TNA Impact Wrestling 29.09.16 – Raport

Witam. Dzisiaj czeka nas specjalny epizod Impact Wrestling nazwany Road to Glory. W sumie chyba, bo już nie pamiętam. Zapraszam.

Prawdopodobnie jest to ostatni raport z Impact, bo zły Mick Mahon chce kupić TNA i najwidoczniej i mnie czeka zwolnienie. Przykro mi z tego powodu. Trochę szkoda, bo polubiłem tę federację. Trudno.

Jeremy Borash jest już w ringu i zapowiedział on Ethana Cartera III oraz Lashleya. JB uznał, że droga do Bound for Glory zaczyna się dzisiaj, ponieważ obaj panowie wybiorą drużyny do swoich zespołów, które zmierzą się w Lethal Lockdown. Lashley wybrał Drew Gallowaya a EC3 oczywiście odpowiedział Aronem Rexem. Bobby nie był zły i uznał, że wybierze kogoś innego niż oni i jest to Mike Bennett. OCZYWIŚCIE Ethan postanowił, że nie może zignorować ludzi i w jego drużynie będzie i Moose. Lashley w takim razie dołączył do swojej drużyny Marię Kanellis. Można zgadnąć kogo wybierze Carter a jeśli nie potrafisz zgadnąć to będzie to GAIL KIM OCZYWIŚCIE. ZAWSZE GAIL KIM. Lashley uznał, że jego drużyna zniszczy to show, bo on wie, że może go pokonać. Jest ciekawy kiedy Ethan zrozumie, że nie może go pokonać. On go zdominuje i nie obroni go nawet głupia klatka. EC3 zgodził się z nim co do klatki, ale obiecał, że jego pas pokazuje kto jest najlepszy i jest twarzą federacji. Lashley jednak nie wie co zrobi Ethan i on pokaże mu to na BfG. Bobby stwierdził w takim razie, że tutaj najbardziej dominuje i zniszczył wielu zawodników. Ethan jest po prostu gościem i dzisiaj zostanie upokorzony. Nie będzie miał żadnych szans na zwycięstwo. Carter nie chciał aby jego rywal go straszył i zauważył, ze patrzy na dominującego mistrza. On taki nie jest, ale wie, że skopie mu tyłek. Lashley jest smokiem, ale on będzie jego pogromcą. Wie, że wygra i musi to zrobić. Bobby uznał, że tutaj nie chodzi o zwycięstwa i porażki. On go skrzywdzi i chodzi tutaj o walkę. Nie wie czego się spodziewać i doczeka się tego w niedzielę. Carter jednak dodał, że zaprezentuje mu wszystko na co go stać, bo musi wygrać. Lashley postanowił odejść, ale Ethan zaproponował mu wyzwanie. Poprosił go o wejście do klatki jako pierwszy i walkę tylko z nim na początku. Bobby zgodził się i kazał mu uważać o co prosi. Dobry segment, który podgrzewa atmosferę przed niedzielną galą. Polecam.

Walka Nr.1: X-Division Title Match – DJ Z vs Eddie Edwards

Mamy za dużo czasu wolnego także jeśli ktoś nie widział to pokazano nam CAŁY segment po walce DJ’a z zeszłego tygodnia.

Panowie podali sobie ręce przed walką i przeszli do zwarcia. Wynikło z niego kilka uników więc rywale tylko spojrzeli na siebie. Teraz to Eddie kontroluje walkę Headlockiem, ale po chwili częstuje przeciwnika kilkoma Chopami. DJ nagle zaskoczył rywala Hurricanraną oraz Springboard Arm Dragiem. Na tym nie koniec, bo mistrz dorzuca jeszcze Somersault Senton i w po powrocie do ringu dorzuca Jawbreaker oraz Springboard Elbow. Eddie blokuje ZDT i ładnie powala rywala poza ring kopnięciem. Edwards dorzucił jeszcze Suicide Dive. Wracamy do ringu. DJ blokuje jakiś atak, ale czekało go Enzuigiri oraz Chin Checker. DJ próbuje wykonać ZDT, ale Eddie złapał go na Powerbomb. DJ jednak zaskoczył go ładną Hurricanraną. 1..2..Kick-out. Kolejny Springboard Elbow nieudany i Eddie łapie rywala aby wykonać Blue Thunder Bomb. 1..2..Kick-out. Edwards skoczył z narożnika i po chwili musiał uznać wyższość rywala po ZDT.

