Valerie – Wywiad dla MyWrestling

Valerie, to doświadczona wrestlerka, która od wielu lat występuje na europejskiej scenie wrestlingowej. W przeszłości także regularnie pojawiała się na eventach organizowanych przez amerykańskie federacje. W 2018 roku zadebiutowała na gali organizowanej przez polską federację Maniac Zone Wrestling i nie wykluczone, że w przyszłości powróci do naszego kraju.

Mateusz: Dziękuję za wywiad, Valerie. Jak się masz?

Valerie: Super, dzięki. Cieszę się, że mam możliwość  porozmawiać z Tobą.

Mateusz: Pierwsze pytanie skierowane do Ciebie będzie tym na które ja osobiście znam już odpowiedź, jednak pozostali polscy fani czekają na nią z niecierpliwością… Mianowicie – czy Valerie jest Polką?

Valerie: Polką nie jestem, ale spędziłam ok 10 lat w tym kraju, a dokładniej w Warszawie, gdzie całe dzieciństwo mi przeleciało. Polska ma specjalne miejsce w moim sercu.

Mateusz: Z pochodzenia nie jesteś Polką, ale z tego, co mi wiadomo przez 10 lat mieszkałaś w Polsce. Czy możesz coś więcej opowiedzieć o tym? Jak Ci się podobał nasz kraj? Co Cię skłoniło na przeprowadzkę do Polski?

Valerie: Tak, mieszkałam w Polsce ok 10 lat, kiedy moja rodzina wyjechała do Warszawy. Moi rodzice tam pracowali. Tak więc swoje dzieciństwo spędziłam w Warszawie,  gdzie z moją siostrą chodziłyśmy do szkoły. Dużo podróżowałam po Polsce. Jest, to dla mnie specyficzny kraj, który często wspominam I chętnie do niego przyjeżdżam.

Mateusz: W Polsce spędzając 10 lat sporo podróżowałaś. Która miejscowość oprócz Warszawa zapadła Ci w pamięci oraz dlaczego?

Valerie: Mieszkając w Polsce ok 10 lat spędziłam dosyć dużo czasu  na podróżach po tym kraju– bardzo podobał mi się Kraków , a także Wrocław -architektura i sztuka,. Często pojawiam się w  Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W lecie organizowane są tam ciekawe festiwale.

Mateusz: Tak jak już wspomniałem w pierwszym pytaniu, twój ring name to Valerie… Co mogłabyś powiedzieć o swojej postaci?

Valerie: Mój ring name stanowi także moje prawdziwe imię. Valerie na Węgrzech zazwyczaj jest baby facem, lubianym przez fanów. Jestem energiczną osobą i zazwyczaj toczę walki singlowe, albo jestem częścią Mixed Tag Team Matchu z Face’em w węgierskiej promocji.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Mateusz: Czy mogłabyś powiedzieć coś o sobie fanom wrestlingu, którzy nie mieli z tobą styczności?

Valerie: Uwielbiam wrestling I jestem szczęśliwa, że miałam okazje poznać ten sport, uprawiając go już ok. 10 lat.

Miałam okazje pracować w różnych promocjami w Europie, Ameryce, Rosji oraz Jordanii. Byłam w pojedynkach singlowych, Mixed Tag Teamowych, a także Hardcore.
Dla mnie każdy pojedynek – to okazja do zapoznania się z rożnymi stylami wrestlerów z rożnych krajów. W tym roku, kiedy wszystko wróci do normalności – planuję kilka walk na Węgrzech z nowymi rywalkami.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Mateusz: Trenowałaś w Ameryce. Dlaczego zdecydowałaś się na powrót do Europy? Czy nie prościej w USA zrobić karierę wrestlera?
Valerie: To oczywiste, że w USA jest większa szansa na zrobienie kariery wrestlingowej. Jestem szczęśliwa, bo mogłam trenować i pracować w USA, a także spotykać się z różnymi wrestlerami. W USA spędziłam około półtorej roku mieszkając w Bostonie. Byłam tam również na studiach (student exchange program) i po ukończeniu ich musiałam wrócić do domu. Zawsze pojawia się pytanie – Co by było, gdybym została w Stanach Zjednoczonych? – Na pewno zrobiłabym karierę w wrestlingu, ale teraz moje życie prywatne, wrestlingowe oraz praca jest w Europie. Cieszę się, że dokonałam takiego wyboru. W przyszłości z wielką przyjemnością powrócę do USA.

Mateusz: Od kiedy interesujesz się wrestlingiem i gdzie rozpoczęłaś treningi na profesjonalnym ringu?

