WWE SmackDown Live 27 grudnia 2016: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z ostatniego odcinka WWE SmackDown Live w tym roku.

Za stołem komentatorskim obecni są: Mauro Ranallo, JBL, David Otunga oraz Tom Phillips.

Show rozpoczynamy od pojawienia się Johna Ceny, który otrzymał mieszaną reakcję ze strony fanów zgromadzonych w arenie. John powiedział, że brakowało mu takiego przywitania, którego nigdzie indziej nie dostanie oprócz w WWE. Fani chantują ”CM Punk” na co reaguje John Cena i prosi ich o jeszcze głośniejsze chanty. John mówi, że jest wielkim fanem WWE Championa AJ Stylesa, z którym miał okazję wielokrotnie walczyć, ale czas poruszyć kwestię dotyczącą jego powrotu na ostatni odcinek SmackDown Live w 2016 roku. Cena powiedział, że wiele osób spekulowało odnośnie jego przeszłości, ponieważ rok 2016 nie należał do niego, ale w 2017 roku nastanie nowa era. Era Johna Ceny. Na zakończenie dodał, że wkrótce zostanie nowym mistrzem WWE, ponieważ nigdy się nie poddaje oraz weźmie udział w przyszłorocznej styczniowej gali PPV Royal Rumble.

Dziś obejrzymy takie walki jak:

WWE Championship Match: AJ Styles vs Dolph Ziggler vs Baron Corbin

WWE SmackDown Live Women’s Title Match: Alexa Bliss vs Becky Lynch

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że podczas dzisiejszego odcinka 205 Live odbędą się poniższe walki:

Jack Gallagher vs Ariya Daivari

Rich Swann(c) vs Neville o Cruiserweight Championship

Tymczasem na zapleczu The Miz udzielił krótkiego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat zeszłotygodniowej sytuacji z Renee Young.

1 walka: SmackDown Live Tag Team Championship Match:
The Wyatt Family(Bray Wyatt & Randy Orton & Luke Harper)(c) vs The Usos vs American Alpha vs Heath Slater & Rhyno

W ringu pozostali Rhyno oraz Chad Gable. Walkę rozpoczynamy od sprytnego obejścia przeciwnika ze strony Chada, który niestety został pchnięty na liny i zainkasował shoulder block, a także potężny clothesline. Przy próbie wykonania kolejnego ataku Chad skontrował i wykonał superplex. Chad starał się pójść za ciosem, ale Jey wykonał z nim zmianę i bracia Uso rozpoczęli dominację w ringu. Do ringu wkracza Jimmy, który wyprowadza big boota na głowę byłego mistrza SmackDown Live Tag Team, a nastepnie ustawia go pod chin lock, po którym mamy zmianę powrotną i w ringu legalnym jest Jey Uso, który ponawia akcję brata, z którą bez problemu radzi sobie Rhyno i powala swojego przeciwnika po wykonaniu clothesline i mamy zmianę. Do ringu wbiega Heath Slater, który wyprowadza trzy big booty oraz neckbreaker PIN 1..2..kick out. Heat podnosi Jimmy’ego i wyprowadza flying knee, po którym wchodzi na narożnik i przy próbie wykonania akcji w locie zainkasował superkick PIN 1..2..3

#1 Wyeliminowani zostali Rhyno oraz Heath Slater.

Po przerwie w ringu dominację przejął Jimmy Uso, który ustawił Jasona Jordana w bocznym headlocku, lecz ten bez większego problemu uwolnił sie i wykonał zmianę z Chadem Gable, który wyprowadził german suplex, po którym przeszedł do przypięcia PIN 1..2..przerywa Jey. Bracia Uso wchodzą na narożnik i obaj inkasują belly suplex, po którym Chad przechodzi do roll-up PIN 1..2..3

