Większa władza kreatywna The Rocka za kulisami WWE

0

Po zwycięstwie Cody’ego Rhodesa w Royal Rumble Matchu wydawało się, że przeciwstawi się Romanowi Reignsowi w walce o Undisputed WWE Universal Championship na WrestleManii.

Jednak w wczorajszym odcinku Friday Night SmackDown, The American Nightmare zrezygnował z wyzwania Reignsa o tytuł i zamiast tego przedstawił The Rocka, który najwyraźniej będzie tym, który w kwietniu tego roku stanie twarzą w twarz z „Wodzem Plemienia” w Filadelfii.

Teraz PWInsider opublikował raport szczegółowo opisujący, jak do tego doszło. Na początek omówiono, w jaki sposób najwyżsi menedżerowie TKO Group poparli decyzję o zmianie planów i walce The Rocka z Romanem:

„Wiele źródeł WWE zgodziło się, że decyzja o zorganizowaniu The Rock vs. Roman Reigns w main evencie WMki, która ma zostać oficjalnie ogłoszona w ten czwartek w Las Vegas podczas gali w Filadelfii, była naciskiem ze strony The Rocka na jego angaż w głównym wydarzeniu „Najwspanialszej Sceny Ze Wszystkich”, wspieraną przez czołowych menedżerów TKO Group Holding”.

„Chociaż WWE przygotowywało się do rewanżu Cody Rhodes vs. Roman Reigns, niektóre źródła uważają, że zrobił to Rock, aby jak podało jedno ze źródeł, „uratować Wrestlemanię” po tym, jak CM Punk doznał kontuzji, a Brock Lesnar został usunięty z planów na tę galę”.

Warto także zauważyć, że 23 stycznia Dwayne Johnson oficjalnie dołączył do zarządu TKO. Z raportu wynika, że chęć Rocka do stoczenia tego pojedynku prawdopodobnie zależy też od tego, że w umowie z organizacją ma wpisane występy w ringu, za które otrzyma dodatkowe wynagrodzenie.

Jego nowe stanowisko w zarządzie może również oznaczać, że mógł patrzeć na przebieg wydarzeń z biznesowego punktu widzenia. Tak jak on, Ari Emanuel oraz Nick Khan mogli postrzegać The Rock kontra Roman Reigns jako mecz, który może odwrócić nagłówki gazet od negatywnych wiadomości, jakie WWE otrzymało po opublikowaniu najnowszych zarzutów wystosowanych do Vince’a McMahona:

„Dzięki władzy Johnsona, jako członka zarządu TKO, jego pozycji w Hollywood i wsparciu Ariego Emanuela, Nicka Khana i innych, podjęto decyzję o walce Rock vs. Reigns jako głównym pojedynku Manii, wierząc, że będzie to walka z większą atrakcyjnością dla main streamu, a także pomoże nadać firmie pozytywny impuls”.

Po wczorajszym SmackDown wielu fanów okazało wsparcie dla Cody’ego Rhodesa, dla którego jego zapowiadana walka o tytuł z Reignsem, została odłożona na korzyść powracającego The Rocka. W tej kwestii PWInsider wyjaśnił, że zmiana kierunku nie nastąpiła na złość Cody’emu, lecz była raczej krokiem mającym na celu umocnienie nowej pozycji Dwayne’a w firmie.

Aby bardziej poruszyć kwestię wpływu Rocka na WWE, w raporcie zauważono, że Brian Gerwitz będzie głosem Johnsona podczas przyszłych spotkań kreatywnych:

„Jedno ze źródeł potwierdziło dla PWinsider, że były starszy wiceprezes ds. rozwoju w Johnson’s Seven Bucks Productions, Brian Gewirtz, będzie obecny na spotkaniach jako głos reprezentujący Rocka w przyszłym procesie kreatywnym. Niektórzy wierzą, że Gewirtz, który w pewnym momencie był jednym z najdłużej zatrudnionych głównych scenarzystów WWE, będzie fizycznie obecny przynajmniej podczas głównych występów w przyszłości, a może nawet będzie tam jako „Plan B”, jeśli Endeavour kiedykolwiek będzie musiał zmienić kierunek WWE i podążać dalej z zespołem kreatywnym wspieranym przez Johnsona”.

Ponieważ w kwietniu w Filadelfii odbędzie się walka Rock vs Reigns, raport kończy się poruszeniem planów dotyczących Cody’ego Rhodesa na przyszłość. Jak wielu mogłoby pomyśleć po SmackDown, mówi się, że The American Nightmare ma obecnie zwrócić swoją uwagę na Setha Rollinsa i stoczyć z nim walkę o tytuł World Heavyweight na WrestleManii.

Co ciekawe, doniesiono, że niektórzy w WWE dyskutują o pomyśle, aby Cody Rhodes zdobył mistrzostwo świata wagi ciężkiej, a następnie rzucił wyzwanie zwycięzcy starcia Rock vs Reigns na SummerSlam w meczu o oba tytuły:

„Rzeczywistość jest taka: chociaż punkt kulminacyjny historii miał mieć miejsce na Wrestlemanii 40, niektórzy w firmie otwarcie mówili o pomyśle, aby Cody zdobył WWE World Heavyweight Title , a następnie rzucił wyzwanie zwycięzcy Roman vs. Rock na „Najgorętszej Imprezie Lata”, i aby była to walka o unifikację tytułów.”

Można śmiało powiedzieć, że większość fanów WWE nie przyjęła pozytywnie zmiany kierunku w kontekście main eventu tegorocznej WrestleManii, i widać to dobitnie w mediach społecznościowych.


Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl