TNA Impact Wrestling 12.07.16 – Raport

To jest raport z Impact Wrestling – Destination X. Dzisiaj dowiemy się kto zostanie podwójnym mistrzem oraz co powie Matt Hardy. Zapraszam.

Jeff Hardy obudził się z koszmaru a Matt wrzucił worek do łódki oraz podziękował łódce, która go obroniła przed fajerwerkami za pomoc. Nawet nazwał swojego nowego przyjaciela i wyruszył na morze. To znaczy jezioro. Przyleciał dron Matta, który przyniósł Matt’owi koszulkę Brothera Nero. Była to ostatnia koszulka ubrana przez Jeffa i zostanie ona zatopiona w jeziorze jak to właśnie zakończony został żywot jego brata.

Walka Nr.1: Rockstar Spud vs DJ Z vs Braxton Sutter vs Mandrews vs Andrew Everett vs Trevor Lee

Panowie walczą o miano pretendenta do pasa X-Division. Jest to Ladder Match a u góry wisi znak X, który daje gwarancję walki o ten pas.

DJ Z oraz Mandrews skoczyli na nadciągającego Trevora oraz Andrewa. Rockstar zajął się Braxtonem a po chwili chciał zaatakować Mandrewsa, ale ten poradził sobie z nim i dodatkowo wyrzucił Suttera z ringu aby wejść na drabinę. DJ Z ruszył do ringu i zaatakował Mandrewsa. Trevor złapał jego nogę, ale DJ Z wszedł na narożnik i wykonał ładny Corkscrew Senton na rywali. W ringu DJ Z powalił Mandrewsa i wszedł na drabinę. Wrócił Sutter, który wymieniał się z DJ’em ciosami. Udało mu się go zrzucił. Teraz powrócił Rockstar, który ugryzł rywala, ale ten nie pozwolił na nowy cios. Powrócił Lee oraz Everett i panowie poradzili sobie z Braxtonem oraz Mandrewsem. Spud chciał współpracować i ustawił drabinę. Panowie w trójkę weszli na górę, ale po chwili Spud oraz Andrew wypadli z ringu, ponieważ zostali wyrzuceni przez Suttera i Mandrewsa. Sutter oraz Mandrews zabrali drabiny co pozwoliło DJ’owi na Dropkick w czuły punkt Trevora. Spud uderzył rywali krzesełkiem, ale po chwili jego cios został skontrowany. Everett dorzucił Pele Kick na DJ’u, ale jego Suplex został skontrowany na Stunner od Mandrewsa. Trevor poczęstował go Superman Forearmem a Sutter wykonał na Trevorze Gutwrench Powerbomb. Powrócił Spud, który kopnął Braxtona poniżej pasa, ale przed ciosem paskiem uratował go DJ Z. DJ wszedł na drabinę i udało mu się wykonać Hurricanranę na interweniującym Helmsie. Andrew próbował wejść na drabinę a Trevor zajął się DJ’em, ale ten wykonał Rolling DDT oraz zrzucił Everetta na resztę rywali poza ringiem. Następnie ściągnął znak X i mamy koniec.

Zwycięzca: DJ Z – 5.47 (Nieźle. Bardzo szybka akcja, ale mogło to potrwać jeszcze z trzy minuty. Tak czy siak jest to warte obejrzenia. Zwycięzca chyba dobry.)

JB zapytał DJ’a Z o jego zdanie na temat walki a ten powiedział, że zamierza wykorzystać swoją szansę i wygrać pas X-Division. Zaatakował go jednak Mike Bennett, który przypomniał, że obiecał zniszczyć Destination X. Sprawi, że TNA upadnie.

EC3 został zapytany o Gallowaya i powiedział, że dzisiejsza gala to nie jest dla niego Destination X tylko walka z Drew.

Pora na debiut McKenzie Mitchel w PopTV. Powitała ona Dixie Carter a Dixie przypomniała, że za tydzień Impact przenosi się na czwartek a niedługo dowiemy się kto będzie walczył w kwalifikacjach do Bound For Glory.

W ringu jest Jeremy Borash, Eddie Edwards oraz Lashley. JB przypomniał, że oba pasy będą na szali oraz chciał zapytać o coś Edwardsa, ale Lashley zabrał mikrofon i powiedział, że Eddie miał szczęście tydzień temu. Jego malutki pas jednak jest niczym w porównaniu do jego mistrzostwa oraz w porównaniu do Lashleya. Eddie tylko go denerwuje. Edwards uznał, że Lashley dalej nie rozumie jaki jest Eddie. On nie ma problemu z walką. Lashley był wkurzony, ale zamierza zdobyć pas Lashleya. Ten wyśmiał jego zdanie i powiedział, że to się nie stanie, ponieważ słabeusz nigdy nie wygrywa. Wszystkie filmy, króre oglądał nie będą miały przełożenia w rzeczywistości. Zamierza zdobyć także jego pas oraz go skopać. Edwards wiedział, że to prawdziwe życie i ten ring jest jego życiem. Lashley tego nie wytrzymał i rzucił się na rywala. Następnie zabrał krzesło i planował użyć go do ataku, ale powrócił Davey Richards, który uratował Eddie’go i razem z nim pozbył się Lashleya z ringu. Coś mi mówi, że Richards go niedługo zdradzi i zobaczymy niezły pojedynek na Bound For Glory.