#2 Wyeliminowani zostali The Usos

Tymczasem Luke Harper oraz bracia Uso zaatakowali The American Alpha, a wszystkiemu w środku ringu przyglądał się Randy Orton. Viper skupił się na obijaniu kończyn swojego przeciwnika, a następnie rzucił Jasonem Jordanem o liny. Viper podniósł Jasona tylko po to, aby trzepnąć nim o przeciwległy narożnik oraz dorzucić powerslam PIN 1..2..kick out. Drapieżnik podnosi swoją zwierzynę tylko po to, aby wyprowadzić kilka mocnych uderzeń podbródkowych, a przy próbie ponownego wysłania Jasona do narożnika nadział się na kontrę i mamy podwójną zmianę. Chad Gable powala Harpera po wykonaniu crossbody oraz german suplex. W pewnym momencie do walki próbował ingerować Bray Wyatt co wykorzystał Randy Orton i zaatakował Chada Gable’a, a Luke Harper przeszedł do przypięcia PIN 1..2..kick out. Po przerwie Luke Harper ustawił Chada Gable’a w bocznym headlocku, lecz wraz ze wzrostem dopingu ze strony fanów zgromadzonych w arenie Chad otrzymywał nowe siły, które pozwoliły mu na wstanie, ale momentalnie zainkasował clothesline, po którym został sprowadzony ponownie na matę. Mamy zmianę, więc Randy Orton kilkukrotnie rzuca rywalem o barierki, a następnie akcja powraca do ringu, gdzie Viper po raz kolejny trzepie rywalem o liny PIN 1..2..kick out. Przy ringu pewny siebie stoi Bray Wyatt. Żmija wykonuje zmianę z Harperem, który spogląda w stronę Jasona Jordana, a następnie wyprowadza powerbomb PIN 1..2..kick out. Opętany Luke Harper poddusza Chada, który stara się przedostać do swojego narożnika, ale mamy side slam, po którym Luke wyniósł swojego rywala i nadział się na hurricanrane, po której Harper wylądował w narożniku. Jakimś cudem obaj wykonaniu zmiany i w ringu swoją dominację zaznaczał Jason Jordan, który wykonał dwa suplexy odpowiednio na Harperze oraz Ortonie PIN 1..2..kick out. Jason próbował zaatakować Vipera, lecz ten wykonał ddt, po którym czas na RKO 😀 😀 😀 Uwielbiam tą akcję. Jednak na narożniku pojawił się Chad Gable, który powalił mistrza dropkickiem, a następnie otrzymaliśmy podwójną akcję ze strony The American Alpha PIN 1..2..3

#3 Wyeliminowani The Wyatt Family

Zwycięzcy : American Alpha(c)

Opinia: Trzeba przyznać, że walka stała na bardzo dobrym poziomie głównie za sprawą American Alpha oraz członków The Wyatt Family. Wszystko wskazuje na, to że wkrótce dojdzie do rozpadu rodziny, ponieważ Randy Orton niefortunnie zaatakował Luke’a Harpera. Świetnie jestem zadowolony z takiego obrotu spraw 🙂 Nowi mistrzowie

Następnie otrzymaliśmy zapowiedź styczniowej gali PPV Royal Rumble, podczas której John Cena zmierzy się ze zwycięzcą dzisiejszego triple threat matchu, a na szali zostanie ustawiony tytuł WWE.

Następnie otrzymaliśmy skrót z zeszłotygodniowego starcia Barona Corbina z Dolphem Zigglerem. Panowie zostali zaatakowani przez AJ Stylesa co nie spodobało się Danielowi Bryanowi i ten ogłosił, że w dzisiejszej walce wieczoru AJ Stylse zmierzy się z Baronem Corbinem oraz Dolphem Zigglerem.

Na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z Dolphem Zigglerem, który wypowiedział się na temat zeszłotygodniowego incydentu z jego udziałem oraz Barona Corbina, który jest młodym i bardzo utalentowanym wrestlerem, ale jego głównym celem jest pokonanie AJ Stylesa, ponieważ każdego dnia ciężko pracuje, aby dostać się na sam szczyt.

