WWE NXT TakeOver: Dallas – Wyniki + Opinie

Zapraszamy do czytania wyników z WWE NXT TakeOver: Dallas.

Przed rozpoczęciem eventu otrzymaliśmy dwa darks matche, w których Manny Andrade def. Chris Girard, a Apollo Crews def. Elias Sampson.

Podczas Kick Off Pre-Show, Renee Young, Lita oraz Mauro Ranallo zapowiedzieli wszystkie pojedynki, które odbędą się podczas tego specjalnego eventu.

1 walka: WWE NXT Tag Team Title:

American Alpha def. The Revival i zostali nowymi mistrzami.

Opinia: Już pierwsza walka skradła show, przyszli mistrzowie od początku rozdawali karty w ringu, a fani zaczęli skandować ,,This is Awesome !”. Błyskawiczne tempo i piękne, technieczne manewry sprawiły, że nie jednemu krew zaczęła pulsować szybciej.

2 walka: Singles Match:

Austin Aries def. Baron Corbin

Opinia: Moim zdaniem najsłabsza walka tej gali, dość powolna i ciągnąca się, ale posiadająca kilka ciekawych akcji, którą wygrał debiutant, on szczerze mówiąc nie trafił jeszcze do mnie. Miejmy nadzieję, że będzie mógł wykonywać swojego Brainbustera, bo co to za Aries bez tej akcji.

3 walka: Singles Match:

Shinsuke Nakamura def. Sami Zayn

Opinia: HISTORYCZNA WALKA !!! Walka godna miejsca na Wrestlemanii, dwóch zawodników na światowym poziomie. Charyzma i styl Nakamury sprawiły, że przekonał mnie 5 razy bardziej niż AJ Styles. A do tego piękne zachowanie obu zawodników i fanów na koniec po tym ponad 20-minutowym matchu. It was beautiful !

4 walka: WWE NXT Women’s Title:

Asuka def. Bayley i została nową mistrzynią kobiet.

Opinia: Pojedynek potęg w dywizji kobiet NXT, ale myślę, że w głównym rosterze, również byłyby potęgami. Asuka od początku pokazywała klasę i prezentowała się w ringu lepiej od niejednego faceta. Dosłownie wykończyła, Bayley, że ta nie mogła kontynuować walki. Zastanawiała się czy podać rękę przegranej, ale tym razem nie zachowała się ,,po męsku” 😉

5 walka: WWE NXT Championship Title:

Finn Balor def. Samoa Joe

Opinia: W Main Evencie od początku królował Samoa Joe, który uważany był przez wielu za faworyta tej walki, ale gdy pod koniec Balor uwolnił z siebie prawdziwego demona zdołał pokonać pretendenta i ku zaskoczeniu wszystkich obronić tytuł mistrzowski. Walka świetna, końcówka jeszcze lepsza.

Ogólnie galę oceniam na plus, wielkie emocje, świetne konfrontacje i ta niezwykła brutalność, ponieważ na tej gali nie brakowało krwi – najpierw z nosa Nakamury, potem okolicach oka krwawiącego przez całą walkę wieczoru Samoa Joe. Ta gala była niesamowita.

Warto zauważyć, że podczas eventu pojawił sie Bobby Roode. Jak myślicie, czy wkrótce podpisze kontrakt z WWE skoro jest wolnym agentem? 😉 

Wyniki: Mateusz Polak

Opinie: Sebastian Leśniak