WWE NXT 23/9/20 – Raport

Battle Royal o pretendentkę do walki o NXT Women’s Championship

 

 

Rhea Ripley wykonując dbl hand choke po headbutt’cie wyeliminowała zawodniczkę o imieniu Gia.

 

Raquel Gonzalez przechwyciła kopnięcie eliminując Raven.

 

Ripley wynosi Ellie w pozycji belly to back wyrzucając ją za górną linę.

 

Rhea próbuje wyeliminować Marinę Shafir lecz ona chwyta się lin przy brzegu ringu, Rhea trafia ją headbuttem po czym Shafir ląduje za ringiem.

 

Gonzalez eliminuje dwie niezidentyfikowane zawodniczki z brzegu ringu, jedną clothesline’em a drugą kopnięciem w korpus.

 

Rita Reis próbuje zaciągnąc cross armbreaker na Gonzalez lecz ona podnosi ją jedną ręką i wyrzuca na zewnątrz.

 

Emily Andzulis zostaje powalona big bootem przez Ripley próbując wykonać springboard z brzegu ringu.

 

Catalina zostaje wyeliminowana otrzymując big boot od Gonzalez po wejściu na drugą linę.

 

Kacey Catenzaro zostaje powalona za ring po leg sweep’ie od Aliah lecz jej stopy nie dotykają podłogi po czym podciąga się do ringu zapierając stopy o dolną linę.

 

Ripley zrywa doczepianą rzęsę Aliah i eliminuje ją powalając ciosem za ring.

 

Po przerwie Catenzaro próbuje uniknąć kolejnej eliminacji stojąc na barierce, Kayden Carter próbuje jej pomóc wyciągając do niej rękę na brzegu ringu po czym zostaje wyeliminowana przez Gonzalez. Kacey staje na ramionach Carter trzymając ją za ręce po czym wraca do ringu.

 

Gonzalez i Ripley wymieniają ciosy, Raquel wynosi Rhea’ę pod electric chair, Ripley eliminuje ją chwytając się lin po czym Gonzalez ciągnie Rhea’ę za sobą i obie zostają wyeliminowane.

 

Catenzaro eliminuje Indi Hartwhell wykonując ranę na brzegu ringu.

 

Candice LeRae przerzuca Catenzaro na brzeg ringu po czym Dakota Kai powala ją kaio kick’iem (running big boot).

 

Candice próbuje wykonać back body avalanche w narożniku trafiając na kolana Shotzi Blackheart, następnie Shotzi unika kaio kick’a Dakoty i wyrzuca ją za ring. Blackheart wykonuje inverted slingblade i enzugiri na LeRae, Candice unika cannonball’a przy linach wychodząc z neckbreaker’em, Shotzi i Candice wymieniają ciosy na brzegu ringu między narożnikiem, LeRea ląduje na schodach, Blackheart rusza za nią otrzymując monkey flip po którym zostaje wyeliminowana.

 

 

Zwycięzca i pretendentka do tytułu kobiet NXT na TakeOver – Candice LeRae.

Johnny Gargano pojawia się obok Candice przy narożniku celebrując z nią zwycięstwo.

 

 

 

 

Sarah Schreiber rozmawia z North American Championem Damianem Priest’em odnośnie walki w obronie tytułu przeciw Gargano. Priest mówi że to duża sprawa, w końcu to sam “Johnny TakeOver”. Jednak niezależnie jak dobry jest Johnny jego “panowanie niegodziwości” jest dalekie od końca i tak długo jak będzie mistrzem ten tytuł wyślizgnie się Gargano z rąk tak jak w ladder matchu na TakeOver XXX.

 

 

Schreiber pyta Priesta o dzisiejsze starcie z Austinem Theorym. Damian mówi ze Theory to osoba której rezultaty nie idą w parze z potencjałem, jest doby lecz  jego zła passa będzie kontynuowana. Priest mówi że Sarah robi dobrą robotę w prowadzeniu wywiadów i zaprasza ją na after party po gali.

 

 

 

Na zapleczu wokół kłócących się zawodników stoi Fandango przy tablicy przebrany za Sherlocka Holmesa, podchodzi do niego Regal po czym Fandango  mówi że ma rozwiązanie tego kto ma byc pretendentem do mistrzostw drużynowych NXT. Lorcan i Burch oraz Undisputed Era zmierzą się z “Los Gados” (Mendoza i Wilde) oraz Imperium. Zwycięska drużyna zmierzy się ze sobą by walczyć o tytuły. Regal przytakuje mu i odchodzi.

 

 

 

Tomaso Ciampa vs. Jake Atlas

 

Ciampa wbija Atlasa w narożnik, Jake unika chopa w narożniku wychodząc z serią ciosów. Tomaso zatrzymuje go short-arm forearm’em, Atlas unika Willos’s Bell (Spike DDT Między Linami) wyciągając Ciampę za ring wychodząc z serią ciosów i stompów przy schodach po czym próbuje wykonać slingshot pod brzegiem ringu tak jak Tomaso zrobił to wcześniej na nim lecz Ciampa wyrywa się, wraca do ringu ruszając w stronę lin, gdy Atlas chwyta go otrzymuje lariat oraz stomp na szyję po chinlocku.