Valerie: Moja przygoda z wrestlingiem rozpoczęła się w roku 2003, kiedy po raz pierwszy obejrzałam wrestling w telewizji. Rok później wyjechałam do USA, gdzie rozpoczęłam trening w Bostonie, SuperStar Pro Wrestling School in Malden. Byłam pierwszą kobietą w tej promocji.

Po ukończeniu treningu otrzymałam szansę na występy w USA, Rosji, Węgrzech, Polsce, Austrii, Włoszech, Niemczech, a także Jordanii.
Przez ten czas była IWF Russia Women’s Championem, 2 x PWM Hungary Women’s Championem (obecnie), KWF Jordan International Women’s Championem (obecnie) oraz WUW Austria Women’s Championem.
Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, zbliżenie i w budynku
Obraz może zawierać: buty

Mateusz: Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z PWM Magyar Pankracio, możesz coś powiedzieć o tym produkcie?

Valerie: Promocja PWM Magyar Pankracio istneje od roku 2015. Jej siedziba znajduje się Budapeszcie. Tworzymy show , praktycznie co miesiąc.  W naszej federacji oprócz Węgrów występują także wrestlerzy z Europy, głównie z Rosji.

Teraz niestety wszystkie wydarzenia wrestlingowe zostały odwołane, ale my już pracujemy nad nowym projektem, który rozpocznie się we wrześniu.
Zobacz obraz źródłowy

Mateusz: Jakie są twoje oczekiwania, co do PWM Magyar Pankracio?

Valerie: PWM Magyar Pankracio jest w trakcie tworzenia nowego projektu, który zadebiutuje we wrześniu. To będzie coś nowego ze swiezą energja I nowym rosterem.

Mateusz: W jaki sposób zdobyłaś PWM Women’s Title?

Valerie: PWM Women’s Title zdobyłam w 2018 roku w walce Fatal 4 Way, gdzie wystąpiłam przeciwko 3 super wrestlerką z Europy –  Melanie Gray (Niemcy), Queen Maya (Wlochy) I Kira (Norwegia). Dla mnie było, to niesamowity doświadczenie. Każda moja rywalka była niesamowita I zaprezentowała się bardzo dobrze!

Mateusz: Czy wrestling to popularny sport na Węgrzech?

Valerie: Tak, bardzo! Dzisiaj mamy 3 organizacje na Wegrzech – HCW, PWM I XWP. Węgry lubią ten sport, dzięki czemu mamy  wielu fanów, ktorzy przychodza na każde show I aktywnie uczestnicza w dyskusjach na Facebooku i innych Social Mediach.

Zobacz obraz źródłowy

Mateusz: Aż 3 organizacje? Wow, pamiętam jak było tylko HCW. Widać, że w twoim kraju wrestling się bardzo dobrze rozwija. Na szczęście w Polsce jest podobnie, a to cieszy. Niemniej jednak mam pytanie dotyczące konkurencji, czy występuje takowa pomiędzy HCW, PWM i XWP, czy raczej żyjecie w zgodzie?

Valerie: Jak już powiedziałam – na Węgrzech wrestling bardzo dobrze się rozwija. Pierwszą i największą promocją jest HCW – gdzie w przeszłości trenowali wrestlerzy, którzy są znani w Europie oraz występują na całym świecie. PWM – istnieje od 5 lat, jest mniejsze od HCW , ale także rozwija się i zaprasza wrestlerow z całego świata. Aktualnie współpracuję z PWM  i chcemy stworzyć nowym koncept. Oczywiście ,kiedy poprawi się sytuacja na świecie dotycząca wirusa – PWM zacznie tworzyć nowe show i zaprezentuje nowy roster.

XWP – istnieje od zeszłego roku działając w mieście położonym ok. 50 km od Budapesztu . W ciągu roku organizują dwie lub trzy gale. Federacja ta została założona przez  – Rona Corvusa, który często przejeżdza do Polski na pokazy KPW.
Na Węgrzech staramy się, aby występowała zdrowa konkurencja oraz, aby każdy wrestler mógł liczyć na wsparcie i poparcie innych. Z każdym sportem jest tak samo.
Zobacz obraz źródłowy

Mateusz: Jaka jest różnica między wrestlingiem na Węgrzech, a w Polsce?

Valerie: Myżle, że w Europie wrestling rozwija sie dzieki fanom, którzy przychodzą na show. Na Wegrzech i w Polsce wrestling dobrze się rozwija i w obydwu krajach mamy więcej niz 1 federacje, to oznacza, że produkt wrestlingowy się rozwija, a fani chcą zobaczyć więcej akcji I więcej nowych twarzy w federacjach.

Mateusz: W jaki sposób dowiedziałaś się o istnieniu w Polsce federacji wrestlingowych?