Zwycięzca: DJ Z – 5.30 via Pinfall (Był to niezły pojedynek. Trochę krótki, ale naprawdę dobry.)

Po walce panowie podali sobie ręce i wymienili uściski, ale zaskoczył ich atak Trevora Lee i Andrewa Everetta. Oczywiście można zgadnąć, że czeka nas Fatal Four Way tej czwórki taki jak na Slammiversary.

W szatni Maria zganiła znowu Allie i kazała jej przeprosić siebie. Allie oczywiście była posłuszna a obok niej pojawiła się Laurel Van Ness. Maria ucieszyła się na jej widok i uznała, że Laurel jest piękna i utalentowana a Allie jest tylko głupia. Następnie kazała ona zająć się Laurel podczas jej walki.

W ringu jest Josh Matthews, który zapowiedział ekskluzywną rozmowę Bennetta i Moose’a. Josh zapytał Mike’a o jego przyjaźń z Moose’m. Bennett uznał, że płacił mu bardzo dobrze za wykonanie jednej roboty a on zawalił. Moose uznał, że całe życie grał w futbol i widział takich gości jak Bennett, ale wszyscy kończyli tak samo. Bennett stwierdził, że to nie NFL tylko Impact Wrestling a Moose zawsze był zazdrosny. Po BfG nikt nie będzie chantować dla Moose’a. Łoś uznał, że po tej gali zamierza dać Mike’owi prezent, którym będzie droga do piekła. Bennett natomiast obiecał go pokonać i przypomniał jak pokonał Cartera. On zabierze ten prezent i ciśnie Moose’owi, który zobaczy jak to jest być mistrzem gdy on już zdobędzie ten pas. Moose jednak obiecał, że na BfG stanie się tylko jedno i cała arena będzie chantować Moose.

Walka Nr.2: Madison Rayne vs Laurel Van Ness

Laurel kazała swojej rywalce pocałować ją w rękę i wydawało się, że Madison to uczyni, ale OCZYWIŚCIE zamiast tego zaatakowała Laurel i wysłała ją poza ring Dropkickiem. Van Ness kazała w takim razie przypudrować jej twarz Allie i wróciła do ringu, ale znowu nadziała się na serię ataków. Van Ness nagle zaatakowała oczy rywalki i wyrzuciła ją z ringu. Po powrocie Laurel wykonuje Snapmare i coś w stylu kopnięcia i chyba ją spoliczkowała. Następnie postanowiła udusić rywalkę przy linach oraz dorzucić Scoop Slam. 1..2..Kick-out. Rayne nagle wykonała kilka Roll-upów. Nie były one skuteczne. Madison po chwili wykonała Northern Lights Suplex. 1..2..Kick-out. Dorzuciła ona serię Forearmów oraz chciała wykonać swój finisher, ale Van Ness znowu zaatakowała jej oczy i dorzuciła skuteczny Curb Stomp.

Zwyciężczyni: Laurel Van Ness – 4.00 via Pinfall (Laurel za wiele w tym ringu nie umie szczerze powiedziawszy. Nie kupuję jej, ale ma fajny finisher. Tak fajny, że aż ukradziony, ale w sumie Seth już go niestety nie używa.)

Lashley zapowiedział swoim kolegom i koleżance, że osoba, która wyeliminuje Ethana dostanie walkę o jego pas.

