WWE Crown Jewel 2021: Wyniki na żywo

Zapraszamy do czytania wyników ze specjalnego eventu o nazwie Crown Jewel organizowanego przez federację World Wrestling Entertainment.

Miejsce zmagań gwiazd WWE – The Mohammed Abdu Arena on the Boulevard w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. Dokładnie w tym samym miejscu odbywało się zeszłoroczne Super ShowDown.

WWE Crown Jewel Kickoff rozpoczęliście od widoku fanów zmierzających na Mohammed Abdu Arenę w Riyadh. Do Kayli Braxton dołączyli Matt Camp oraz Peter Rosenberg. Gospodarze wydarzenia poprzedzającego główną galę poinformowali, że:

1. Do WWE Universal Championship Matchu została dodana stypulacja, więc obecny mistrz Roman Reigns (w/Paul Heyman) zmierzy się z Brockiem Lesnarem w No DQ, więc zapowiada się wielka wojna.

2. No Holds Barred Match z udziałem Bobby’ego Lashleya oraz WWE Hall of Famera Billa Goldberga będzie również w stypulacji Falls Count Anywhere.

Na zapleczu Kevin Patrick poprosił Paula Heymana o komentarz na temat WWE Universal Championship Matchu. Paul powiedział, że po skutecznej obronie w wykonaniu niekwestionowanego Universal Heavyweight Championa powrócą do szatni i skupią się na kolejnych wyzwaniach.

Tag Team Match
SmackDown Tag Team Champions The Usos vs The Hurt Business (Cedric Alexander i Shelton Benjamin)

Zwycięzcy: SmackDown Tag Team Champions The Usos

Przed nami między innymi: WWE Universal Championship Match z udziałem Romana Reignsa i Brocka Lesnara. WWE SmackDown Women’s Championship Match z udziałem Becky Lynch, Sashy Banks i Bianki Belair.

Po walce otrzymaliśmy zapowiedź konfrontacji z udziałem WWE Hall of Famera Edge’a i Setha Rollinsa. Wspomniana dwójka od dłuższego czasu prowadzi zacięty storyline. W pierwszej konfrontacji tych dwóch wrestlerów zwycięzcą okazał się być Edge. W walce rewanżowej Seth Rollins okazał się lepszy i tym samym doprowadził do wyniku 1:1 w rywalizacji. Czy Hell in a Cell Match wyłoni ostatecznego zwycięzcę tego feudu?

Hell in a Cell Match
Edge vs Seth Rollins

WWE Hall of Famer Edge od samego początku starał się przelać swoją złość na Rollinsa brutalnie obijając nim o klatkę, a także posiłkując się krzesłem.

W trakcie walki byliśmy świadkami wielu zwrotów akcji. Najpierw Edge obijał swojego przeciwnika, później role się obróciły, a na koniec WWE Hall of Famer wykonał Curb Stomp na byłym mistrzu WWE, po czym odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Edge

Po walce otrzymaliśmy krótki materiał promujący gadżety znajdujące się w sklepie WWE, a także zbliżającą się galę PPV Survivor Series.

Czas na kolejną rywalizację. Tym razem będzie to single match z udziałem ulubieńca publiczności Mansoora i Mustafy Aliego.

Single Match
Mustafa Ali vs Mansoor

Dwa tygodnie temu na Monday Night RAW, Mansoor został zaatakowany przez Aliego, co doprowadziło do feudu wspomnianej dwójki.

Mansoor został przywitany ogromnym popem przez fanów zgromadzonych na arenie. Trzeba przyznać, że jego wejście było bardzo interesujące.

 

Zwycięzca: Mansoor

Kolejne zwycięstwo Mansoora na evencie organizowanym w Arabii Saudyjskiej. Po walce Ali zaatakował swojego przeciwnika, ale na ratunek przybył mu uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tareg Hamedi.

Następnie w ringu pojawili się Titus O’Neil, Natalya oraz cztery kobiety trzymające pasy mistrzowskie. Oczywiście takie posunięcie ma na celu promowanie walki z rakiem.

Podczas ostatniego odcinka WWE Monday Night RAW, Omos rozproszył uwagę Randy’ego Ortona, a następnie zaatakował wrestlerów obecnych na oraz poza ringiem.