Crazzy Steve był zaniepokojony postawą Rosemary, ale Abyss go uspokoił i powiedział, że zajmie się Bramem.

Przechodzimy do posiadłości Matta. Hardy powitał gości i przypomniał, że pozbył się Brothera Nero. Następnie zapowiedział swoją żonę i wszyscy obejrzeli ostatni pojedynek Hardych. Matt oglądając to był bardzo podniecony i podziękował za owację od gości. Wszyscy po chwili powtarzali „usunięty” i mamy koniec tego dobrego segmentu.

Walka Nr.2: Bram vs Abyss

Steve rozproszył Brama i pozwoliło to Abyssowi na serię ciosów na Bramie. Abyss pogonił jeszcze sędziego. Nie wiem jaki był tego cel. Abyss wysyła rywala w narożnik, ale ten odpowiada trzema Clothesline’ami. Bram jednak nie wyrzucił Monstera z ringu i sam poleciał poza ring co pozwoliło Steve’owi uderzyć kilkukrotnie rywala. Sędzia o dziwo nie dyskwalifikuje rywala, no bo po co. Po chwili Abyss wykonuje dźwignię. Bram uwolnił się z niej, potem zablokował Chokeslam i wykonał Spinning Heel Kick oraz kilka ciosów. Następnie dorzucił Running High Knee oraz Sit-Out Mat Slam. Próba DDT zablokowana i Abyss wykonuje Chokeslam. Nagle pojawiła się Rosemary, która była chyba zaskoczona. Weszła ona do ringu i spojrzała na Brama. Abyss nie wiedział o co chodzi i został zaskoczony kolanem w plecy oraz Roll-upem.

Zwycięzca: Bram – 4.07 via Pinfall

Po walce Bram oraz Rosemary wymienili spojrzenia zostawiając zaskoczonego Abyssa oraz Steve’a w ringu.

Walka Nr.3: Knockouts Championship Match – Sienna vs Jade vs Marti Bell vs Gail Kim

Gail od razu rzuciła się na Siennę. W związku z tym Marti walczyła sobie z Jade. Przechodzimy do ringu. Jade powaliła rywalkę kopnięciem, ale Sienna pozbyła się koleżanku z ringu. Sienna ma w dupie współpracę i zaatakowała Marti w narożniku. Bell uniknęła kolejnego ataku i wymierzyła kilka Stompów oraz Running Hip Press. Gail przerywa pin. Udało jej się wymierzyć kilka ciosów oraz Double Clothesline na obu rywalkach. Marti ją jednak wyrzuciła aby zaatakować Siennę i panie wymieniały się Forearmami. Następnie przeszły do Chopów, ale zaskoczyły je Jade oraz Gail i panie wykonały Missile Dropkick oraz Baseball Slide’y. Teraz to Jade oraz Gail walczyły. Jade wykonała kilka kopnięć, ale nie trafiła z kolejnym i Gail wykonała Senton. Następnie chciała przejść do Christo, ale Jade zaskoczyła ją German Suplexem. Następnie weszła na narożnik. Gail próbowała ją zaatakować, ale wróciła Sienna, która utrzymała Gail na barkach i Jade skoczyła na Kanadyjkę wykonując Doomsday Device. Do ringu wraca Marti, która wykonuje Pedigree na Jade. Następnie blokuje ona próbę Silencera od Sienny. Gail wykonuje Eat Defeat na Marti i przechodzi do pinu. Allie jednak kładzie nogę Bell na linie. Sienna po chwili zaskakuje Gail Silencerem i mamy koniec.

Zwyciężczyni: Sienna – 5.14 via Pinfall (Podobało mi się to, bo walka była bardzo dynamiczna. Sienna raczej nie zamierza stracić pasa w najbliższej przyszłości. Chyba dobrze.)

Matt Hardy jadł sobie kolację z Reby Sky oraz Little Jimmy’m. Matt kazał swojej służbie, która jest z Rumunii przygotować posiłek bez musztardy, ponieważ on nie znosi musztardy. Matt poprosił jeszcze jednego służącego aby zapisał jego przyszłe plany. Hardy przypomniał, że Brother Nero został zniszczony na zawsze.

Lashley uznał, że teraz on może wybrać co zrobi z Edwardsem. Lubi polowania i chce zniszczyć każdą osobę, która mu przeszkodzi w pojedynku.

Reby Sky zapowiedziała swojego męża – Matta Hardy’ego, który teraz zmierza do ringu przy muzyce Beethovena a dokładniej przy Sonacie Księżycowej. Oczywiście to wiedziałem. Matt powiedział, że nienawiść ludzi czyni go silniejszym. W zeszłym tygodniu miał najlepszy pojedynek w całej jego historii. Następnie przypomniał, że Jeff już nie istnieje, ponieważ został pokonany. Wszystko co czyni Jeffa specjalnym zostało usunięte. Zdecydował, że pokaże nam jeszcze raz zniszczonego Jeffa i teraz prosi on o pokazanie nam pokonanego brata. Reby zapowiedziała Jeffa a dokładniej Brothera Nero, który pojawił się bez muzyki i wyglądał jak podczas Victory Road 2011.
Matt oczywiście wiedział, że Jeff się pojawi (doskonały tekst). Myślał na temat kary dla Jeffa za jego czyny wobec Matta. Teraz Jeff ma odejść i ten posłusznie to zrobił. Matt jeszcze go zatrzymał i kazał mu się odwrócić. Chce być pewien, że Jeff nie będzie miał już radości z życia. Wie, że może pracować dla jakiegoś maniaka – Micka Mahena? Co? Oczywiście chodziło o Vince’a, ale Matt powiedział to tak zabawnie, że nawet Jeff nie mógł powstrzymać śmiechu. Może pojawić się także w Japonii, ale on zamierza zrobić z niego swojego osobistego muła. Teraz Matt będzie nazywanym Hardym a Jeff będzie trenowany przez Matta aby mu służyć. To będzie kara dla Jeffa i on domaga się odejścia brata. Następnie krzyczał bez przerwy „usunięty” i to chyba tyle.

DJ Z był wściekły na Bennetta za zniszczenie jego celebracji i wyzwał Mike’a na pojedynek.

Walka Nr.4: Mike Bennett vs DJ Z

DJ Z chciał szybko zaatakować Bennetta, ale ten ukrył się za linami. Była to celowa zagrywka aby zaatakować DJ’a z zaskoczenia. Mike wymierzył serię ciosów i puszył się nad rywalem, który odpowiedział kilkoma ciosami. Mike jednak go powalił na matę i chciał wykonać Miracle In Progress, ale DJ Z kontruje to na serię Forearmów. Po chwili dorzuca Dropkick oraz Springboard Elbow. Potem wykonał Corner Uppercut i kilka Stompów, ale jego próba Rolling DDT została skontrowana na Cutter. 1..2..Kick-out. Bennett po chwili wykonuje Corner Clothesline oraz podnosi rywala w narożniku. Ten odpowiada kontrą i przeskakuje nad rywalem. Mike jednak powalił go Spinebusterem. Pora na Chinlock, ale DJ szybko się uwolnił. Udało mu się wykonać Jumping Clothesline. Mike zaatakował jego oczy, ale DJ’owi udało się wykonać Hurricanranę za ringiem oraz Somersault Senton. Pretendent do pasa X’ów wykonuje jeszcze Hurricanranę oraz wchodzi na narożnik. Bennett jednak postanowił odejść, ale wszyscy zawodnicy z dywizji X’ów powstrzymali go przed ucieczką. DJ Z zaskoczył powracającego Mike’a Roll-upem i mamy koniec.

Zwycięzca: DJ Z – 5.15 via Pinfall

Bennett był wściekły i powiedział, że to się nie powinno stać. Obiecał zniszczyć Destination X i uda mu się to dzisiaj wykonać. Nie zrobi jednak tego sam. Po chwili rozmawiał przez telefon z kimś i powiedział, że zniszczą tę federację. Dobrze wiemy, że Bennett rozmawiał z Damienem Sandowem. Nikogo nie oszuka.