W ringu właśnie stoi Drew Galloway, który powiedział, że to jego walka będzie prawdziwym main eventem. Chce on jednak przekazać kilka słów do swojego rywala i ma nadzieję, że pojawi się on obok niego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i do ringu zmierza Aron Rex. Drew kazał rywalowi skupić się na nim. Chce on zapisać się w historii. Kiedy Galloway się tutaj pojawił to chciał być bohaterem. Zmienił ten ring i pokazał wiele. Udowodnił, że jest jednym z najlepszych i chce powiedzieć – nie ma za co. Aron jednak stwierdził, że Szkot wcale nie jest osobą dla której ogląda się to show. Wydaje mu się, że tylko jego chcą tutaj oglądać, ale dla Rexa – Szkot już się skończył. Jeśli chce to może go nazwać głupim i owłosionym śmieciem. Drew uznał, że Rex nic nie pokazał a on jest tutaj najlepszy. Pracuje dla wielu federacji, bo jest tutaj cholernie dobry. Aron kazał mu spojrzeć w oczy i obiecał go załatwić oraz powtórzył swoje słowa o śmieciu. Galloway stwierdził, że Aron jest tutaj tylko kaskaderem i tej niedzieli wyłonią tylko jednego mistrza którym będzie Galloway. Panowie zamierzali walczyć, ale ochrona od razu ich oddzieliła. Wiele to nie dało, bo Szkot nagle zaskoczył rywala Piledriverem i podniósł pas do góry.

Decay przypomniało, że to oni tutaj są najbardziej dominującą siłą. Dodali oni, że Reby jest złą matką i kiedy Rosemary załatwi Reby to Maxel będzie już tylko ich.

Wyświetlono nam promo dotyczące feudu Decay z braćmi Hardy. Było to zrobione nieźle i ciekawie.

Walka Nr.3: Rosemary w/Decay vs Reby Hardy w/Broken Matt & Brother Nero

Reby od razu rzuciła się na rywalkę i powaliła ją Clothesline’m oraz dorzuciła serię ciosów. Głowa Rosemary wylądowała kilkukrotnie w narożniku, ale udało jej się uwolnić i wykonać Clothesline. Teraz to członkini Decay wykonuje serię ciosów w parterze a następnie postanowiła ona polizać rywalkę. Rosemary postanowiła rzucić rywalkę w narożnik, ale Reby zrobiła unik i wykonała Spinning Kick w narożniku oraz Parallel Snapmare. Rosemary nadziała się na kilka uderzeń oraz na Twist of Fate. Sędzia zamiast wyliczać postanowił zająć się stojącym w apronie Steve’m. Pozwoliło to Rosemary na oplucie rywalki zieloną mgłą, ale sędzia to widział i zarządził dyskwalifikację.

Zwyciężczyni: Reby Hardy – 3.15 via DQ

Po pojedynku wszyscy zaczęli walczyć. Steve zajął się Brotherem Nero w najdalszych zakątkach areny i uderzał go krzesłem. W ringu Rosemary i Reby walczyły obok ustawionego przez Decay stołu i to Rosemary udało się wykonać Side Effect na ten stół.

Earl Hebner losował która z drużyn będzie miała przewagę w Lethal Lockdown i wypadło na zespół Lashleya.

Steve dalej walczył z Brotherem Nero i panowie wyszli z areny. Steve chyba wsadził coś w oko rywalowi a Matt Hardy bił się właśnie z Abyssem ignorując właśnie, że jego żona mogła być doprowadzona do kalectwa. Hardy w rytm ładnej muzyki wykonał Low Blow oraz niszczył Abyssa drabiną. Postanowił go także pozbawić ucha gryząc je. Steve w międzyczasie napastował Brothera Nero i rzucił go na ścianę z ustawionym na jego głowie krzesłem. Abyss nagle zerwał jakiś kabel i potraktował tą elektrycznością Matta zabijając go. Postanowiłem opisać straty w ludziach:

