TOP 15: Najlepsze theme songi w All Elite Wrestling

Już w sobotę (u nas w nocy z soboty na niedzielę) odbędzie się gala AEW Double or Nothing. Będzie to zarazem ich pierwszy event PPV bez udziału publiczności. Z tej okazji, przez najbliższe dni na naszej stronie, publikowane będą artykuły poświęcone federacji All Elite Wrestling. Plan jest następujący:

  • ŚRODA: TOP 15 – Najlepsze theme songi w AEW
  • CZWARTEK: Kto powinien być ostatnim uczestnikiem Casino Ladder Matchu?
  • PIĄTEK: Zapowiedź Double or Nothing | Część 1
  • SOBOTA: Zapowiedź Double or Nothing | Część 2

Jak widzicie, zaczynamy od rankingu najlepszych utworów muzycznych w AEW. Oczywiście będzie to ranking mocno subiektywny, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, że każdy może mieć inny gust muzyczny 😉

Nim jednak ruszymy z poszczególnymi miejscami, chciałbym napisać, że do stworzenia tego rankingu zmotywowały mnie opinie fanów, że AEW ma strasznie słabe theme songi. Myślę, że o ile niecały rok temu można było tak mówić, sytuacja mocno się zmieniła i uważam, że niektóre utwory gwiazd AEW są naprawdę dobre i wcale nie wygląda to tak źle, jak niektórzy wciąż uważają. Here we go.

#15 MIEJSCE

Dustin Rhodes – „The Natural”

Jedyny utwór w tym zestawieniu niezawierający tekstu. Myślę, że miejsce 15 to odpowiednie dla „The Natural”. Pewnie niektórzy wcale by tutaj tego nie umieścili, ale sama linia melodyczna ma w sobie coś takiego, co sprawia, że jest to theme song wpadający w ucho. Dużą robotę robi tutaj gitara elektryczna, której riffy można porównać z „Brain Stew” Green Day’a. Dodając do tego sposób wejścia Dustina do ringu, jego strój i całą tą otoczkę, wejściówka ogólnie prezentuje się naprawdę nieźle. A, utrzymując się w temacie Rhodesa, jestem pod wrażeniem tego jak, ten wrestler odżył w All Elite Wrestling. W WWE był już skazywany na zakończenie kariery, a jego walki to była rzadkość. Gdy odszedł, zdołał w swoim pierwszym pojedynku w nowej federacji zrobić Five Stara, a walka z Codym została uznana za najlepszą w roku 2019 w plebiscycie Pro Wrestling Illustrated. Przypominam, odbyła się ona na pierwszej edycji Double or Nothing. Druga, już w najbliższą sobotę 😉

#14 MIEJSCE

Private Party – „Private Party”

Gdy usłyszałem ten theme song po raz pierwszy, od razu jego refren wpadł mi w ucho. Krótko i na temat – imprezkowa nuta idealnie pasująca do imprezkowych chłopaków.

#13 MIEJSCE

Big Swole – „Swole World”

Kto zna postać Big Swole ten wie, dlaczego ten theme song tak bardzo do niej pasuje. Osobiście kojarzy mi się trochę z utworem muzycznym na wejście Moose’a z Impact Wrestling. Prosty bit, często powtarzane „Swole” i krótkie zwrotki to przepis na niezły (choć nie na najlepszy) theme song.

#12 MIEJSCE

Anna Jay – „Crawl”

Anna Jay to nowa, żeńska gwiazda w rosterze AEW. Muszę przyznać, że zaciekawiła mnie od samego początku. Widać, że ma na siebie konkretny pomysł, ciekawy ring gear, urodę i dodając do tego ten theme song (który znacząco odbiega od innych w dywizji kobiet) całość prezentuje się bardzo dobrze. Myślę, że w przyszłości, Jay może stać się wyróżniającą postacią w AEW.

#11 MIEJSCE

The Lucha Brothers – „Lucha Bros”

Tag team złożony z braci – Fenixa i Pentagona Jr. to świetne połączenie. Ich theme song również może się spodobać, choć o wiele lepiej wypada z całym anturażem, tzn. z tym jak Lucha Brothers wchodzą na ring, z ich strojami, z pirotechniką i oczywiście gestem „cero miedo” 😉 Chodzi mi o to, że nie umieściłbym tego utworu na mojej liście w Spotify, ale gdy mowa o gali AEW i o wejściówce Fenixa i Pentagona, wtedy, ten theme song spełnia swoje zadanie.

#10 MIEJSCE

Wardlow – „This is War”

Nie było zbyt wiele okazji, aby usłyszeć ten utwór podczas gal AEW, ale jak słychać, dla fanów mocniejszego brzmienia, jest to całkiem niezły theme song. Wardlow to monster, więc w moim przekonaniu, kompozycja ta świetnie do niego pasuje.

#9 MIEJSCE

Sammy Guevara – „Take Flight”

Tekst skrojony specjalnie dla Sammy’ego. Może w samym utworze nie ma nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o kompozycję, ale z racji wspomnianego już (dobrego moim zdaniem) tekstu, uplasowałem ten theme song na miejscu siódmym.

