WWE 2K19 – Recenzja gry

Grudzień to czas odliczania dni do świąt Bożego Narodzenia, jest to również okres poszukiwania idealnego prezentu lub decydowania na co przeznaczymy otrzymane pieniądze, część z was zastanawia się na pewno czy najnowsza gra WWE 2K19 jest na to dobrym pomysłem, mam nadzieję, że w swojej dzisiejszej recenzji pomogę wam dokonać wyboru!

 

  1. Interfejs oraz grafika

W tym roku menu po raz kolejny zostało odświeżone,  jest ono utrzymane w kolorystyce biało-czarnej, miłej dla oka, a  nowe rendery postaci również przykuwają uwagę na plus. Grafika podczas gameplayu została nieznacznie zmieniona, poprawiono oświetlenie postaci i pasów, jednak w porównaniu do poprzedniej części gry, dużej zmiany jakości nie widać.

Podobny obraz

  1. Odwzorowanie postaci

2K słynie w swoich grach ze znakomicie odwzorowanych postaci w tym roku nie było inaczej. Postacie wyglądają jak do kopie prawdziwych zawodników,  detale zostały dokładnie dopracowane w przeciwieństwie do poprzednich lat, gdzie czasami można było się przyczepić.

Znalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19

  1. Gameplay

W tej dziedzinie zaszło sporo pozytywnych zmian, dodano wiele nowych animacji, przez co rozgrywka jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Otoczka walk jest znakomita, poprzez ulepszony komentarz, reakcję fanów, wspomniane wcześniej oświetlenie oraz zachowania zawodników można naprawdę poczuć atmosferę która panuje na galach WWE. W tym roku został dodany nowy system Payback, dzięki któremu w każdej chwili można odwrócić przebieg walki i z przegranej pozycji osiągnąć zwycięstwo tak jak w prawdziwym ringu. Warto również zauważyć, że poprawione zostało audio podczas walki lepiej słychać publikę, dodano nowe audio podczas uderzania przedmiotami oraz akcji przy użyciu klatki. W tym roku możemy również po raz pierwszy rozgrywać walki 5 osobowe, które ostatnimi czasy pojawiały się dość często na galach WWE, prócz tego walki z większą ilością tag teamow, a wszystko po to by wykreować pojedynki, które widujemy na galach WWE. Nowością jest również walka „ big heads” czyli walka w której postacie mają ogromne głowy, jest to fajna opcja by pobawić się ze znajomymi, jednak poza tym nie jest to potrzebna funkcja.

Znalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 gameplay

  1. Showcase

Tryb Showcase powrócił po rocznej przerwie, tym razem jego bohaterem jest Daniel Bryan, sam zawodnik pomagał przy tworzeniu tego trybu, dzięki czemu możemy przeżyć najważniejsze momenty z jego kariery. Wstawki między walkami są bardzo ciekawe, natomiast pojedynki odwzorowane są znakomicie, dzięki czemu powrót tego trybu odniósł sukces.Znalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 showcase

Podobny obraz

 

  1. Kariera

Tryb kariery, jest moim zdaniem najlepszą odsłoną tego trybu od powrotu w 2K15. W końcu mamy opowieść  ze znakomitą fabułą, która utrzymana jest w charakterystyce WWE a  feudy z zawodnikami są realistyczne. Żadna z poprzednich odsłon My Caerer nie wciągnęła mnie tak bardzo jak w tym roku, nie jest to może dawna kariera taka jak w Smackdown HCTP, ale mimo to gra się w nią przyjemnie i to jest to czego wymagam od tego trybu.

Znalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 my careerZnalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 my careerZnalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 my career

  1. Creations

Niestety tu lekki zawód, tryby tworzenia nie zostały zbytnio rozbudowane, w tworzeniu pasa nie zmieniło się nic, w kreacji zawodnika dodano parę nowych elementów, natomiast w budowaniu naszej areny jedyną nowością są filtry, to zdecydowanie na minus.Znalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 creations

  1. Universe mode

Universe mode to tryb, który od paru lat prócz kosmetycznych zmian nie ma nic nowego, jest to wielki minus gdyż ma on potencjał, którego 2K nie wykorzystuje. W tym roku dodano możliwość wybrania posiadacza walki MITB oraz wykorzystania jej w dowolnym momencie gry, prócz tego lekka zmiana prom jednak dalej nie są one wystarczająco zadawalające.

Znalezione obrazy dla zapytania wwe 2k19 universe mode menu

8.Podsumowaie

W tym roku postanowiłem podejść do gry z dystansem i na nic się nie nastawiać, to co zobaczyłem zaskoczyło mnie pozytywnie, widać postępy i że twórcy biorą pod uwagę opinię graczy. Tryb kariery w tym roku jest dla mnie najbardziej ciekawym trybem tej gry, powrót showcase wypadł znakomicie natomiast ciągle mam niedosyt jeśli chodzi o tryb tworzenia i universe mode, ale liczę że w następnych częściach zostanie to poprawione. 2K odwaliło znakomitą robotę, a ja dziękuję wam za przeczytanie tej dość później recenzji, ale mam nadzieję że mimo to ocenicie ją pozytywnie!

 

Końcowa ocena: 8.5/10

 

Na koniec chciałbym podziękować firmie Cenega za udostępnienie nam gry!