WWE NXT 12/2/20 – Raport

Roderick Strong zmierza do ringu mówi że nie zamierza gadać o Undisputed Erze czy tytule North American, tu chodzi o niego i Dream’a oraz fakt że umieścił twarze jego żony i dziecka na swoim głupim ubraniu.To, co zrobił było brakiem szacunku ale powinien wiedzieć że nie zajmie mu długo by przekroczyć tą linię i zrobić z tego sprawę osobistą.

Zamierza zranić Dreama bez cienia wątpliwości, żąda przeprosin po czym na rampie pojawia się Bronson Reed który mówi ze to nie z Dream’em ma problem tylko z nim i zamierza go roztrzygnąć teraz. Reed wbiega do ringu atakując Stronga, sędzia próbuje ich rozdzielić po czym bije w gong.

 

Roderick Strong vs. Bronson Reed

Reed rusza z serią ciosów, body avalanche oraz headbutt’ami w narożniku i body smlam’em na elbow drop. Seria ciosów po gamengiri od Stronga, Bronson wychodzi z sidewalk slam’em po kolanie, dorzuca forearm club po zarzuceniu Roderick’iowi koszulki na głowę. Po kilku silnych irish whip’ach w narożnik, Reed przechodzi w waistlock, Strong uwalnia się otrzymując forearm.

Reed wykonuje stalling vertical suplex, Roderick opuszcza ring otrzymując flying shoulder tacykle z brzegu ringu. Strong unika hip attack’u w schody i wbija Reeda chop block’iem w schody, heat na Bronsonie, Reed unika sunset flipa banzai drop’em po czym Roderick wychodzi z enzugiri i olimpic slam’em.

 

Pod koniec starcia na rapie pojawia się purplrowe światło, Roderick odwraca się otrzymując suicide dive, Bronson ponowni rusza z próbą Diving Splash’u z Narożnika lecz tym razem trafia na wysokie kolano od Stronga, 1…2…3.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Roderick Strong

Na titantronie pojawia się Velveteen Dream z napisem na spodniach “zadzwoń do mnie Marina”, pyta Stronga czy pamięta jak poznał swoją żonę, dodając że Dream pamięta co on i Undisputed Era zrobiła jemu jakby to było wczoraj. Strong wziął go na szczyt przyczepy i zrzucił go z niej próbując złamać, zabrać karierę i doświadczenie od Velveteen Dream’a.

Co jeśli ktoś zabrał coś Roderick’owi, oczywiście staracił już tytuł North American ale wciąż ma rodzinę, żonę i syna i gdyby coś, gdzieś, kiedyś mu się stało zawsze znajdzie się ktoś kto spełni wszystkie sny Mariny. Dream pokazuje zdjęcie siebie, Mariny i ich dziecka na spodniach a Roderick biegnie na zaplecze.

 

 

Pokazano klip Broserwieght’ów stojących przed Full Sail z pucharem Dusty Classic, Riddle mówi że w Portland zdobędą tytuły NXT Tag Team – trzech najlepszych kumpli. Dunne pyta jak dostaną się tam skoro lot odpada, Matt proponuje wycieczkę samochodem.

Pete zmienia go za kierownicą jeżdżąc pod prąd, Matt mówi że to nie Londyn, musi jeździć prawą stroną drogi, Dunne mówi że nie jest z Londynu a Riddle że to bez znaczenia, bracie. Skoro teraz uniknęli kolizje od tej pory ich podróż będzie jak spokojna żegluga.

Podjeżdża radiowóz i Matt mówi że on będzie gadał. Po chwili policja odholowuje mu samochód a Dunne mówi że ostatni raz zostawia gadanie jemu. Riddle mówi że nie wieży że Pete nie ma prawa jazdy, Dunne mówi że on też i pyta “jak dostaniemy się do Portland cwaniaku ?”

Riddle mówi że to nie czas na komplementy cała trójka musi się przegrupować i obmyślić plan po czym pokazano napis “ciąg dalszy nastąpi….”

 

Cathy Kelly rozmawia z Angelem Garzą mówiąc że by dozyskać tytuł musi zmierzyć się z byłym rywalem – Lio Rush’em, Garza mówi że na prawdę nigdy nie przegrał tytułu, nikt nie widział jak Jordan Devlin go przypina czy poddaje, zrobił to z Sverve’em. Wiec by zmierzyć się o tytuł musi walczyć z Rush’em, pokonał go raz i zrobi to ponownie.

Lio Rush pojawia się mówiąc że gość którego pokonał o Cruiserweight Championship nie jest już tą samą osobą, po starcie tytułu stał się głodniejszy, szybszy i silniejszy. Angel może wierzyć lub nie ale zamierza odzyskać swój tytuł.