#8 MIEJSCE

Santana & Ortiz – „Proud N Powerful”

Santana i Ortiz to świetny tag team, dla którego theme song jest istotną częścią. I choć w AEW, być może nie brzmi on tak genialnie jak w Impact Wrestling, wciąż jest to coś charakterystycznego dla reprezentantów Inner Circle.

#7 MIEJSCE

Shawn Spears – „Perfection”

Z tego co zdążyłem zauważyć, „Perfection” to jeden z ulubionych theme songów fanów. Rzeczywiście trzeba powiedzieć, że jest to bardzo dobry utwór, jednakże szczerze mówiąc, w moim odczuciu, nie bardzo pasuje mi do Shawna Spearsa. O ile początkowo wydawał się on w AEW mocnym heelem, tak potem mocno przepadł i jakkolwiek głupio to zabrzmi, obecnie Spears nie jest wart tak dobrego theme songu 😀

#6 MIEJSCE

Penelope Ford – „Super Bad Girl”

Chwilę wcześniej wspominałem o jednym z ulubionych theme songów fanów, a teraz mogę śmiało napisać, że theme song Penelope Ford to jeden z moich ulubionych. Jak sami możecie usłyszeć, wreszcie w tym rankingu pojawia się coś bardzo innego, coś bardzo różniącego się od pozostałych kompozycji. Mi się podoba, a Wam?

#5 MIEJSCE

Jake Hager – „I Got ‚Em Hurt”

Już od samego początku można stwierdzić, że będzie to typowy banger. Moim zdaniem, taki utwór pasuje do Jake’a Hagera, ale nie tego znanego z WWE, tylko Jake’a Hagera w wydaniu fightera MMA. Jak wiemy, były mistrz wagi ciężkiej WWE ma podpisany kontrakt z federacją Bellator MMA, gdzie jest nawet niepokonany – choć jego rywale pozostawiają wiele do życzenia 😉 Dodając do tego, że Hager ma robić w AEW za groźnego przedstawiciela Inner Circle, theme song ten wypada naprawdę dobrze.

#4 MIEJSCE

Lance Archer – „Everybody Dies”

W tej kompozycji największą robotę robi refren, natomiast tak naprawdę, to mocne brzmienia pomiędzy idealnie pasują do monstera jakim jest Lance Archer. Wcześniej już wspominałem o jednym monsterze, a był to Wardlow. Tutaj mamy kolejnego wielkiego wrestlera, który jak dotąd świetnie radzi sobie w ringu AEW. Jednakże porównując theme song Wardlowa z theme songiem Archera, to jednak, ja osobiście uważam, że utwór napisany dla Lance’a jest utworem lepszym.

#3 MIEJSCE

Darby Allin – „I Fell”

Enigmatyczny Darby Allin wjeżdżający na deskorolce przy wrzawie publiczności i tym właśnie theme songu to rzecz piękna. Zresztą, zobaczcie sami:

Nic więcej dodawać nie trzeba.

#2 MIEJSCE

Cody – „Kingdom”

Downstait nie jest znanym zespołem muzycznym, ale fani wrestlingu doskonale kojarzą „I Came To Play”, czy właśnie „Kingdom”. Są to ich dzieła i trzeba przyznać, że zrobili przy nich świetną robotę. Wejściówki Cody’ego w AEW zawsze są efektowne, pełne oprawy i fanów skandujących jego imię. Można nawet śmiało powiedzieć, że entrance Cody’ego jest zdecydowanie jednym z najlepszych w federacji. Zobaczcie jak to wygląda w rzeczywistości:

Raz tylko, Cody wpadł na pomysł, aby jego wejściówkę Downstait zagrał na żywo. Było to podczas gali Revolution i choć pomysł ten wydawał się fajny, tak trzeba powiedzieć tylko jedno… nie róbcie tego więcej.

#1 MIEJSCE

Chris Jericho – „Judas”

Miejsce pierwsze to zdecydowany faworyt fanów. Praktycznie, nie mogło być inaczej. „Judas” to oczywiście dzieło zespołu Chrisa Jericho, Fozzy. Teledysk do tej piosenki ma na YouTube blisko 40 milionów wyświetleń. Niezależnie od tego, czy ktoś słucha takiej muzyki czy nie, jest to naprawdę świetny utwór. A, przypominam moment, w którym Jericho był AEW World Championem. Wchodził wtedy do ringu jako mistrz, przy swojej własnej piosence, którą cała publiczność śpiewała, na swoim własnym rejsie!… Coś niesamowitego. Spójrzcie:

Można sobie tylko wyobrazić jak czuł się w tamtym momencie „Le Champion” 😉

Korzystając z faktu, że moim zdaniem jest to najlepszy theme song w AEW, pozwolę sobie wrzucić także wejście Chrisa Jericho podczas Revolution. A, te również było wyjątkowe, bo „Judas” wykonał na początku specjalny chór, co wyszło naprawdę nieźle:

To wszystko jeśli chodzi o najlepsze theme songi w All Elite Wrestling. Mam nadzieję, że niektórych udało mi się pozytywnie zaskoczyć. Podsumowując, jaki sami widzicie, wrestlerom AEW nie brakuje dobrych utworów.

A, jaki theme song z All Elite Wrestling Wam podoba się najbardziej? Zapraszam do pisania komentarzy!