Następnie otrzymaliśmy krótki segment z udziałem Jamesa Ellswortha, który wypowiedział się na temat kontuzji jakiej nabawił się w zeszłym tygodniu. Nagle zjawiła się Carmella, która zabrała ze sobą Jamesa, ponieważ jej zdaniem zasługuje on na najlepszą opiekę.

2 walka: WWE SmackDown Live Championship Match:
Alexa Bliss(c) vs Becky Lynch

Pojedynek rozpoczynamy od zwarcia, które wygrywa Alexa Bliss i momentalnie ustawia pretendentkę w dźwigni, ale bez problemu z niej wydostaje się Becky i akcja powraca do stójki. Becky chwyta rękę mistrzyni i wykręca ją w nietypowy sposób, a następnie ustawia Alexę w bocznym headlocku i sprowadza ją do parteru. Mamy odbicie od lin i wspaniały shoulder tackle, po którym Becky przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Ahahahah biedny sędzia chyba nie nadążał z liczeniem 😀 Co chwilę otrzymujemy jakiś roll-up. Po chwili dominację w ringu powoli zaczęła przejmować Alexa Bliss, która przy użyciu lin podduszała swoją rywalkę, a następnie trzepnęła jej głową kilkukrotnie o matę PIN 1..2..kick out. Mistrzyni podnosi pretendentkę i dochodzi do wymiany ciosów w samym środku ringu, którą również wygrywa Alexa i przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Alexa odbija się od lin i nadziewa pod takedown, po którym wypada z ringu, a to tylko woda na młyn dla Becky, która bez zawahania ruszyła w kierunku Alexy Bliss, lecz ta wykorzystała swój spryt i przy użyciu lin zaatakowała Becky. Po przerwie w ringu kontrolę ponownie miała Alexa Bliss, która po raz kolejny posiłkowała się linami przy wykonywaniu niedozwolonych akcji, ale w pewnym momencie Becky ożywiła się i wyprowadziła kilka uderzeń podbródkowych, dropkick oraz springboard kick. Becky wyraźnie się nakręciła 🙂 Akcja przechodzi na narożnik, gdzie Lynch wyprowadza dropkick na mistrzyni PIN 1..2..kick out. Na arenie rozbrzmiewa theme song zamaskowanej luchadorki, która pojawiła się przy ringu i próbowała zaatakować Becky Lynch. Sytuację wykorzystała Alexa Bliss, która wyprowadziła wspaniały moonsault, a następnie wkroczyła na narożnik i co? mamy nieudaną akcję w locie, która został skontrowana pod akcję kończącą, ale to na nic się nie zdało, gdyż po przez ingerencję ze strony zamaskowanej wrestlerki Alexa Bliss wykonała na rywalce DDT PIN 1..2..3

Zwyciężczyni: Alexa Bliss

Po pojedynku Alexa Bliss wyjawiła, że nie jest pewna kto stoi za maską luchadorki, która ingerowała w starcie z jej udziałem.

Opinia: Musze przyznać, że pojedynek stał na dosyć dobrym poziomie jeśli chodzi o kobiety na niebieskiej tygodniówce, ponieważ chcąc nie chcąc na RAW dywizja kobiet jest znacznie silniejsza. Przyjemnie mi się oglądało tą walkę. Chociaż cały czas zastanawia mnie kto tak naprawdę kryje się pod maską luchadorki, która ingerowała w powyższej walce.

Tymczasem na zapleczu Renee Young przeprowadziła wywiad z The Mizem, który zapytał się, czy zamierza mu zadać podobne pytanie do tego, który miał miejsce w zeszłym tygodniu? Nagle pojawił się Dean Ambrose i doszło do brawlu 😀 hahaha no i taką akcję to ja rozumiem xd.

Po przerwie otrzymaliśmy skrót z zeszłotygodniowego segmentu z udziałem Nikki Bella, Natalii oraz Carmelli dzięki, której dowiedzieliśmy się kto stał za atakiem na Nikki podczas gali Survivor Series.

