WWE NXT 15.07.2025 – Raport
Pierwsze NXT po Evolution oraz The Great American Bash już za nami! Rozpoczęliśmy drogę do NXT: Heatwave oraz kontynuujemy podbudowę do TNA Slammiversary! Co takiego wydarzyło się na dzisiejszym epizodzie? Zapraszam na raport?
Show zaczęło się od przypomnienia wydarzeń z ostatnich gal.
Segment otwierający
Show otworzyła Jacy Jayne, która obwiniła Jazmyn Nyx i Fallon Henley za porażkę na The Great American Bash, jednak nie miała do nich większych pretensji.
„Certain members of Fatal Influence dropped the ball.”
Tell us how you really feel, @jacyjaynewwe… 😬 pic.twitter.com/NmPU4emssa
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Zaczęła też mówić o swojej nadchodzącej walce z Mashą Slamovich. W końcu wypowiedź mistrzyni NXT przerwała sama Slamovich, która stwierdziła, że Jayne wciąż jest mistrzynią tylko dlatego, że Blake Monroe zdradziła Jordynne Grace, i że w niedzielę zostanie pierwszą w historii osobą z TNA, która będzie posiadać dwa tytuły.
.@ThisIsTNA Knockouts Champion @mashaslamovich is spitting nothing but facts to @jacyjaynewwe 👀 pic.twitter.com/YXshmFrERm
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Jacy odpowiedziała, że to ona zostanie jedyną podwójną mistrzynią w WWE. Wtedy do dyskusji dołączyła Sol Ruca, która przypomniała Jayne, że w WWE już jest jedna podwójna mistrzyni, i pochwaliła się swoimi tytułami North American oraz WWE Speed. Zaria następnie nazwała Sol MVP całego weekendu i podkreśliła, że Ruca stoczyła trzy walki dzień po dniu.
The only one around here with two titles??
Hold that thought, @jacyjaynewwe, @SolRucaWWE has something to say about that 😤 pic.twitter.com/FzksUaR09X
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Kiedy Fatal Influence zaczęło podważać przyjaźń Zarii i Sol, rozpoczął się brawl, w którym face’owe zawodniczki przegoniły z ringu Fatal Influence.
We got ourselves a brawl! 👊
What a way to kick off NXT!! 🔥 pic.twitter.com/dgFOkXJG7m
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Joe Hendry, Mike Santana & Trick Williams vs Darkstate
Joe Hendry i Mike Santana rzucili się na swoich rywali jeszcze przed gongiem, czemu przyglądał się Trick Williams.
Why wait?!@Santana_Proud and @joehendry are taking it to DarkState right from the start! 👊 pic.twitter.com/3TnUEMyoYT
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Kiedy rozpoczęła się właściwa walka, w ringu stanął Trick, który próbował połączyć obijanie rywali z prowokowaniem Mike’a Santany i Joe Hendry’ego. Szybko jednak tego pożałował, ponieważ Darkstate przejęło kontrolę nad pojedynkiem.
Trick mocking Joe Hendry, and paid for it. #WWENXT
pic.twitter.com/asZi85mPIA— 𝐃𝐫𝐚𝐕𝐞𝐧 (@WrestlingCovers) July 16, 2025
Williams zdołał się w końcu oswobodzić i zmienił się z Santaną, który dominował w ringu – do momentu, gdy jego uwagę odwrócił Cutler James. Mike, po dłuższym kryzysie, w końcu dotarł do swojego narożnika i zmienił się z Joe Hendrym, co wyraźnie nie spodobało się Trickowi.
Hendry oczyścił ring razem z Santaną, i gdy mieli ruszyć na swoich rywali, powstrzymał ich Trick Williams, który miał do nich pretensje o brak współpracy. Mike i Joe powalili Tricka i ruszyli do ataku.
BELIEVE in JOE HENDRY pic.twitter.com/RNjBhCy3AD
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Kiedy Joe i Mike chcieli wrócić do ringu, czekało już tam całe Darkstate. Wtedy na arenie rozbrzmiał theme song The System! Brian Myers, JDC i Eddie Edwards zaatakowali Darkstate, doprowadzając do dyskwalifikacji.
TRUST THE SYSTEM! 😱@ThisIsTNA is taking over NXT!! 🤯 pic.twitter.com/gPHBPhbcPq
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Kali Armstrong vs Karmen Petrović – Evolve Women’s Championship Match
W wyniku konfrontacji na zapleczu między Armstrong a Petrovicić została ustalona walka o pas kobiet Evolve.
Na początku starcie kontrolowała Karmen, jednak mistrzyni Evolve szybko odzyskała przewagę. Pojedynek nie trwał długo, ponieważ obie zawodniczki zostały zaatakowane przez Jordynne Grace, która wezwała Blake Monroe do wyjścia.
