliżającej się gali PPV TLC. Renee prosi Alexę Bliss o pojawienie się w ringu. W między czasie otrzymaliśmy skrót z zeszłotygodniowego ataku Alexy Bliss na Becky Lynch. Mistrzyni również pojawia się w ringu. Alexa przerwała wypowiedź Renee Young i powiedziała, że jej zdaniem Becky Lynch jest tchórzem, ponieważ za wszelką cenę starała się uniknąć kolejnej konfrontacji z nią. Podczas SmackDown Live, które odbyło się w Glasgow za sprawą irlandzkiego szczęścia udało jej się opuścić galę z tytułem. Sędzia niestety był ślepy i to zaważyło o zwycięstwie Becky. Mistrzyni odpowiedziała, że Alexa przypomina jej kuzynkę, która również jest blondynką i niezdarą, ale jest jedna różnica, ponieważ jej kuzynka ma dopiero cztery lata. Dziewczyny podpisały umowę.

Następnie doszło do brawlu między mistrzynią SmackDown Live oraz pretendentką, która zainkasowała kilka mocnych kopnięć w tułów, a następnie Becky ustawiła rywalkę na narożniku, próbowała wykonać suplex, lecz nadziała się na kilka headbuttów, po których wylądowała na stole. Otrzymaliśmy przesmak zbliżającej się gali PPV TLC.

Następnie dowiedzieliśmy się, że dziś odbędzie się tag team match z udziałem Barona Corbina & The Miza oraz Kalisto i Dolpha Zigglera.

1 walka: Dolph Ziggler & Kalisto vs Baron Corbin & The Miz
Przed rozpoczęciem pojedynku otrzymaliśmy skrót z brawlu Barona Corbina z Kalisto, do którego doszło podczas SmackDown Live.

W ringu pozostali Dolph Ziggler oraz Baron Corbin, który inkasuje dropkick na przywitanie. Dolph idzie za ciosem, ale nadziewa się na potężny clothesline, po którym mamy przerwę. Po przerwie w ringu kontrolę przejął Baron Corbin nad byłym mistrzem IC. Wilk pchnie Zigglera na liny, a następnie atakuje go, wyrzuca z ringu i wykonuje zmianę. The Miz wyciąga spod ringu drabinę i ustawia ją przy schodach, a następnie pchnie w jej kierunku Dolpha Zigglera, lecz on kontruje Miza i wyprowadza wspaniałe DDT, a Baron nadziewa się pod superkick. Dolph i Miz są już w ringu i mamy zmianę. Do ringu wbiega Kalisto, który wyprowadza kilka kopnięć, a następnie dorzuca korkociąg i niską hurricanrane PIN 1..2..kick out. Mike pchnie Kalisto na liny i wyprowadza big boot, po którym wychodzi z ringu i atakuje Dolpha Zigglera po to, aby go osłabić przed TLC. Następnie Kalisto wyprowadza suicide dive, po którym dorzuca akcję kończącą na mistrzu IC Pin 1..2..Baron Corbin atakuje zamaskowanego wrestlera krzesłem przez co dochodzi do dyskwalifikacji.

Zwycięzcy: Dolph Ziggler & Kalisto przez DQ.

Opinia: Walka przeciętna, nic szczególnego się w niej nie wydarzyło. Oczywiście mieliśmy przedsmak niedzielnej gali PPV TLC, podczas którego Kalisto zmierzy się z Baronem Corbinem w Chairs Matchu(motyk z krzesełkiem był), a Dolph Ziggler z The Mizem w ladder matchu(motyw z drabiną był). Moja ocena walki w skali od 1 do 5, to 2.5.

Tymczasem na zapleczu Chad Gable i Jason Jordan wypowiedzieli się na temat starcia z udziałem The Wyatt Family, a także ich wyzwania rzuconego w ubiegłym tygodniu. Chad dodał, że Randy znajdzie się w świecie suplexów natomiast Jason oświadczył, że Bray nie ma szans w starciu z nimi i to właśnie oni na TLC zmierzą się z Heathem Saterem i Rhyno o SmackDown Live Tag Team Championship.

Następnie na Titantronie pojawiła się trójka członków The Wyatt Family(Bray Wyatt, Luke Harper i Randy Orton). Bray mówi, że dziś udowodnią wszystkim, że The Wyatt Family są najlepszym zespołem na SmackDown Live. Dalszą wypowiedź przerwał mu Randy Orton, który powiedział, że jego zdaniem American Alpha są ślepi i naiwni. Podczas Survivor Series udowodnili, że są najlepsi i to samo zrobią dziś na SmackDown. Następnie Viper powiedział do Harpera, że powinien zrobić to co do niego należy, a Bray dodał, że mu wysłać Kane z powrotem do piekła.

