WWE SmackDown 14.05.2021: Raport

Droga do Wrestlemania Backlash PPV jest już na ostatniej prostej. Za nami ostatnie SmackDown przed tą galą. Zapowiedziane zostały interesujące starcia, w tym o pasy mistrzowskie tag team kobiet. Zapraszamy do odczytania raportu z niebieskiej tygodniówki!

Gala rozpoczęła się od wejścia Jeya Uso do ringu. Podczas segmentu opowiedział, że musi dbać o interesy rodzinne po, tym jak jego brat Jimmy nie podszedł z wystarczającym szacunkiem do Romana Reignsa w tamtym tygodniu. Następnie Jey zaprosił do kwadratowego pierścienia mistrza Universal wraz z jego managerem Paulem Heymanem. Reigns zwrócił najpierw uwagę na nadchodzące starcie z Cesaro na Wrestlemania Backlash. Następnie skupił się na swoim kuzynie Jimmym. Po tych słowach do ringu zaczął zmierzać wcześniej wywołany zawodnik. Roman próbował wymusić na Uso, aby uznał go za “head of the table”, lecz ten nie chciał tego uczynić. W tej sytuacji mistrz Universal postanowił rzucić wyzwanie Jimmyemu, iż skoro uważa, że potrafi dokonać to, co mistrz, niech pokona dziś Cesaro.

WWE Women’s Tag Team Title Match

Tamina & Natalya vs Nia Jax & Shayna Baszler (c)

Zwyciężczynie i nowe mistrzynie: Natalya & Tamina

Po zdobyciu tytułów i pokonaniu wcześniejszych mistrzyń, panie udzieliły wywiadu w ringu. Natalya zaznaczyła, że nigdy nie jest za późno na spełnienie marzeń, gdyż to pierwszy tytuł zdobyty przez Tamine w WWE. Córka Jimmyego Snuki bardzo emocjonalnie podeszła do wygranej i podziękowała wszystkim fanom WWE.

Na zapleczu Kayla zapytała Heymana, czy myśli, że Jimmy Uso jest w stanie pokonać Cesaro dzisiejszej nocy. Paul oburzył się tym pytaniem i powiedział, że nie wie. Dodał również, iż Roman Reigns może i nawet pokona Cesaro już w tą niedzielę.

Realizator przeniósł obraz do ringu, gdzie nastąpi ceremonia przyznania honorowego medalu dla Commandera Azeeza. Po przekazaniu medalu na ekranie pojawił się Big E, który oznajmił, iż problem pomiędzy nimi nie zostanie rozwiązany dopóki Crew nie poczuje jego mocy. Następnie do ringu zaczął zmierzać Sami Zayn. Kanadyjczyk oznajmił, że ma problem z Apollo, gdyż on trzyma jego tytuł. Po chwili pojawił się Kevin Owens i rozpoczął się brawl.

Singles Match #2

Dolph Ziggler vs Rey Mysterio

Zwycięzca: Rey Mysterio

Na zapleczu Cesaro udzielił wywiadu, gdzie opowiedział, że wie, iż może pokonać Reignsa w niedzielę. Dodał również, że jako małe dziecko był uważany za szalonego, gdyż marzył o zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Teraz może się to wydarzyć. Stwierdził, że Jimmy Uso musi podjąc decyzję, czy chce być zapamiętany jako kuzyn Romana Reignsa czy jako Jimmy Uso.

Powracamy do ringu, gdzie są już Michael Cole i Bianca Belair. Po chwili rozmowy na ekranie pojawiła się Bayley, która zaczęła się śmiać z mistrzyni kobiet. Zaznaczyła, że nie pojawiła się w ringu, lecz na ekranie, gdyż po zeszłotygodniowym ataku następny raz spotkają dopiero się na Wrestlemania Backlash. Belair odpowiedziała, że Bayley obawia się jej, dlatego, że podczas, gdy ona zdobywała tytuł w main evencie Wrestlemanii to ona została pobita na rampie przez The Bella Twins. Była mistrzyni kobiet powiedziała, że widzi siebie w Biance, a to dobrze się nie kończy. W niedzielę zobaczymy koniec The EST.

Singles Match #3

Shinsuke Nakamura vs Baron Corbin

Zwycięzca: Baron Corbin

Po walce Japończyk zaatakował zwycięzcę od tyłu. Następnie nałożył jego koronę na siebie. Czy to zwiastun “King of strong style”?

Realizator przeniósł nas do pokoju Adama Pearca, gdzie pojawili się Sonya Deville, Apollo Crew i Commander Azeez. Podczas rozmowy została ogłoszona wielka walka na następne SmackDown. Apollo będzie bronił swojego tytułu interkontynentalnego w fatal 4-way matchu. Uczestnikami będą dodatkowo Big E, Sami Zayn i Kevin Owens.

Przed walka wieczoru zostało pokazane kolejne promo z udziałem Aleistera Blacka. Opowiedział kolejną historię swojego ojca, który został wykuty z żelaza i musiał walczyć z człowiekiem z popiołu. Dodał, że nie powie sensu tej opowieści, gdyż publiczność to nie uczestnicy, lecz widzowie.

Singles match #4

Cesaro vs Jimmy Uso

Zwycięzcą by DQ: Cesaro

Podczas, gdy Szwajcar próbował wrócić do ringu zaatakował go Roman Reigns. Jimmy nie był z tego powodu zadowolony i zaczął oddalać się od ringu. Roman zadawał mu pytanie, czy myślał, że naprawdę jest w stanie pokonać Cesaro. Szwajcar zaatakował następnie Jeya, który pozostał w kwadratowym pierścieniu. Po chwili bójki, wyszedł zwycięsko z starcia, wykonując dwukrotnie neutrolizer na Jeyu.