 

Candice LeRae vs. Dakota Kai

Candice unika bicycle kick’u wychodząc z dbl knee facebreaker’em, Dakota unika Canide w narożniku  wychodząckaio kick’iem (running big boot w narożniku), rusdza z próbą kolenego lecz Lerae wychodzi z enzugiri i suicide dive’em, gdy rusza z kolejnym Kai chwyta ją za nogę otrzymując tiger feint kick oraz trzy kolejne suicide dive’y.

Dakota posyła Candice na liny wychodząc z wychodząc z kopnięciem w głowę, dusi ją w narożniku i przy linach. Candice wychodzi z łokicem, Kai zatrzymuje ją kopnięciem na narożniku, LeRae unika kaio kick’u z brzegu ringu, Kai chwyta ją za rękę i posyła głową w słupek narożnika.

Po przerwie Candice wychodzi z back body avalanche na snapmare i niski drpokick oraz swinnging neckbreaker z drugiej liny. Unika kopnięcia w głowę od Dakoty na dbl pumphandle suplex i GargaNo Escape (Chickenwing Over The Shoulder Crossface), Dakota próbuje dotrzeć do lin lecz Candice odpycha się nogą po czym Kai przechodzi w school girl przypinając Candice. 

 

Zwycięzca przez przypięcie – Dakota Kai

Po walce Candice rusza za Dakotą lecz Kai wija ją w gong ringowy, bierze go u uderza nim Candice w korpus po czym z trybun rusza za nią Tegan Nox i trenerzy odseparowują je od siebie.

 

Pokazano ujęcie kłócącego się Gargano z Camaronem Grimes’em w ostatnią niedzielę.

 

Johnny Gargano vs. Gameron Grimes

Po chain wrestlingu Gargano wykonuje serię arm drag’ów i przechodzi w arm-trap crossface, Grimes podnosi pozycję wychodząc z kitchen sink na armbar. Rana na dropkick i clothesline za ring oraz somersalut senton z brzegu ringu. Po serii chop’ów przy barierkach Grimes blokuje Slingshot DDT wychodząc z flapjack’iem i crocked arm lariat’em.

Po przerwie Grimes wykonuje bridging german suplex. Cameron przechwytuje slingshot spear na gutwrench po forearm’ie od Gargano, school boy i diving flatliner po kopnięciu w narożniku oraz facelock backbreaker, front suplex i kopnięcie w głowę od Johnny’ego który dorzuca clothesline i slingshot spear. Cameron unika rolling kick’u, matchbook pin od Gargano, Grimes przechwytuje go na spinning side slam. Po wymianie ciosów Cameron trafia  collision curse (fallaway moonsalut slam).

Johnny kontruje kolejny spinning side slam na DDT, Grimes unika superkick’a high kick’iem w głowę, Gargano unika Cave-In (Leapind DBL Foot Stomp) na  stun gun i GargaNo Escape poddając Grimesa

 

Zwycięzca prze poddanie – Johnny Gargano

 

NXT Champion Adam Cole udziela wywiadu mówiąc że dziś udzieli lekcji Kushidzie, to samo zrobi z Ciampą na TakeOver: Portland, ma dość słuchania tej samej śpiewki o tym że Ciampa nigdy nie stracił pasa i odebrał mu życie, to jest życie Cole’a, zostanie najlepszym NXT Championem jaki kiedykolwiek był, wie że Ciampa jest w stanie zrobić wiele ale on zrobi wszystko by pozostać NXT Championem.

 

 

Pokazano ponownie Broserweightów na rowerze wodnym w kształcie gęsi, Pete pyta czy to był jego genialny plan ? Riddle mówi ze jego planem nie jest zabranie rowerem wodnym do Portland tylko mieć moment żeby wyluzować się, zrelaksować i wymyślić jak dostać się na TakOver, Riddle wpadł na pomysł, ciąg dalszy nastąpi….

 

 

Pokazano Roberta Stone’a w swoim biurze który mówi że władzę zdobywa się przez zaangażowanie, wizję i dobrze prezentowaną pewność siebie, nie przez bycie kolejną z miliona jak Cayden Karter która nie będzie miała dość szczęścia by zdobyć ponownie te 3 sekundy, w kolejną środę nastąpi nie tylko rewanż ale też wznowienie brandu Roberta Stone’a, Chalsea Green mówi że nastąpi odrodzenie najbardziej urzekającej gwiazdy NXT.

 

Za tydzień zapowiedziano walkę Velveteen Dream’a z Roderick’iem Strong’iem

 

Walka o pretendenta do walki o tytuł NXT Cruiserweight – Lio Rush vs. Angel Garza

Na początku starcia Garza zrywa spodnie i po serii uników Angel trafia dropkick’iem Rusha wykonującego leap frog, pop-up knee i kolejne kolano dla Lio w pozycji tree of woe, wbija Rusha w słupek narożnika i schody dorzucając kopnięcie w plecy w poz. tree of woe na barierce.