Warto dodać, że na gali TLC Carmella zmierzy się z Nikki Bellą w No Dq Matchu. Carmella jest już obecna w ringu, więc chwyciła mikrofon i powiedziała, że ma wiadomość do chłopaka Nikki Belli, czy do Pana Hustle Loyalty and Respect. Carmella mówi, że zamierza publicznie przeprosić Johna Cenę za to co zamierza zrobić jego dziewczynie, a dokona tego w najbliższą niedzielę podczas gali TLC w No Dq Matchu.
Niespodziewanie zjawiła się Nikki Bella i doszło do brawlu z jej udziałem oraz Carmelli.

Następnie otrzymaliśmy skrót ze starcia Jamesa Ellswortha z AJ Stylesem podczas zeszłotygodniowego odcinka SmackDown Live, podczas którego James pokonał mistrza WWE w Ladder Matchu i sięgnął po kontrakt ze SmackDown Live.

Podczas niedzielnej gali TLC odbędzie się TLC Match, w którym aktualny mistrz AJ Styles zmierzy się z Deanem Ambrosem.
Nadszedł czas na ‚‚Ambrose Asylum”, którego gospodarzem jest Dean Ambrose. Lunatic powitał wszystkich fanów na swoim show, a następnie poprosił o pojawienie się nowego członka rosteru SmackDown Live Jamesa Ellswortha. Dean gratuluje Jamesowi podpisania kontraktu ze SmackDown Live, a następnie zwraca uwagę na jego czerwone buty, które stoją na dywanie. James powiedział, że niespełna sześć miesięcy temu rozpoczęła się jego prawdziwa kariera, a następnie dziękuje Deanowi za pomoc w zdobyciu kontraktu ze SmackDown Live oraz za wszystko co go spotkało podczas pobytu w niebieskiej tygodniówce. Dean wspomina, że w zeszłym tygodniu James pokonał AJ Stylesa, a następnie prosi o wypowiedź dotyczącej jego starcia z AJ Stylesem, do którego dojdzie podczas niedzielnej gali PPV TLC. James jest przekonany, że Dean zostanie nowym mistrzem WWE, ale on też zasługuje na szansę walki o tytuł, ponieważ aż trzykrotnie pokonał mistrza i może zrobić to ponownie. Nagle pojawia się WWE Champion AJ Styles, który okrąża ring i pyta się, czy to ma być jakiś rodzaj nowej rozrywki? Następnie staje na stole komentatorskim i mówi, że Ellsworth jest niczym więcej ni rekwizytem, który go obraża. Następnie mówi, że nigdy nie został pokonany czysto przez Jamesa Ellswortha i żąda szacunku od Ambrose, a jeśli go nie otrzyma, to będzie musiał się z nim zmierzyć.
Podczas segmentu AJ Styles zaatakował Deana Ambrose’a, a następnie ruszył w kierunku Jamesa, który nadział się na drabinę oraz kilka uderzeń krzesłem w plecy. Ooo nie….AJ wykonał Style Clash na Ellsworthcie na stalowe schody.

Tymczasem na sygnale ambulansem do pobliskiego szpitala został przewieziony James Ellsworth, a towarzyszył mu Dean Ambrose.