RAW Tag Team Championship Match
AJ Styles i Omos vs Randy Orton i Riddle (c)

Riddle do ringu wjechał na ………. wielbłądzie 😛

Zwycięzcy: RAW Tag Team Champion Randy Orton i Riddle (c)

Na zapleczu Kevin Patrick przeprowadził krótki wywiad ze SmackDown Women’s Champion Becky Lynch na temat Sashy Banks. Mistrzyni stwierdziła, że stoją przed wielką szansą, a Kevin nie powinien zadawać jej takich głupich pytań. Becky dodała, że dzisiaj zabierze Sashę i Biankę do piekła, po czym odeszła.

Queen’s Crown Tournament Finals
Zelina Vega vs Doudrop

Niemalże przez cały pojedynek przeważała Doudrop, ale w ostatecznym rozrachunku zwycięsko z konfrontacji wyszła Zelina Vega.

Zwyciężczyni: Zelina Vega

Po walce otrzymaliśmy skrót z rywalizacji Billa Goldberga z Bobbym Lashley’em. Storyline został zapoczątkowany już dwa miesiące temu podczas PPV SummerSlam. Z tygodnia na tydzień konflikt pomiędzy wspomnianą dwójką zaostrzał się, więc do ich walki na Crown Jewel została dodana stypulacja No Holds Barred.

No Holds Barred Falls Count Anywhere Match
Goldberg vs Bobby Lashley

Zwycięzca: Goldberg po wykonaniu speara

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem Brocka Lesnara oraz Romana Reignsa. Wrestlerzy na piątkowym SmackDown mieli złożyć podpis na kontrakcie zatwierdzającym im rywalizację.

King of the Ring Tournament
Finn Balor vs Xavier Woods

Bardzo dobry pojedynek toczony w szybkim tempie. Trzeba przyznać, że panowie zasłużyły na ogromne wyróżnienie. Wielka szkoda, że w main rosterze ich doskonałe umiejętności nie są w pełni wykorzystywane.

Zwycięzca: Xavier Woods

Przed nami WWE Championship Match z udziałem Big E i Drew McIntyre. Wrestler ze Szkocji w tym roku posiadał WWE Championship, ale mistrzostwo utracił za sprawą Bobby’ego Lashley’a. W późniejszym czasie Big E zdobył walizkę Money in the Bank i zdecydował się na realizację kontraktu, dzięki czemu pokonał Lashley’a odbierając mu WWE Championship.

WWE Championship Match
Big E(c) vs Drew McIntyre

Zwycięzca: Big E

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na triple threat match.

SmackDown Women’s Championship Match
Becky Lynch (c) vs Bianca Belair vs Sasha Banks

Dwa miesiące temu podczas SummerSlam byliśmy świadkami powrotu Becky Lynch, która w przeciągu kilkunastu sekund pokonała ówczesną mistrzynię odbierając jej SmackDown Women’s Championship. Od tego momentu wrestlerki regularnie rywalizują ze sobą. Do storyline’u włączona została również Sasha Banks.

Fani zgromadzeni na arenie byli pod ogromnym wrażeniem występu Becky, Bianki i Sashy. Przez cały pojedynek Panie mogły liczyć na wsparcie.

Zwyciężczyni: Becky Lynch wykonała roll-up przypinając Sashę Banks. Warto dodać, że mistrzyni musiała posiłkować się liną, aby wygrać starcie.

W karcie pojedynków pozostał jeszcze WWE Universal Championship Match. Brock Lesnar, który zszokował świat WWE powracając na SummerSlam vs niekwestionowany mistrz “The Big Dog” Roman Reigns.

Poniżej przedstawiamy kilka słów od Zeliny Vegi, która pokonała Doudrop i została Queen’s Crown.

WWE Universal Championship Match
Roman Reigns (c) w/Paul Heyman vs Brock Lesnar

 

W trakcie walki doszło do ingerencji ze strony The Usos. Bracia zaatakowali Brocka Lesnara, który był o krok od zwycięstwa, ale ostatecznie musiał obejść się smakiem.

Zwycięzca: Roman Reigns