.@JordynneGrace has completely SNAPPED! 😱 pic.twitter.com/WkNGfO3xn5
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Evolve Prime Minister, Stevie Turner, oraz Robert Stone próbowali ją uspokoić, tłumacząc, że Blake nie ma dziś w budynku. Wtedy na telebimie pojawiła się sama Monroe, która zaprosiła wszystkich na swój solowy debiut w przyszłym tygodniu.
Grace zaatakowała Turnera i Stone’a, po czym opuściła ring.
This was just cruel from @BlakeMonroeWWE… 😡@JordynneGrace is absolutely losing it! 😳 pic.twitter.com/MFdBz5cPGZ
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Konfrontacja Tricka z podopiecznymi The Undertakera z WWE LFG
Na zapleczu podopieczni The Undertakera rozmawiali o nadchodzących wydarzeniach w LFG oraz o tym, że The Undertaker pojawi się za tydzień na NXT. Ich rozmowa nie spodobała się Trickowi Williamsowi, który oskarżył ich o brak szacunku. Stwierdził, że wydaje im się, iż skoro są pod opieką Undertakera, mogą robić, co chcą, oraz że kiedy obok nich przechodzi mistrz TNA, powinni zamilknąć i zejść mu z drogi.
Jeden z nich chciał się postawić Trickowi, ale został powstrzymany przez swojego kolegę. Williams rzucił, żeby lepiej zapytał Takera, czy to na pewno dobry pomysł, by stanąć naprzeciwko niego.
Gdy Trick odszedł, jednemu z podopiecznych zadzwonił telefon — dzwonił sam The Undertaker.
.@_trickwilliams has no time for WWE LFG’s Team Undertaker…
Not sure @undertaker is going to take too kindly to that 😬 pic.twitter.com/m1vN5KtxB0
— WWE (@WWE) July 16, 2025
W późniejszej części gali zapowiedziano, że The Undertaker skonfrontuje się z Trickiem Williamsem w przyszłym roku.
Segment Avy i Jaspera Troya
Ava powiedziała Jasperowi Troyowi, że jego zachowanie z ostatnich tygodni jest niedopuszczalne, i przypomniała, że na NXT sprawy załatwia się w ringu. Poinformowała go również, że za tydzień zmierzy się z Rickym Saintsem.
Thank you @avawwe_! 🙌
We’re getting @jaspertroywwe vs. Ricky Saints NEXT WEEK in Houston! 😮💨 pic.twitter.com/EeD6JpkfiU
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Wywiad z Lash Legend
Lash Legend w wywiadzie opowiedziała o swoim występie na Evolution oraz zaznaczyła, że jej następnym celem będzie konfrontacja z osobą, która wyjdzie z walki jako podwójna mistrzyni — TNA Knockouts i NXT Women’s Champion.
Rozmowę przerwała Jaida Parker, która stwierdziła, że również ma za sobą udany występ na Evolution i także aspiruje do głównego mistrzostwa kobiet.
Whether it be @jacyjaynewwe or @mashaslamovich who leaves TNA Slammiversary as Double Champion, both @lashlegendwwe and @Jaida_Parkerwwe want next… 👀 😤 pic.twitter.com/kvI4kdMnVR
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Tony D’Angelo vs Channing „Stacks” Lorenzo vs Luca Crusifino – Family Business Triple Threat Match
Walka, która opowiedziała historię relacji między tą trójką i pokazała, jak dobrze się znają. „Stacks” próbował zawiązywać sojusze z Tonym D’Angelo i Lucą Crusafino, jednak bezskutecznie — nikt nie chciał współpracować. Pojedynek był dynamiczny i wyrównany, a kontrola nad nim zmieniała się niemal co chwilę: raz dominował Tony, raz Luca, a raz Channing.
.@LucaCrusifino is making a STATEMENT! 😤 pic.twitter.com/UEfthLyUbi
— WWE (@WWE) July 16, 2025
W starciu zabrakło szacunku — emocje wzięły górę. Jedną z ciekawszych sekwencji był moment, gdy Luca zapiął Crossface na Lorenzo, który jednocześnie założył ten sam chwyt na D’Angelo, tworząc efektowny łańcuch dźwigni.
Stacks był bliski zwycięstwa po tym, jak po nieudanej próbie uderzenia łomem wykonał na Tonym Curb Stomp kolanem.
.@Stacks_WWE found his crowbar! 😳 pic.twitter.com/LTJrYkjifZ
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Były NXT North American Champion jednak zdołał odkopać. W odpowiedzi D’Angelo wykonał efektowny Double German Suplex.
Swoje momenty miał również Luca — między innymi wtedy, gdy wykonał Powerbomb na Tonym, który jednocześnie rzucił Stacksa z narożnika efektownym Overhead Belly-to-Belly Suplexem, a także po widowiskowym Double Springboard Clothesline.
W trakcie walki Luca i Channing wspólnie wykonali Shatter Machine na D’Angelo. Chwilę później Stacks wyrzucił Lucę z ringu, lecz Tony ponownie odkopał.
.@Stacks_WWE almost stole it! 😱 pic.twitter.com/PkaKcQTOlz
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Następnie Luca i Stacks walczyli poza ringiem, próbując wzajemnie trafić się łomem. Gdy Luca uniknął ciosu, Stacks natychmiast został trafiony Spearem w ścianę przez D’Angelo.
Tony następnie zajął się Lucą, wykonując na nim Chokeslam na stół komentatorski, kompletnie go niszcząc. Na koniec D’Angelo powrócił do ringu, wykonał Spinebuster na Lorenzo i przypiął go, wygrywając ten bardzo dobry Triple Threat Match.
WHAT. AN. ENDING. @TonyDangeloWWE handles Family Business! 😤 🤌 pic.twitter.com/yHpKz7YfIE
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Rozmowa między Wren Sinclair i Tavionem Heightsem
Tavion Heights miał pretensje do Wren Sinclair za rzucenie ręcznika podczas jego walki z Charliem Dempseyem. Wren tłumaczyła, że zrobiła to dla jego dobra, ponieważ nie chciała, by doznał kontuzji. Tavion ostatecznie odpuścił temat, a Wren pochwaliła się, że za tydzień stoczy walkę z Blake Monroe w swoim rodzinnym mieście. Tavion ucieszył się z tej wiadomości i powiedział, że to dobrze, iż Wren chce w końcu zrobić coś dla siebie.
Nie spodobało się to jednak Charliemu Dempseyowi.
It’s Wren’s time! 😤@TavionHeights and Charlie Dempsey have agreed to put their differences aside to support @WrenSinclairWWE in her match against @BlakeMonroeWWE next week… 👀 pic.twitter.com/HkCl14wXM9
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Segment Josha Briggsa, Yoshikiego Inamurę i Oba Femiego.
W ringu NXT pojawił się Josh Briggs, który zaczął mówić o tym, że zrobił wszystko, co mógł, aby Yoshiki Inamura opuścił The Great American Bash jako NXT Champion — jednak mimo to, Inamura nie zdołał wygrać. Briggs podkreślił, że Inamura otrzymał taką szansę „ot tak”, podczas gdy on sam, przez cztery lata w NXT, regularnie dostarczał świetne pojedynki i nigdy nie dostał okazji walki o tytuł. Dodał też, że Inamura jest zbyt miły, by być mistrzem.
Josh Briggs complains about Yoshiki Inamura getting an NXT Title shot at the Great American Bash
„Bro I’ve been here for four years putting on some of the best matches in NXT history and I haven’t even sniffed an NXT Championship match”pic.twitter.com/UCPnp1ez8L
— WrestleTalk (@WrestleTalk_TV) July 16, 2025
Przerwał mu Oba Femi, który stwierdził, że Inamura to człowiek honoru, a Briggs zniszczył ich walkę, przez co ludzie będą kwestionować jego zwycięstwo. Zarzucił mu również zazdrość.
.@Obaofwwe and Josh Briggs are spitting some HEAT! 👀 🔥 pic.twitter.com/r9LyLEfiS0
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Do dyskusji dołączył Yoshiki Inamura, który kazał Joshowi się zamknąć i przestać mówić w jego imieniu. Oba oznajmił, że Inamura zasługuje na kolejną szansę walki o tytuł, ale Briggs nie zasługuje na nic. Josh odpowiedział, że Oba dobrze wie, iż Inamura nie zrobił wszystkiego, by go pokonać, dlatego właśnie sam uważa, że zasługuje na rewanż. Dodał, że gdyby był na jego miejscu, zrobiłby wszystko, by wygrać.
Inamura ponownie uciszył Briggsa i powiedział, że zrobi wszystko, by pokonać Obę — ale zrobi to z honorem i na własnych zasadach.
Josh zaproponował, że skoro Yoshiki jest taki pewny siebie, to dlaczego nie stoczyć Triple Threat Matchu o tytuł NXT już w przyszłym tygodniu. Inamura się zgodził, a Oba odparł, że jego pycha doprowadzi go do upadku i zapytał, czy na pewno tego chce.