2 walka: Kane vs Luke Harper

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, które wygrywa Kane i rzuca rywalem o ring. Próba ponownego zwarcia, z którego Luke przechodzi do bocznego headlocka, lecz Kane pchnie rywala na liny, a ten próbuje powalić ulubionego demona diabła shoulder blockiem, lecz mu się to nie udaje. Kane rusza na rywala, lecz ten wyprowadza kilka mocnych uppercutów oraz superkick, lecz one nie zrobiły większego wrażenia na Kanie.Tak więc ulubiony demon diabła powala Harpera big bootem, a następnie wyrzuca go z ringu. Po przerwie w ringu kontrolę przejął Luke Harper, który ustawił Kane’a w bocznym headlocku, lecz akcja powraca do stójki, gdzie Kane próbuje wykonać Chokeslam, lecz nadziewa się na kontrę ze strony Harpera, który powala rywala i mamy PIN 1..2..kick out. Luke idzie za ciosem, pchnie demona na liny i nadziewa się pod ddt, clothesline x 2 a także side slam PIN 1..2..kick out. Kane wyprowadza corner splash, ale przy próbie wykonania kolejnego zainkasował big knee oraz kilka mocnych uderzeń w tułów i głowę. Harper wszedł na liny co wykorzystał Kane i wyniósł swojego przeciwnika, a następnie wyprowadził powrbomb PIN 1..2..kick out. Panowie powoli podnoszą się a Kane próbuje wykonać clothesline, ale nadziewa się pod side slam PIM 1..2..kick out. Akcja powraca do stójki, a tam Kane wyprowadza powerslam, po którym wchodzi na narożnik i próbuje wykonać akcję w locie, ale Harper kontruje i mamy superkick PIN 1..2..kick out. Luke nie dowierza w to, że nie udało mu się wygrać. Po chwili wspina się na narożnik, lecz inkasuje silne podbródkowe uderzenie oraz superplex. Po chwili w środku ringu dochodzi do wymiany ciosów i Kane wyprowadza Chokeslam PIN 1..2..3

Zwycięzca: Kane

Opinia: Z racji iż Kane jest moim ulubionym wrestlerem, to byłem za nim od samego początku. Kane pokazał się z bardzo dobrej strony i udowodnił, że mimo upływu czasu wciąż jest w świetnej formie. Można go porównać do wina, im starszy tym lepszy 🙂 Luke również zaskoczył kilkukrotnie. Pojedynek ten mi się podobał. Moja ocena od 1 do 6 to 4.

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad ze SmackDown Live Women’s Champion Becky Lynch, która ostrzegła Alexę Bliss przed ich niedzielną walką.

3 walka: The Wyatt Family(Randy Orton & Bray Wyatt) vs American Alpha o miano pretendentów do SmackDown Live Championship.

W ringu obecni są Jason i Randy Orton. Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, z którego Viper wychodzi zwycięsko i atakuje swojego przeciwnika, ale przy próbie wykonania kolejnej akcji Viper wyprowadził powerslam i zmienił się z Brayem Wyattem. American Alpha wykonali podwójną akcję, a wściekły Bray wyszedł z ringu. Po cchwili wrócił i zaatakował Jordana wyprowadzając mocne podbródkowe uderzenie PIN 1..2..kick out i zmienił się z Ortonem, który wyprowadza mocne kopnięcie a także mocno rzuca rywalem o liny PIN 1..2..kick out. Viper ustawia rywala w bocznym headlocku, lecz Jason powoli podnosi się i próbuje zmienić się z Chadem, który wyprowadza splash z narożnika oraz zapina armbar. Przy próbie wykonania akcji z narożnika Chad został zrzucony przez Braya Wyatta. Po przerwie Bray Wyatt wykonał corner splash PIN 1..2..kick out, a następnie rzucił Chada na krawędź ringu PIN 1..2..kick out. Mamy zmianę i do ringu wchodzi Randy Orton, który ustawia Gable’a w bocznym headlocku, a następnie wyprowadza powerslam PIN 1..2..kick out. Viper zmienia się z Wyattem, który wyprowadza silny headbutt, odbija się od lin i inkasuje dropkick, po którym Chad Gable próbuje wykonać zmianę, ale Bray wyprowadza rock bottom PIN 1..2..kick out i mamy zmianę powrotną. Orton wynosi Chada na narożnik i wykonuje superplex i mamy podwójną zmianę. Jason powala Braya oraz Ortona. Były zapaśnik wyprowadza german suplex pin 1..2..kick out. Randy Orton rozprasza uwagę Jordana co wykorzystuje Bray Wyatt i powala swojego rywala, a następnie próbuje wykonać suplex, światła gasną i mamy Sister Abigail PIN 1..2..3

Zwycięzcy i nowi pretendenci do SD Live Tag Team Champions: Randy Orton i Bray Wyatt

Opinia: No cóż trzeba przyznać, że to American Alpha powinni odnieść zwycięstwo w tym pojedynku, natomiast Randy Orton i Bray Wyatt nie pokazali nic szczególnego co mogło by mi zapaść w pamięci. Tak więc z pewnością na gali TLC poznamy nowych mistrzów, gdyż Viper i Bray mają przy sobie Harpera, który w każdej chwili jest w stanie ingerować w starcie z ich udziałem 😉 Bardzo dobry odcinek SmackDown Live nie zawiodłem się!