Atlas po irish whipie w narożnik wychodzi z serią ciosów i manhatan drop na dropkick, rusza z kolejną serią ciosów i bicycle kick’iem w narożniku. Jake unika leg sweepa na brzegu ringu wychodząc z kopnieciem na asai moonsalut za ring z drugiej liny po czym wychodzi z blockbuster’em z narożnika przypinając Tomaso do dwóch. Ciampa zatrzymuje próbę Cartwheel DDT big bootem na Willow’s Bell. Tomaso przerywa przypięcie szydząc z Atlasa i po kilku stompach wykonuje Dbl Underhook Slam kończąc walkę.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Tomaso Ciampa.

 

 

Pokazano promo wideo Ridge’a Hollanda

 

 

 

Zaprezentowano promo wideo Gauntlet Eliminator Matchu o miano pretendenta do mistrzostwa NXT.

 

 

 

Roderick Strong i Danny Burch pokonali Fabiana Aichnera i Raula Mendozę po tym jak Roderick wykonał step up knee dla Mendozy na narożniku a Burch zmieniając się wykonał Tower of London (Rope Hung Cutter).

 

 

 

Sarah Schreiber rozmawia z rozgrzewającym się przed walką Austinem Theorym wspominając o Priest’cie mówiącym że Theory’ego czeka kolejna porażka. Podchodzi do nich Gargano który mówi do Sarah’y by nie przeszkadzała mu przed ważną walką. Johnny komplementuje Austina i mówi że Austin musi walczyć rozsądnie. Priest jest większy więc musi go sprowadzić do swojego poziomu i jeśli uda mus się go rozmiękczyć przed jego walką na TakeOver będzie mu wdzięczny.

Sarah życzy Austinowi powodzenia przed walką a Theory uśmiecha się arogancko twierdząc że nie jest mu potrzebne i kontynuuje trening.

 

 

 

North American Champion Damian Priest pokonał Austina Theory’ego wykonując crucifix powerbomb w brzeg ringu na The Reckoning (Rolling Cutter).

Po walce Gargano powalił Priesta superkick’iem po czym zrobił jego pozę trafiając niewidzialną strzałą w jego pas mistrzowski.

 

 

 

 

 

Isaiah “Sverve” Scott mówi że przypiął Santosa Escobara dwukrotnie i wie o tym że jest lepszym zawodnikiem od niego, ostatnim razem  był bardzo bliski odebrania mu tytułu i chce zawalczyć z nim ponownie, tym razem bez Wilda i Mendozy czy manipulacji z maską. Scott mówi że następnym razem gdy stanie z nim w ringu zostanie nowym Cruiserweight Championem.

 

 

 

 

Ridge Holland pokonał  Antonio Del Luca wykonując Northern Grit (Northern Lights Bomb).

 

 

 

NXT Women’s Champion Io Shirai udziela wywiadu odnośnie nowej pretendentki do tytułu. shirai mówi że nie lubi i nigdy nie lubiła Candice, LeRae i Gargano podchodzą do niej i zaczynają ja przekrzykiwać po czym Priest podchodzi do Johnny’ego i powala go forearm’em. Następnie sędziowie zaczynają rozdzielać całą czwórkę.

 

 

 

 

Zapowiedziano walkę Shotzi Blackheart z Dakotą Kai na przyszły tydzień.

 

 

 

Gauntlet Eliminator Match o pretendenta do NXT Championship

Bronson Reed vs. Kushida vs Kyle O’Reilly vs. Timothy Thatcher vs. Cameron Grimes

 

Kushida i Kyle O’Reilly rozpoczynają po czym dołącza Bronson Reed, Kushida wykonuje cartwheel kick na Kyle’u i Bronsonie na narożniku. O’Reilly wypada za ring, gdy sędzia sprawdza czy kyle może kontynuuować Velveteen Dream wykonuje dream valley driver na Kushidzie. Następnie Reed wykonuje Tsunami (Splash z Narożnika). 

 

Kushida zostaje wyeliminowany przez Bronsona Reeda.

 

Po czasie do walki dołącza Timothy Thatcher i Cameron Grimes. Thatcher unika Tsunami po czym O’ Reilly trafia Reeda Knee Drop’em Z Narożnika eliminując go.

 

Kyle O’Reilly wyeliminował Timothy’ego Thatchera school boy’em. Grimes zaraz po tym wykonał Cave-In (Leaping Dbl Foot Stomp) na Kyle’u lecz on położył nogę na linie. Po wymianie ciosów O’Reilly uniknął Cave-In przechwytując nogę Grimesa na Heel Hook zmuszając go do poddania.

 

 

 

 

 

Zwycięzca przez poddanie i pretendent do walki o NXT Championship – Kyle O’Reilly.

 

Po walce pojawili się pozostali członkowie Undisputed Ery by pogratulować Kyle’owi zwycięstwa po czym na rampie pojawił się NXT Champion Finn Balor z pasem mistrzowskim spoglądając na rampie w stronę O’Reilly’ego.