Reby Hardy – żyje, ale została doprowadzona do kalectwa
Brother Nero – skręcony kark, chyba nie żyje
Broken Matt Hardy – śmiertelne porażenie prądem, raczej nie żyje
Vanguard1 – niby żyje, ale w sumie to nie wiemy
Senior Benjamin – znaleziony półżywy w szopie po wykorzystaniu go przez wrogów, powinien żyć
Joseph Park – potraktowany paralizatorem w wodzie, chyba nie dał rady
Gość z furgonetki – nie żyje
Bram – zaginął w akcji, można przypuszczać, że nie żyje albo znajduje się w Performance Center
King Maxel – zniszczone dzieciństwo, tylko czekać na próbę samobójczą
Abyss – brak jednego ucha, ale nie jest to śmiertelna rana

Dalsze informacje zostaną przekazane niedługo. Zapraszam do śledzenia relacji z wojny Hardych i Decay.

Tym razem do rozmowy została zaproszona Maria oraz Gail Kim. Mistrzyni przerwała MacKenzie i powiedziała, że jest mistrzynią i liderką, blablabla. Gail przerwała jej wywód i uznała, że jest ona manipulatorką oraz złą osobą. MacKenzie zatrzymała rozmowę i zapytała Kim co znaczy dla niej Bound for Glory. Uznała ona, że będzie to specjalna noc i w końcu załatwi Marię. Mistrzyni uznała, że zamierza wygrać walkę i opuści galę jako zwyciężczyni. Gail jednak nie zgodziła się z nią i obiecała, że Maria nie będzie mogła się schować, bo ona ją załatwi. Maria jednak zapowiedziała, że skopie tyłek Gail.

Tyrus został zapytany o Bound for Gold. Chciał on coś powiedzieć, ale przerwał mu Eli Drake, który zaproponował mu zapłatę za pomoc w Bound for Gold Matchu. Tyrus jednak uznał, że nie trzeba mu płacić za skopanie tyłka Drake’a i zrobi to za darmo.

Ethan Carter III podbudowywał swoją drużynę i podziękował im za bycie w jego drużynie. Powiedział on, że wierzy w ich zwycięstwa na Bound for Glory i wszyscy przybili piątki.

Walka Nr.4: Lethal Lockdown Match – Team EC3 (Ethan Carter III, Aron Rex, Moose, Gail Kim) vs Team Lashley (Lashley, Drew Galloway. Mike Bennett, Maria)