Na zapleczu Nikki Bella wypowiedziała się o sytuacji, która miała miejsce jakiś czas temu, a tymczasem czas na walkę wieczoru.

3 walka: Baron Corbin vs Dolph Ziggler vs AJ Styles o WWE Championship

Pojedynek rozpoczynamy od ataku Barona Corbina na AJ Stylesa oraz Dolpha Zigglera. Hah początek walki a już ciężko nadążyć za tym co się dzieje. Baron wyrzucił mistrza z ringu, a następnie otrzymujemy przerwę po, której Baron Corbin skupił się na wyeliminowaniu Dolpha Zigglera po przez wbijanie nim o narożnik oraz barierkę. Baron podążył w stronę mistrza WWE i również nim trzepnął o krawędź ringu i akcja powraca do pierścienia PIN 1..2..kick out. Baron powoli podnosi swojego rywala tylko po to, aby wyprowadzić mocne kopnięcie w żebra, po których AJ Styles i Dolph Ziggler wykonują akcję drużynową, a następnie skupiają się na wzajemnej eliminacji co wykorzystał Baron Corbin wykonując podwójny clothesline PIN 1..2..kick out. Corbin ponownie wyrzucił Dolpha Zigglera z ringu, a następnie wymierzył mu bolesną podróż do narożnika. W pewnym momencie AJ Styles przeszkodził Corbinowi w wykonaniu swojej akcji kończącej na Zigglerze co rozłościło Barona, który ruszył na swoich przeciwników i rozpoczął eliminację jeden po drugim PIN 1..2..kick out. Po przerwie w ringu dominację po raz kolejny zaznaczył Baron Corbin, który skupił się na wyprowadzaniu mocnych uderzeń pięscią na głowę mistrza. Styles i Ziggler wspólnie zaatakowali Corbina, a następnie wyrzucili go z ringu, więc czas załatwić wszystko między nimi. Jakimś cudem Baron Corbin szybko się podniósł i zaatakował swoich przeciwników, a następnie ustawił stół pod jakąś akcję, znając życie to trafi on na jedną z kontr. Corbin ustawiony na stole co wykorzystują Styles oraz Ziggler, którzy wyprowadzają elbow drop. Show Off wyprowadza wspaniałe tornado DDT na mistrzu i przechodzi do przypięcia PIN 1..2..kick out. Show próbował pójść za ciosem, ale nadział się pod łamacz głów, po którym chyba czas na Styles Clash, ale Dolph Ziggler zaatakował swojego przeciwnika po przez wykonaniu superkick PIN 1..2..kick out. Do ringu wczołgał się Baron Corbin. Wszystcy są już bardzo zmęczeni i mają dość. Dolph Ziggler zaatakował Corbina po przez wykonanie na nim elbow drop. Panowie walczą między sobą. Nagle Baron inkasuje kilka silnych kopnięć oraz wspaniałe tornado DDT PIN 1..2..kick out. Baron podnosi się i wysyła Zigglera w narożnik tylko to, aby wyprowadzić jakąś akcję w locie, ale niestety ten pomysł spalił na panewce. Corbin wykonał End of Days na Zigglerze, a AJ Styles dorzucił atak pięścią na Corbinie. Mistrz przypiął Zigglera i odniósł kolejne zwycięstwo.

Zwycięzca: AJ Styles

Opinia: No cóż walka była niesamowita i bardzo podniosła poziom ostatniego odcinka SmackDown Live. Wow! Wow! Wow! Baron wybacz, że miałem Cię za drewno i beztalencie. Udowodniłeś, że jesteś w stanie wykonać niesamowite show 🙂 Ocena ostatniego odcinka SmackDown Live w tym roku to 5 w skali od 1 do 6.

Po walce do ringu wbiegł John Cena, który chciał podać rękę mistrzowi WWE i tak się stało.

Podczas styczniowej gali PPV Royal Rumble AJ Styles zmierzy się z Johnem Ceną o WWE Championship.