STARD✪M Yokohama Dream Cinderella in Spring 2021 – Zapowiedź

Gdy wszystko pomału zakwita, pojawia się więcej zieleni, a słońce coraz bardziej przygrzewa, wiemy już, że nadchodzi długo wyczekiwana wiosna. Wstęp trochę nie na temat, ale chciałem nawiązać do nazwy zbliżającej się Cinderelli w Yokohamie, która ma w nazwie “Spring”, czyli w angielskim tłumaczeniu wiosna. Będzie to druga gala pay-per-view od Stardom w 2021 roku, który dla federacji Rossy’ego Ogawy zaczął się wyśmienicie. Przed nami kolejna gala, na którą zapowiedziano kilka ważnych i ciekawych pojedynków, o których za chwilę sobie pomówimy.

Powyżej link do konferencji prasowej, podczas której zawodniczki podpisywały kontrakty na swoje walki i tradycyjnie mówiły o swoich rywalkach. Nie zabrakło spięć i kilku ostrzejszych prom, które jak zwykle urozmaicają konferencje przed galą.

3-WAY MATCH

AZM vs. Hina vs. Lady C

Azumi straciła mistrzostwo High Speed na All Star Dream Cinderelli, gdzie przegrała walkę z NatsuPoi. Bardzo prawdopodobne, że teraz skupi się na rywalizacji o wyższe cele, aczkolwiek na początku swojej nowej drogi czeka ją pojedynek z Hiną i Lady C. Pierwsza z nich wczoraj została zaprezentowana jako nowa członkini Queen Quest, natomiast Lady cały czas szuka sposobu na przebicie się w organizacji.

Mój typ: AZM

SINGLES MATCH

Momo Watanabe vs. Mina Shirakawa

Niedawna jubilatka, Momo Watanabe stoczy pojedynek z Miną Shirakawą, dla której będzie to pierwszy solowy mecz na Cinderelli. Więc stoi za nią argument, który być może przesądzi o jej sukcesie 4 kwietnia. Faworytką jest oczywiście Momo, ale nie będę zdziwiony, jeśli mistrzyni Artist of Stardom odniesie zwycięstwo. Watanabe po zakończeniu rywalizacji z Nanae Takahashi przeszła drobną metamorfozę w postaci zmiany koloru włosów. Od razu przypominają się czasy, w których rządziła jako mistrzyni Wonder of Stardom. Mam nadzieję, że wkrótce nawiąże do tamtych lat i dostanie należyty push, na który zasługuje. 

Mój typ: Momo Watanabe

SINGLES MATCH

Unagi Sayaka vs. Saya Kamitani

W kolejnym starciu dojdzie do konfrontacji Unagi Sayaki z niedawną pretendentką do Red Belt, Sayą Kamitani. Zapowiada się ciekawy pojedynek, w którym możemy zobaczyć różnorodność i efektowne akcje. Unagi zdążyła już udowodnić swoją wartość i pokazać światu, że stać ją na zdecydowanie więcej. Kamitani to wrestlerka, która łączy oba style – high fly i stiff fight, i zawsze jest gwarancją jakości w kwadratowym pierścieniu. Sądzę, że w tym przypadku nie ma jednogłośnej faworytki i obie mają równe szanse na wygraną.

 Mój typ: Saya Kamitani

GODDESS OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Himeka & Maika (c) vs. Giulia & Syuri

Po Budokańskich ekscesach i utracie tytułu Wonder of Stardom, nadszedł czas na nowe doświadczenia, które Giulia już rozpoczęła. Razem z Syuri wywalczyły sobie miano pretendentek do pasów Goddess of Stardom, o które powalczą z Himeką i Maiką. 4 kwietnia nie będzie przyjacielskiej rywalizacji, liczyć się będą jedynie tytuły i chęć udowodnienia swojej wyższości. Kolejny pojedynek, w którym ciężko wytypować zwyciężczynie, bo z jednej strony mamy drużynę, która sprawuje się w roli mistrzyń rewelacyjnie, zaś z drugiej mamy Giulię i Syuri, które mogą wynieść pasy na jeszcze większy piedestał i sprawić, że rywalizacja o nie będzie o wiele bardziej prestiżowa.

Mój typ: Giulia & Syuri

10-WOMAN TAG TEAM ELIMINATION MATCH

STARS (Mayu Iwatani & Saya Iida & Starlight Kid & Gokigen Death & Hanan) vs. Oedo Tai (Natsuko Tora & Konami & Saki Kashima & Ruaka & Rina)

Wojna pomiędzy STARS i Oedo Tai trwa w najlepsze. Podczas jednej z ostatnich gal, Natsuko Tora wyzywała “Gwiazdy” do eliminacyjnego Tag Team Matchu, którego zasady do proste, ale dla przegranych nie są wcale miłą zasadą. Przegrany team będzie zmuszony do oddania jednej zawodniczki, która zasili szeregi wrogiej frakcji. Mam przeczucie, że dojdzie tutaj do zaskakującego bookingu, który mocno zmieni STARS i wcale nie będę zdziwiony, gdy Mayu Iwatani trafi do Oedo Tai i zakończy się długi etap jej liderowania.

Mój typ: Oedo Tai (Natsuko Tora & Konami & Saki Kashima & Ruaka & Rina)

WONDER OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Tam Nakano (c) vs. NatsuPoi (c) 

Tam Nakano stanie do walki z mistrzynią High Speed, NatsuPoi, która zdobyła swój tytuł podobnie, jak liderka Cosmic Angels, na gali All Star Dream Cinderella. Starcie zapowiada się niezwykle ekscytująco i twierdzę, że może skraść show, bo dziewczyny są na tyle uzdolnione, by wycisnąć z tej walki maksimum. Nakano broni pasa po raz pierwszy i to jeszcze przeciwko nowej mistrzyni HS, więc sytuacja jest  niecodzienna. Nastawiam się na pojedynek na wysokim poziomie, w którym Natsu pokaże się z dobrej strony, a Tamu zwycięży i będzie kontynuować rozpoczęty niecały miesiąc temu title reign.

Mój typ: Tam Nakano

WORLD OF STARDOM CHAMPIONSHIP MATCH

Utami Hayashishita (c) vs. Bea Priestley

Dla Bea Priestley będzie to powrót na main eventową scenę po niespełna dwuletniej przerwie. Już kiedyś posiadała najważniejsze mistrzostwo w federacji, więc dobrze zna smak Red Beltu. Utami kontynuuje swój wspaniały title run, który moim zdaniem powinien trwać jeszcze przez bardzo długi czas. Hayashishita ma już na rozkładzie Mayu Iwatani, której odebrała złoto, Momo Watanabe i Sayę Kamitani, z którymi broniła tytułu. Teraz przyszedł czas na reprezentantkę Oedo Tai. Ciężko przewidzieć, co Stardom planuje względem głównego mistrzostwa, ale raczej będzie to kontynuacja panowania liderki Queen’s Quest i Priestley okaże się przejściową rywalką.

Mój typ: Utami Hayashishita