Drew jest już w ringu i dalej opowiadał o tym, że EC3 burzy jego szanse na pas TNA. Nie mają wyboru. Muszą odbyć walkę i Ethan ma pojawić się w ringu ze swoim tyłkiem aby Drew mógł go skopać. Pojawił się EC3, który zgodził się ze Szkotem i dodał, że mogą być dalej przyjaciółmi, ale dzisiaj Galloway będzie jego suką. Groźnie. EC3 ruszył do ringu i panowie zaczęli się bić na poważnie. Chyba ograniczę się do wyniku, bo po co mam pisać jakie rodzaje Punchy wykonał EC3 albo Drew. Ethan wykonał Suplex poza ringiem. Potem bił bez litości Gallowaya. Za chwilę mamy zmianę. Emocje sięgnęły zenitu. Nie tego z Petersburga. Sucho. Tak trochę. Szkot zabrał krzesło, ale tylko po to aby EC3 mógł w niego rzucić tą bronią. Gallowayowi udało się jednak wykonać Spinning Side Slam na stalowy narożnik oraz wymierzył uderzenie krzesłem. Po chwili panowie dalej uderzali się na zmianę i wyszli poza ring aby bić się na zapleczu. Wielu osobom to się nie spodobało i wszyscy zostali rozdzieleni.

Davey zapytał Eddie’go czy zamierza wygrać przez KO czy przez Submission. Eddie powiedział, że myślał o KO i czekał na ten moment wiele lat. Richards powiedział, że to specjalny moment a oni są przyjaciółmi a nawet rodziną. Będzie mu kibicował przy ringu.

Za tydzień rozpoczynają się eliminacje do BFG i członkami zostali: EC3, Galloway, Eli Drake, Jeff Hardy, Matt Hardy, Bennett, Bram, James Storm.

Walka Nr.5: TNA World Championship & X-Division Championship Match – Lashley vs Eddie Edwards

Zaczynamy od kilku zwarć, ale Lashley jako, że jest silniejszy zawsze wygrywał. Mistrz świata wykonał serię Stompów oraz Shoulder Blocków. Następnie dorzucił Back Body Drop oraz Suplex. Eddie jednak skontrował Suplex na Sleeper Hold. Lashley bez problemu poradził sobie z rywalem, ale ten uniknął jego ataku i wyrzucił go z ringu Dropkickiem. Eddie dorzucił Springboard Crossbody, ale Lashley łapie rywala. Eddie jednak odskakuje i wykonuje Hurricanranę, ale jego kolejna próba ataku zostaje skontrowana na Belly to Belly Suplex. Lashley szykował się chyba na Spear, ale Eddie atakuje go łokciem. Lashley jednak nic sobie z tego nie zrobił i wykonuje Spear.
Po przerwie Lashley dominował nad Eddie’m lejąc go po pysku. Davey próbował zarzucić strategią, ale Lashley dorzuca od siebie Neckbreaker. Następnie przechodzi do Chinlocku. Edwards uwolnił się, ale Destroyer zatrzymuje go barkiem. Następnie mistrz dokłada kopnięcie oraz atakuje klatkę piersiową rywala. Kolejny atak zablokowany i Eddie wykonuje szaloną serię Chopów a także DDT kontrując próbę Powerslama od Lashleya. Edwards wyrzuca jeszcze rywala z ringu i powala go kilkoma Suicide Dive’ami. W ringu Lashley kontruje atak Eddie’go, ale ten znikąd wykonuje Spinebuster. 1..2..Kick-out. Mistrz X wykonuje Forearm oraz Enzuigiri na rywalu stojącym w narożniku. Potem dorzuca kolejne kopnięcie, ale Lashley kontruje rywala. Nie udało mu się to do końca, ponieważ stracił równowagę. Lashley chce wejść na górę po raz kolejny, ale otrzymuje kolejne Enzuigiri a także Super Hurricanranę. Eddie jednak został powalony Powerslamem, ale sędzia przypadkowo otrzymał cios nogą od Edwardsa. Lashley postanowił zabrać pas i użyć go do ataku. Nie pozwolił na to Richards i Eddie wykonuje Enzuigiri. Panowie następnie wykonują akcję Superkick/Brainbuster. Sędzia już wylicza. 1…2….Kick-out! Nagle pojawił się Mike Bennett, który powalił sędziego i podniósł ręce do góry. Usłyszeliśmy także znajomą muzykę (no ja ją znam) i pojawił się Moose! Zaatakował on Richardsa Discuss Lariatem oraz dorzucił Powerbomb na Edwardsie. Moose wszedł jeszcze do ringu i wymienił spojrzenia z Lashleyem. Pozwiliło to Bennetowi na Low Blow i Moose wykonuje kolejny Discuss Lariat.

Zwycięzca: no contest – 15.00 (Dobry pojedynek. Co prawda okres całkowitej dominacji Lashleya trochę nużył, ale współpraca z Edwardsem pozwoliła na solidną walkę. Moose w TNA. Można było przewidzieć, że Łoś wybierze jedną z mainstreamowych federacji. Co prawda jest to Lashley v2, ale ja tam uważam, że to dobry transfer dla TNA.)

Po walce Dixie Carter powiedziała, że ta walka musi mieć zwycięzcę i za tydzień panowie zmierzą się w kolejnej walce w klatce.

 

Autor: RS