 Po przerwie Lio wychodzi z suicide dive’em i springboard corkscrew sentonem z brzegu ringu i corkscrew roundhouse kick’iem w ringu, po wymianie kopnięć Garza unika come up’u (springboard cross-legged stunner)  basement dropkick’iem, dorzuca dbl pumphandle facebuster. Rush zatrzymuje próbę Wing Clipper’em (Butterfly Guilotine Drop) na stunnera z drugiej liny.

Rush wykonuje Final Hour (Split-Legged Frog Splash), Garza  wystawia kolana, trafia  superkick’iem  po czym wynosi go pod Wing Clipper lecz Lio przechodzi w small package przypinając go.

 

Zwycięzca przez przypięcie i pretendent do walki o NXT Cruiserweight Championship – Lio Rush

Po walce na rampie pojawia się Jordan Devlin gratulując Rush’owi i mówiąc że wygląda na to że będzie dla niego kolejnym przystankiem do tournée jak NXT Cruiserweight Champion ale niech się nie ekscytuje, nie wyobraża sobie zbyt dużych szans dla Lio, w przyszłym tygodniu pokaże mu czemu nigdy nie obstawia się przeciw Asowi.

 

Potwierdzono że Jordan Devlin będzie bronił tytułu przeciw Lio Rush’owi w NXT za tydzień

 

 

Mark Henry mówi o tym że wie jak świetni potrafią być duzi faceci w wrestlingu, siłą i rozmiar robią wrażenie jak coś z komiksu bądź filmu.Dziś NXT posiada dwóch niesamowitych atletów którzy definiują dużych gości. Mówi o tym że Lee i Dijakovic są niezwykle silni będą zarazem niezwykle atletyczni, będąc w ringu wyciągają z siebie to co najlepsze, to samo uczynią na TakeOver walcząc o tytuł North American.

 

Bianca Belair vs. Santana Garrett

Po gongu Belair rusza z spear’em, serią stomp’ów i forearm’ów, handspring moonsalut’em, dbl chickenwing facebuster’em w narożnik i kończąc walkę wykonując K.O.D (Argentine Sitout Facebuster).

 

Zwycięzca przez przypięcie – Bianca Belair 

Po walce mówi że Ripley chodzi na Raw i martwi się o Charlotte jakby jej tu nie było i była niewidzialna ale jak chce może z nią pogrywać bo na TakeOver odbierze jej tytuł.

Rhea zmierza do ringu mówiąc że patrzy prosto na nią i na TakeOver: Portland przejdzie prosto przez nią. Ripley unika clothesline’a, trafia Biancę prawym prostym, gdy ściąga kurtkę Belair wychodzi z forearm’em i K.O.D. dla Ripley.

 

 

Pokazano ponownie Broserweight’ów, Dunne i Riddle ciągną trofeum do prywatnego samolotu. Pete pyta czy ten samolot jest właściwie dla nich i jak to załatwił. Riddle mówi że ma znajomości. Dunne pyta czemu sami muszą ciągnąc to trofeum do środka. Matt mówi że nie chce by jacyś bagażowi popsuli ich najlepszego kumpla. Riddle z Dunne’em ładują trofeum w miejsce na bagaże, wpycha Dunne’a do środka i wychodzi tam razem z nim, okazuje się że to prywatny samolot HHH’a który wsiada do środka po czym samolot odlatuje do Portland.

 

 

Ciampa ogląda nagranie na którym oddaje pas mistrzowski HHH’owi, mówi o tym że od tego momentu historia zatoczyła koło, pyta co jeśli Adam Cole wygra i zostanie najdłużej panującym NXT Championem w historii, co jeśli przegra z kimś kto chce tego bardziej niż on i przeszedł przez więcej niż on ? co jeśli tym człowiekiem jest Tomaso Ciampa ? co jeśli to on pójdzie na TakeOver: Tampa w weekend Wrestlemanii jako mistrz ?

Mówią że najniebezpieczniejszy człowiek to taki który nie ma nic do stracenia, patrząc w jego oczy Cole może dowiedzieć się jak bardzo prawdziwe są te słowa.

 

NXT Champion Adam Cole pokonał Kushidę zatrzymując handspring back elbow superkick’iem  i wykonując Last Shot (Shinning Wizzard w tył głowy) 

Po walce Tomaso Ciampa konfrontuje się z Adamem Cole’em mówiąc że na TakeOver odzyska swoje życie, Cole mówi że po jego trupie.