Wtedy Briggs rzucił się na Obę Femi. Inamura próbował ich rozdzielić, jednak Josh odepchnął Japończyka. W pewnym momencie Josh uniknął ciosu mistrza NXT, przez co trafiony został Inamura. Gdy Yoshiki ponownie próbował ich rozdzielić, został uderzony łokciem przez Briggsa.
Kiedy Oba został wyrzucony z ringu przez Josha, ten próbował pomóc Yoshikiemu wstać, ale Inamura go odepchnął. Ostatecznie całą trójkę musieli rozdzielić ochroniarze.
Things are getting INTENSE! 😳
Is a Triple Threat Match for the NXT Championship NEXT WEEK in Houston on the horizon?!? pic.twitter.com/kG9gPXtxqE
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Video Package Ethana Page’a
Ethan Page otrzymał własne video package gdzie zapowiedział celebracje mistrzowską na przyszłe NXT.
And now a message from „The Greatest North American” Ethan Page… 👀@OfficialEGO pic.twitter.com/OvYdM25Y2C
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Wywiad z Ricky’m Saintsem
Ricky Saints w swoim wywiadzie odniósł się do Falls Count Anywhere Matchu z gali NXT: The Great American Bash oraz do swojego nadchodzącego starcia z Jasperem Troyem.
Ricky Saints is ready to teach @jaspertroywwe a lesson next week in Houston 😳@starkmanjones pic.twitter.com/N04jM5FRMC
— WWE (@WWE) July 16, 2025
ZaRuca & Masha Slamovich vs The Fatal Influence – Six Women Tag Team Match
WHAT A BADASS ENTRANCE!! 🔥🔥🔥@ZariaWWE_ @SolRucaWWE @mashaslamovich #WWENXT
pic.twitter.com/5bD3M0iY83— 𝐃𝐫𝐚𝐕𝐞𝐧 (@WrestlingCovers) July 16, 2025
Walkę rozpoczęły Zaria i Fallon Henley. Zaria jednak szybko zmieniła się z Sol Rucą, która po kilku efektownych akcjach wpuściła do ringu Mashę Slamovich. Masha miała początkowo trochę problemów, jednak ostatecznie poradziła sobie z Jazmyn Nyx, która oddała zmianę Jacy Jayne.
Jayne próbowała stawić opór, ale ostatecznie padła ofiarą akcji drużynowej Sol, Zarii i Mashy. Ruca radziła sobie bardzo dobrze z mistrzynią NXT aż do momentu, gdy Fatal Influence nie sięgnęło po nieczyste zagrywki, by przejąć kontrolę.
Everything is coming up Fatal Influence 😬 🔥 pic.twitter.com/PxT3rLa8gI
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Jazmyn próbowała zakończyć pojedynek za pomocą Fisherman Suplexu i dźwigni, ale Sol nie zamierzała się poddać. Następnie do ringu weszła Jayne, kontynuując brutalny atak na mistrzynię North American. W końcu Sol zdołała się odgryźć, wykonując Jawbreaker, po którym udało jej się dokonać zmiany z Zarią, która przejęła inicjatywę i zaczęła dominować w ringu.
Później doszło do kolejnej konfrontacji Mashy Slamovich z Jayne, w której Rosjanka wyraźnie przeważała.
.@mashaslamovich is DOMINATING! 😤 pic.twitter.com/GsqewOgpG8
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Jacy jednak w pewnym momencie skontrowała i wykonała Facebreaker, a następnie Short-arm Clothesline na Slamovich.
Po chaotycznej sekwencji, w której każda z zawodniczek wykonała swoją akcję, w okolicach ringu pojawiło się The Culling. Zostali oni jednak szybko zaatakowani przez mistrzów NXT Tag Team. Do walki dołączyły również Zaria i Sol, które zaatakowały Izzi Dame i Tatum Paxley. Ostatecznie to face’owe zawodniczki sięgnęły po zwycięstwo — przypięcie Jacy Jayne wykonała Masha Slamovich.
😱 😱 😱
MASHA SLAMOVICH PINS JACY JAYNE!!! pic.twitter.com/fEhf9B0gkA
— WWE (@WWE) July 16, 2025
Po walce Masha wzięła swój TNA Knockouts Title oraz NXT Women’s Title i… oddała mistrzostwo NXT Jacy Jayne, która wyczołgała się z ringu w stronę swoich koleżanek. Dzisiejsze NXT zakończyliśmy widokiem Mashy w ringu, która wznosiła swój tytuł do góry.
MASHA SLAMOVICH.
JACY JAYNE.
TITLE FOR TITLE SUNDAY AT TNA SLAMMIVERSARY.IT DOESN’T GET MUCH BIGGER THAN THIS! pic.twitter.com/Y1jAIDtfyJ
— WWE (@WWE) July 16, 2025
