WWE NXT UK 20 maja 2021: Wyniki

Czas na kolejny odcinek NXT UK prosto z BT Sport Studios. Dzisiaj dowiemy się, kto będzie zwycięstwo trylogii Tyler Bate vs A-Kid. Po za tym Xia Brookside będzie chciała zrewanżować się Amale, za to co Francuzka zrobiła 2 tygodnie temu.

MATCH #1
Rampage Brown vs Wolfgang 

Zwycięzca: Rampage Brown

Ashton Smith trenuje w Performance Center. Jest on zapytany o bycie ojcem. Mówi, że dało mu to nowe znaczenie w życiu. Teoman przychodzi i gratuluje Ashtonowi, mimo że ojcem został rok temu. Teoman mówi, żeby Ashton cieszył się czasem ze swoją rodziną. Teoman pyta się gdzie jest Oliver Carter. Smith mu nic nie odpowiada, a Teoman sobie idzie.

Następnie dostajemy wideo z Aoife Valkyrie, która po porażce z Meiko Satomurą chce powrócić mocniejsza, niż kiedykolwiek.

Rampage na backstage’u spotyka się z Gallus. Joe Coffey mówi, że on i Rampage mają niepozałatwiane sprawy. Joe mówi, że da Rampage’owi czas na wyleczenie się i wtedy pogadają więcej. Rampage się zgadza.

MATCH #2
Amale vs Xia Brookside

Zwycięzca: Amale

Nathan Frazer spotyka się z Sha Samuelsem. Ben mówi, że Sha ma zwyczaj wtykania swojego nosa w sprawy Nathana. Sha mówi, ze Nathan nie chce z nim walczyć, bo nie da rady. Sha mówi, żeby Nathan poszedł po swojego ojca, żeby za niego zawalczył. Nathan wyzywa Sha do pojedynku w przyszłym tygodniu. Sha się zgadza.

Czas na Supernova Sessions z Ilyą Dragunovem. Noam specjalnie dla Ilyi zmienia na ten odcinek Supernova Sessions w Supernova Spa. Noam pyta się Ilyę, kiedy jego wściekłość się zaczęła, czy to było wtedy kiedy przegrał z Walterem. Ilya mówi, że Noam może mieć rację, że Ilya stracił coś w walce z Walterem. Ilya mówi, że nie jest już tą osobą, którą dopiero co był. Noam pyta się, czy złamanie nosa Dave’a Mastiffa pokazuje, że Ilya nie stracił samokontroli. Ilya mówi, że wszystko co robi to ma swoje konsekwencje. Noam daje Ilyi zabawkę psa Lenny’ego, którego w każdym momencie, w którym Ilya będzie wściekły, będzie mógł on go pogłaskać. Ilya mówi, że Noam jest śmieszny jak klaun. Ilya mówi, że jeśli Noam go zaprasza tylko po to, żeby wejśc mu na nerwy, to Ilya może cały czas zrobić mu krzywdę. Noam mówi, że widzi w Ilyi przestraszonego chłopca, który był przestraszony Waltera i teraz jest przestraszony Noama. Noam mówi, że to Ilya jest klaunem, a nie on. Koniec Supernova Sessions. Albo i nie, bo Ilya zapomniał wziąć Lenny’ego. Noam rzucił mu jeszcze jego specjalny szlafrok w dinozaury.

Sam Gradwell wchodzi do pokoju Sida Scali. Sam żąda zemsty na Trent’cie Sevenie. Sid mówi, że pogada z Johnnym Saintem.

Sid Scala mówi, że ma 2 walki do zapowiedzenia. Za dwa tygodnie Noam Dar zmierzy się z Ilyą Dragunovem, a Joe Coffey z Rampagem Brownem.

MAIN EVENT
Tyler Bate w/Trent Seven vs A-Kid (c) – o Heritage Cup

W pierwszej rundzie obaj panowie badali się, szukali strategii i chcieli zyskać przewagę. Żadnemu nie udało się zdobyć punktu. W drugiej rundzie panowie spędzili większość czasu w parterze i po drugiej rundzie cały czas mamy 0:0. W trzeciej rundzie dostaliśmy już dużą ilość prób pinfallu, jednak po tym jak A-Kid wysłał siebie i Tylera nad trzecią liną na zewnątrz, żaden z zawodników nawet nie wrócił do ringu i ponownie bez punktów. Czwartą rundę Tyler rozpoczął niesamowicie szybko European Uppercutem tuż po gongu. A-Kid jednak się nie poddawał i walczył z Tylerem jakby nawet nie został dotknięty. Dostaliśmy wiele mocnych akcji. W ostatnich 10 sekundach Tyler skontrował gilotynę ze strony A-Kida na potęzny Vertical Suplex jednak nie wystarczyło mu czasu na przypięcie A-Kida, sędzia doliczył tylko do jednego i runda się zakończyła. W pierwszej minucie piątej rundy dostaliśmy już dwa nearfalle. W połowie rundy Tyler wykonał Tyler Driver 97, jednak A-Kid odkopał w ostatniej chwili. Tyler wszedł na ostatnia linę, wykonał Corkscrew Senton Bomb, jednak A-Kid w ostatniej chwili się odsunął i przeszedł do balachy. Tylerowi udało się wyjść z armbara, jednak A-Kid poszedł po Omoplatę, udało mu się ją zapiąć osiem sekund przed końcem rundy, ale Tyler nie odklepał. W przerwie pomiędzy rundami Tyler powiedział Trentowi, żeby nieważne co by się działo, ale nie rzucał ręcznika. Trent mówi, że nie zrobi tego. A-Kid nie trafił Enzuigiri na starcie rundy, jednak nie stracił on przewagi w pojedynku, dopóki Tyler nie trafił go Rebound Clotheslinem. Tyler idzie po Tyler Driver 97, jednak A-Kid skontrował go Hurricanraną, ale Tyler odkopał. A-Kid chciał pójść po skrętowkę na nogę, jednak Tyler skontrował go Jackknife pinem i skończył walkę. Tyler wygrywa starcie, trylogię i co najważniejsze wygrywa on puchar Heritage i jest on pierwszym wrestlerem w historii, który był w posiadaniu obu NXT UK Championship i Heritage Cup. A-Kid przekazuje Tylerowi puchar.

Zwycięzca i nowy mistrz Heritage Cup: Tyler Bate (1:0)