Wydawało się, że to Lashley zacznie tak jak obiecał, ale zamiast niego pojawił się Mike Bennett. Miracle ruszył do ringu, ale szybko został zdominowany. Udało mu się odzyskać kontrolę nad walką i wysłać rywala w narożnik. Ethan po chwili odpowiedział Missile Dropkickiem oraz dorzucił Back Elbow i Snap Suplex. Na tym nie koniec i EC3 wykonuje jeszcze Elbow Drop. Carter postawił jeszcze na kilka Chopów i rzucił rywala w narożnik. Nie trafił on ze Splashem i Mike wykonuje Big Boot oraz Low Dropkick. Bennett wykonał nawet ten Dropkick parę razy i przeszedł do Headlocka. Ethan próbował się uwolnić, ale czekał go Spinebuster. Miracle postanowił wymierzyć serię ciosów oraz ataków barkiem. Po chwili Ethan wykonał Clothesline z zaskoczenia. Dorzucił on także Jawbreaker, EC3 Splash oraz Flapjack. One Percenter się nie udał, ale Carter postawił na TK3. Tymczasem czas leci i do ringu zmierza Drew Galloway. Szkot powalił rywala Big Bootem i dorzucił Boot Stomp. Rozpoczęła się dominacja nad biednym Carterem i otrzymywał on potężne Chopy oraz ataki dłonią.
Po przerwie panowie dalej dominowali nad Carterem a do ringu zmierza właśnie Aron Rex, który rzucił się na Gallowaya i go powalił ciosami. Bennetta czekała seria kolan oraz Russian Leg Sweep. Dorzucił on także Elbow of Disdain, ale Rex wrócił do walki z Gallowayem. Ethan zajął się Bennettem i powalił go a następnie pomógł Rexowi w wysłaniu Gallowaya na Bennetta. Aron i Ethan dorzucili jeszcze kilka uderzeń a do ringu zmierza już Lashley. Bobby powalił Arona Arm Trap Neckbreakerem oraz wykonał Suplex na Carterze. Lashley i Mike skupili się na obijaniu Cartera a Rex był dominowany przez Gallowaya. Po jakimś czasie do ringu wbiega już Moose. Łoś powalił wszystkich rywali i każdego poczestował Corner Splashem. Moose dorzucił jeszcze Crossbody po odbiciu się od lin na Mike’a i Gallowaya a na Lashleya czekała seria ciosów. Nagle na Moose’a rzucił się Drew i znowu mamy 3vs3. Wszyscy rywale bili się ze sobą a do ringu zmierza Maria. Mistrzyni jednak postanowiła poczekać na Gail, bo przecież co innego można robić wśród sześciu spoconych facetów. Aron wykonuje Suplex na rywalu a Bennett kazał sędziemu odpuścić, bo kazał on wejść Marii do klatki. Czekał na niego atak Moose’a a czas doszedł do końca i Gail Kim wbiegła z atakiem na Marię oraz obie panie ruszyły do klatki. Bennett próbował obronić żonę, ale został on zaatakowany co pozwoliło Gail na ucieczkę z Marią poza arenę.
Po przerwie wszyscy mieli już bronie ze sobą. Szkot okładał swojego rywala koszem, Lashley posiadał kij do kendo a Mike krzesło. EC3 pokazał rywalowi środkowy palec co sprawiło, że załapał się on na multum ciosów. Galloway próbował wysłać Arona w śmietnik, ale to Rexowi udała się ta sztuka. Mike załapał się na Bicycle Kick od Moose’a i Bobby był osamotniony co wykorzystali wszyscy atakując Lashleya bez przerwy. Bennett nagle zaskoczył Ethana Cutterem, Moose’a i Rexa Superkickiem i wszedł on na narożnik z krzesłem, ale Moose potraktował go Dropkickiem. Po chwili Drew wykonał Future Shock DDT na Łosiu, ale Aron potraktował go ciosem w twarz za pomocą krzesła. Lashley czekał na niego ze Spearem i po chwili w ringu stali tylko EC3 i Lashley. Ethan zdominował rywala i rzucał nim po klatce. Następnie rzucił go Scoop Slamem na tę klatkę i zabrał kij aby zniszczyć nim swojego rywala. Carter nagle wykonuje TK3, ale Lashley odpowiada Spearem i zapina Anaconda Vise. EC3 próbował się uwolnić, ale nic to nie dało i mamy koniec walki.

Zwycięzcy: Team Lashley – 29.05 via Submission (Był to miły dla oka i ciekawy pojedynek, który w pół godziny zmieścił wszystkie najważniejsze feudy. Myślę, że warto obejrzeć tę walkę, bo była całkiem niezła.)

Po walce Lashley postanowił wybrać gimmick match dla ich walki i powiedział, że ich pojedynek będzie No Holds Barred Matchem!

To tyle na dzisiaj – niezły Impact. Dzisiaj tylko dwie walki były na poziomie – DJ Z vs Eddie i Lethal Lockdown. Reszta segmentów promowała Bound for Glory. To już ostatnia prosta i jestem zadowolony z podbudowy najważniejszych walk. Spotykamy się w poniedziałek – nie wiem jeszcze o której, ale mam nadzieję, że jak najszybciej. Wypada jednak pójść na inaugurację studiów.

 

Autor: RS