Valerie: Po raz pierwszy dowiedziałam się o istneniu Polskiej federacji – w 2012 roku, kiedy w węgierskiej federacji HCW mieliśmy kilku gości z polskiego organizacji KPW. Już wtedy rozmawialiśm o wrestling w Polsce, a szczególnie o tym, jak się rozwija.

Zobacz obraz źródłowy

Mateusz: W 2018 roku pojawiłaś się na gali organizowanej przez polską federację wrestlingową Maniac Zone Wrestling, gdzie wzięłaś udział w MZW Title #1 Contendership 26 Man Royal Rumble Matchu. Jak oceniasz swój występ? Czy podobała Ci się atmosfera w MZW? Czy chciałabyś powrócić do Polski?

Valerie: Uczestnictwo w gali MZW w 2018 roku – bylo bardzo nowym oraz interesujacym doświadczeniem. Byla tam wspaniala atmosfera I świetni fani! Był, to projekt dobroczynnościowy , w związku z czym pojawiło się sporo dzieciaków, którzy byli podekscytowani galą.

Z wielką przyjemnością powróciła bym do Polski , aby w przyszłości wystąpić na jednej z gal!
Zobacz obraz źródłowy

Mateusz: Czy twoim zdaniem stać cię na zostanie gwiazdą WWE lub Impact Wrestling, czy raczej chciałabyś skupiać się na federacjach niezależnych?

Valerie: Myślę, że marzeniem kazdego wrestlera jest otrzymanie bookingu w Ameryce w największych federacjach – WWE, czy TNA/Impact Wrestling. Oczywiście, to nie jest proste, dlatego że trzeba skupić się tylko na sporcie I trzeba poświęcić wiele czasu na rozwój.  Jeżeli chcesz być na szczycie – to twoim marzeniem jest bycie częścią największego show  – musisz bardzo dużo pracowac I starać się być coraz to lepszą osobą.

Mateusz: Z kim Ci się najlepiej współpracowało w dotychczasowej karierze?

Valerie: Stoczyłam bardzo wiele walk – z wieloma różnymi wrestlerami, w wielu różnych krajach. Każde show, każda walka była dla mnie nowym doświadczeniem. Jednym z najlepszych doswiadczeń był single match z Alpha Female w 2017 roku (PWM Summer Slam at Balaton Lake). Moją ulubioną rywalką jest  – Queen Maya (ICW Italy). Z nią prowadziłam najbardziej intensywny feud.

Mateusz: Czy znajomi/rodzina wspierają Cię w tym co robisz?

Valerie: Moi znajomi I przyjaciele sa bardzo dumni z tego, że uprawiam Wrestling. Niestety moja rodzina wciąż nie może się przekonać do tej rozrywki. Wciąż mam nadzieję, na to że uda mi się zrobić na nich wrażenie do tego stopnia, że polubią to co ja kocham.

Mateusz: Co jest najtrudniejsze w byciu wrestlerem?

Valerie: Musisz wybrać między wrestlingem, rodziną I wieloma innymi rzeczami – często podrożujesz, musisz spędzać wiele czasu na siłowni, czy na treningach wrestlingowych. W pewnym momencie twoje ciało powie, że– juz starczy, czy mozemy zrobić sobie przerwę? To jest sport, którego nie możemy uprawiać przez całe życie, podobnie jak inne dyscypliny. Zawsze przychodzi taki moment, w którym musisz powiedzieć sobie, dość.

Mateusz: Jak wygląda dzień wolny w twoim wykonaniu? Masz jakieś hobby?

Valerie: Jeżeli już mam trochę wolnego czasu – co zazwyczaj nie zdarza się zbyt często, to chodzę na siłownie, uprawiam Zumbe, spotykam się z przyjaciółmi, chodzę na spacer z moimi 2 psami – West Highland Terriers, a także dużo podróżuję.

Mateusz: Co musi zrobić promotor, który jest zainteresowany twoją osobą?

Valerie: Jestem otwarta na nowe współprace oraz doświadczenia w świecie wrestlingu. Łatwo można mnie znaleźć na Facebooku, gdzie prowadzę swój fan page o nazwie Valerie-PWM.

Obraz może zawierać: 17 osób, uśmiechnięci ludzie

Mateusz: Czy jest coś co chciałabyś powiedzieć czytelnikom MyWrestling?

Valerie: Tak! Dziekuje wam za poświęcenie czasu na przeczytanie tego wywiadu. Dziękuje wszystkim fanom wrestlingu– wrestling sie rozwija, a my wrestlerzy zrobimy wszystko, abyście zawsze chcieli powracać na nasze wydarzenia!

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiam i życzę powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Valerie: Dziekuje za wywiad, było super!

FAN PAGE VALERIE